Age of Sigmar - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Kasquit,
Kas ma pytanko.
Czy sojusze między zielonymi, a chaosakami/skavenami nadal są możliwe?
https://www.youtube.co...dorvd/featured
On to powiedział, że w fluffie był sojusz między Sigmarem, a bogiem orków...
WTF!?!?!?
Mam nadzieję, że sojusze orków z chaosakami/skavenami dalej są możliwe.
Niblla,
Age os Sigmar panuje już od jakiegoś czasu więc stwierdziłem, że najwyższa pora podzielić się wrażeniami pomimo nienawiści do pisania na tablecie.

Rozegrałem 12 gier, w tym jedną krótką minikampanie i moje ogólne wrażenie jest pozytywne, gra stała się prostsza ale nie straciła wiele ze swego strategicznego podejścia, ba nawet doszedł kolejny wredny element losowy jakim jest rzucanie, kto w danej turze zaczyna, co zmusza nas do zastanawiania się nad kolejnymi akcjami przynajmniej na rundę wprzdód, nie wspomnę już o tym, że większość zasad jest dostępna za darmo, co jest dodatkowym plusem. Teraz można zainwestować więcej w armię a nie w drogie kodeksy, przynajmniej ja to tak widzę. Można powiedzieć, że osłabiono zaklęcia i nie ma już przypadku, gdzie jedna dobra faza magii u przeciwnika, sprawia, że cała twoja ciężko zdobyta przewaga znika.

Jak na razie czuję, że armię wydają się całkiem zbalansowane choć chwilami mam wrażenie, że niektóre jednostki specjalnie zostały wzmocnione jak np. Wildwood Ragers czy nawet moi Irongutsi ale cóż widać twórcy mieli w tym jakiś ukryty cel, nie mówiąc o tym, że nowo wydane armię wyglądają wspaniale i mam cichą nadzieję, że do każdej z frakcji zostanie dodane chociaż trochę figurek tego poziomu.

Co do podstawek to ich wymiana nie jest konieczna choć są ludzie, którzy ponoć to robią.

Chyba tyle jak na razie jak wpadnę jeszcze na coś to napiszę.
Withord,
A ja na to, że mi również nie podobają się ci nowi space marines.
Niblla,
Oby zostawili ogry. Z moim brzuchem to jedyna rasa z jaką się identyfikuje.
Brak podstawek brzmi dla mnie dziwnie w ramach młotka ale kto wie może tak będzie lepiej.
Nie no ja tam też zawsze byłem czcicielem chaosu. Tak poza tematem ostatni kodeks Krwawego Boga trochę mnie rozczarował.
Gość_Thorot*,
Trudo cieszyć się grą gdy twoja armia jest mega droga punktowo np kosztuje 12pk, a jest masakrowana przez podstawowe jednostki przeciwnika i nie jest wstanie im nic zrobić . Oryginalność jeśli chodzi o barwy to indywidualny klimat armi. Kto co lubi. Mnie imperialni rycerze się nie podobają, wyglądają jak jednostki blood agels. A co do krasnoludów, nie wiem czy słyszeliście ale ma być tylko 6 ras.
Gość_superserie.pl*,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Thorot dnia środa, 1 lipca 2015, 22:58 napisał

To jakaś porażka i żart... Space marine mają zostać w 40k. End of time był porażką, a teraz dają age of sigmar który niszczy ostatecznie battla. Owszem ludzie odchodzili od battla z 4 przyczyn: cena 10 modeli 150-175zł,jakość finecasta, najnowsze kodeksy które dawały albo przegietą armię(elfy) albo słabą(wojownic. chaosu) i End of time Który skasował kochaną burzę chaosu . Veterani mają całe armie które są niegrywalne bo dana rasa albo umarła albo się z kimś połączyła. I jeszcze okrągłe podstawki... Mam 2000 modeli na kwadratowych... Dzięki GW.


