Wrażenia po zakończeniu [spoilery!] - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Daimonion,
No cóż, to musiało wreszcie nadejść. Coś się kończy, coś zaczyna (np. drugie przejście). Jak ognia unikałem spoilerów, więc zakończenie, które udało mi się uzyskać, jest skutkiem moich i tylko moich wyborów. Potem poczytałem o innych możliwościach i... W sumie wychodzi na to, że tylko raz zakichałem sobie sprawę. Ale po kolei:
1. Geralt wybrał Triss (co było dla mnie najłatwiejszym z łatwych wyborów), żyją spokojnie, opływając w bogactwa. Jest dobrze! Nawiasem mówiąc, bardzo podobał mi się sposób, w jaki Redzi pozwolili nam uwolnić się od Yen bez wchodzenia w konflikt z książkami. Anulowanie ostatniego życzenia to strzał w dziesiątkę.
2. Ciri wlazła w portal i sądziłem, że nie żyje. Ale wróciła jakimś cudem (trochę to chyba naciągane...) i została wiedźminką.
3. Cesarz zabity przez opozycję, Radowid rządzi i morduje. Tu właśnie zakichałem sobie sprawę. O ile zawsze lubiłem Radowida, o tyle w tej części zrobili z niego skończonego szaleńca, więc wolałbym się go pozbyć. Czekałem na dalszy ciąg wątku z zamachem (zdecydowałem się pomagać Roche'owi i Talarowi po starej znajomości), ale u mnie nie nastąpił. Odwiedzałem kryjówkę partyzantów kilkakrotnie, gdy czułem, że coraz bardziej zbliżam się do końca głównego wątku, ale żadnych opcji dialogowych nie było. Dopiero po zakończeniu gry i kwerendzie internetowej wyszło na jaw, że popełniłem jednak błąd łamiąc Dijkstrze drugą nogę. Sądzę, że drań zasługiwał, a poza tym ratowanie Filippy było wówczas dla mnie priorytetem. Skąd mogłem wiedzieć, że te sieroty z Temerii same sobie nie poradzą?!
4. Cerys rządzi Skellige i rządzi dobrze.
Mam pewien niedosyt, bo nie zostało wyjaśnionych kilka dość interesujących kwestii: co się stało z Avallachem, co się stało z Filippą i resztą czarodziejek, jak potoczyły się losy Zoltana i Jaskra (no i Cyraneczki!), gdzie zwiała Prządka i dlaczego nie można jej dopaść? No i tak całkiem na marginesie - co się stało z tatuażami Ves?
Wczytywanie...