Podstawki nie będą miały żadnegp znacznia. Będziesz mógł grać nawet bez podstawek (o ile postawisz tak model)
pozdro
Niblla,
Wiesz nie istnieje coś takiego jak nie grywalna armia jeśli grasz dla przyjemności a nie turniejowo. Sam nie mam tylu modeli i jestem raczej typem gracza, który potrafi cieszyć się a nie musi wygrywać.
Ogólnie mogłyby wszystkie modele być tak wykonywane jak te z Age of Sigmar.
Co do nowej gry brzmi to obiecująco ale mogłyby być to taka współczesna, ulepszona wersja Morderheima z zasadami wydanymi za darmo.
Thorot oryginalność jest już bardzo ciężko zachować. Sam nawet maluje przy pomocy poradników z Youtuba więc ciężko powiedzieć by była to moja orginalna praca.
Gość_Thorot*,
Oczywiście jeśli to będzie osobna gra to cofam cały swój wywód śmiało niech róbią co chcą, będzie super. Ale sama budowa armii cuchnie warmachine, staty kings of war nie ładnie GW : D
Gość_Thorot*,
To jakaś porażka i żart... Space marine mają zostać w 40k. End of time był porażką, a teraz dają age of sigmar który niszczy ostatecznie battla. Owszem ludzie odchodzili od battla z 4 przyczyn: cena 10 modeli 150-175zł,jakość finecasta, najnowsze kodeksy które dawały albo przegietą armię(elfy) albo słabą(wojownic. chaosu) i End of time Który skasował kochaną burzę chaosu . Veterani mają całe armie które są niegrywalne bo dana rasa albo umarła albo się z kimś połączyła. I jeszcze okrągłe podstawki... Mam 2000 modeli na kwadratowych... Dzięki GW.
Ven'Diego,
Ja tu wyczuwam osobną grę niżeli modyfikację starej.
Mam nadzieje że będą krasnoludy docenione
Niblla,
Dowiem się w sobotę. Osobiście pomimo wielu porażek jakich doznałem w edycji 8,5 to podobało mi się granie, tak różne w porównaniu z 40 choć z drugiej strony GW mogło zaobserwować, że coraz mniej graczy jest w Starym Świecie a Przyszłość ma się dobrze więc pewnie dlatego te zmiany.
Ja tam ostatnio też słyszałem, że ma się pojawić 30k od samego GW a nie FW ale ile w tym prawdy.

[Dodano po godzinie]



Chyb to koniec kwadrtowych podstawek. A właśnie niedawno zdobyłem box ogrów za 150 złoty. ;(

Na internecie też są zasady nowe ale nie mam czasu ich czytać bo idę spać.
Ven'Diego,

Słyszałem już kiedyś plotki że niby WHFB ma otrzymać okrągłe podstawki. A tu jest co? osobna gra?
Niblla,
Długo się zastanawiałem gdzie wrzucić ten temat ale z tego co mówią plotki to nowa wersja Młotka ma też tyczyć się gry RPG ale ile w tym prawdy nie wiadomo.
Przyjmuję, że każdy już widział wrzucone niedawno obrazki do sieci ale jeśli nie to kulturalnie...



proszę spojrzeć i ocenić swym okiem co my tu mamy. Rycerzy odzianych niczym kosmiczni marines tyle, że w średniowieczu... nie mówiąc już o tym, że ponoć już były próby "szmuglowania" ekwipunku z 40 przy użyciu Dr.Who.
Z zasłyszanych teorii najciekawsza wydaje mi się ta, która przenosi a raczej popycha cały świat o jakieś 300 lat po zakończeniu wydarzeń z End of Times i teraz w całym Stary Świecie trwa nieustanna wojna o wpływy, władzę... czyli nic nowego.
Tak od siebie dodam, że obie armie wyglądają na tyle miodnie, że mocno będę musiał się powstrzymać przed kupieniem tego pudełka.
Wczytywanie...