BG II - problem - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Zeal,
hmm pewnie jakas aktualka wina bo też takie coś miałem akurat dzień przed ściaganiem jakiejś aktualki a później nawet starcraft(mam oryginała) zaczął się wieszać i nie chciał działać
Avalanger,
Już po wszystkim , sformatowałem kompa, czyli problem został zażegnany, ale przyczyna nadal jest nieznana
Mr.Bronson,
Hmmmmmmmm.... szczerze mówiac sam nie wiem co tu zrobić, ale powtarzam poraz kolejny że chyba to forum nie jest pomocą techniczna...

Sugeruję zarejsetrować się na forum IDG - forum.idg.pl ; tam w dziale "Systemy operacyjne: Ekspert Microsoft odpowiada..." napisac odpowiedni wątek z wklejeniem logów jak tutaj... po prostu opisz problem... Sam nie raz korzystałem z ich pomocy i na prawdę tam sa ludzie od takich i o wiele bardziej skomplikowanych problemów. Wydaje mi sie ze powinni Ci pomóc

A na marginesie to nawet chyba tam na forum nie trzeba sie rejestrować, wiec opisz problem w tym dziale co napisałem i poczekaj na sugestie... Jestem pewien że tam ktos udzieli Ci fachowej pomocy technicznej

Pozdrawiam serdecznie
Avalanger,

Użytkownik Mistrz Krezysztof dnia sob, 23 cze 2007 - 15:50 napisał

Albo wiem zgłoś to do technicznej obsługi cd projektu.
Oni maja za zadanie wyjaśniać takie sprawy.

[post="70787"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Hehe, pewnie bym już to zrobił, ale mam pirackie płyty
Nie myślcie, żem ja pirat, płyty Nwn i BG I mam wporzo , ale BG II załatwiłem sobie od kolegi (który też ma/miał piraty )

Jeszcze jakieś propozycje? Normalnie nie przeciągałbym tak tego tematu, ale kto wie, może w przyszłości ktoś będzie miał identyczny przypadek jak ja ...
Mistrz Krezysztof,
Albo wiem zgłoś to do technicznej obsługi cd projektu.
Oni maja za zadanie wyjaśniać takie sprawy.
Avalanger,

Użytkownik Ekhtelion dnia sob, 23 cze 2007 - 14:44 napisał

Przywrócenie systemu do stanu sprzed jakiegoś pół roku jeśli posiadasz takowy punkt przywracania . Licz się tylko z tym, że wtedy może wiele innych rzeczy ci przestać działać. Ewidentnie coś musiałeś wymodzić w systemie, jakiś prog albo łatka nabruździły.

[post="70764"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Wiesz, ja w systemie nic nie modziłem ,a jeśli chodzi z BG II, to w pewnym momencie gra zaczęła się zacinać ... tak jakby miała wymagania 1,6Ghz, a ja odpalałbym ją na 800MHz'owym kompie. W każdym razie zainstalowałem jakiś polski patch (zapomniałem jaka wersja) i działało poprawnie. Po jakimś czasie gra przestała działać. Nieco lol'owate....


Co do przywracania- próbowałem już tego , cofnąłem się do czasu, gdy gra działała (około 1,5tygodnia wstecz) i nic. To samo.

Chyba jedynym wyjściem jest format, bo nie chce się z tym użerać w nieskończoność... NO, chyba że jeszcze jakaś mądra propozycja, to chętnie wysłucham
Ekhtelion,
Przywrócenie systemu do stanu sprzed jakiegoś pół roku jeśli posiadasz takowy punkt przywracania . Licz się tylko z tym, że wtedy może wiele innych rzeczy ci przestać działać. Ewidentnie coś musiałeś wymodzić w systemie, jakiś prog albo łatka nabruździły.
Avalanger,

Użytkownik Mistrz Krezysztof dnia śro, 20 cze 2007 - 21:00 napisał

Ech chyba ci sie płyta zchrzaniła

[post="70352"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Wiesz, Twoja teza trochę do mnie nie przemawia
5 płyt popsułoby się jednocześnie, 0 rys itp....
A poza tym, jak w takim razie wytłumaczysz przypadek Neverwinter Nights, w której to występuje identyczny przypadek jak w BG II?? Neverwinter uruchamiam z dysku i nie potrzebuję płyt. Także Twoją tezę uważam za błędną


EDIT :

Użytkownik Ekhtelion dnia śro, 20 cze 2007 - 21:23 napisał

Spróbuj zainstalować to -> http://www.bioware.com/games/shadows_amn/support/patches/

[post="70358"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




To jest Patch do BG II, czy jakaś łatka naprawiająca??



[Dodano po chwili]

Zainstalowałem TO i nic nie pomogło. Chyba jedynym wyjściem będzie format komputera... chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
Ekhtelion,
Spróbuj zainstalować to -> http://www.bioware.com/games/shadows_amn/support/patches/

Poza tym:

Cytat

1.06: [BG/BGII] - I'm running Windows XP/ Windows 2000, Baldur’s Gate (1 or 2) crashes with no error message and the computer reboots. (Back to Top)

When your computer restarts it could be due to a setting in Windows XP that has the machine restart on the occurrence of a "blue screen" or fatal error. This error message can provide you with valuable information that can help solve your issue. If you want to shut off: Fatal error suppression in Windows XP follow these steps:

Right click on My Computer.

Click on the Advanced tab.

Click on Startup and Recovery.

Under System Failure uncheck Automatically Restart.


M.K. Doigrasz się za takie posty. Ostrzegam.
Mistrz Krezysztof,
Ech chyba ci sie płyta zchrzaniła
Avalanger,

Użytkownik Ekhtelion dnia śro, 20 cze 2007 - 18:16 napisał

Chodziło mi o to czy w dzienniku zdarzeń nie ma żadnych informacji przed tą którą podałeś. (Panel Sterowania -> Nardzedzia Admin -> podgląd zdarzeń)

[post="70336"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Hm.. mam 2 komunikaty w tym samym momencie, 1 przedstawiłem, drugi ...

Cytat

Typ zdarzenia: Błąd
Źródło zdarzenia: Service Control Manager
Kategoria zdarzenia: Brak
Identyfikator zdarzenia: 7000
Data:  2007-06-20
Godzina:  10:39:32
Użytkownik:  Brak
Komputer: PECET
Opis:
Nie można uruchomić usługi PfModNT z powodu następującego błędu:
Nie można odnaleźć określonego pliku.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.




Nic więcej nie mam.
Ekhtelion,
Chodziło mi o to czy w dzienniku zdarzeń nie ma żadnych informacji przed tą którą podałeś. (Panel Sterowania -> Nardzedzia Admin -> podgląd zdarzeń)
Avalanger,

Użytkownik Ekhtelion dnia śro, 20 cze 2007 - 16:05 napisał

A nic przed tym nie ma? Żadnych błędów powiazanych z samym baldurem? Ewentualnie z directXem?

[post="70306"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Klikam ikonkę baldura na pulpicie>wyskakuje mi menu>klikam "uruchom"> ekran się ścirmnia jak przy ładowaniu gry>ale tuż zaraz następuje restart kompa. To tyle. Żadnych komunikatów itepe...


Cytat

Coś ci sie z****** z płytą jak instalowałeś.


Płytki nie są zarysowane, jeśli o to chodzi. Są w niemal-idealnym-stanie .



Także błąd tkwi... no właśnie, gdzie?
Ekhtelion,
A nic przed tym nie ma? Żadnych błędów powiazanych z samym baldurem? Ewentualnie z directXem?
Mistrz Krezysztof,
Coś ci sie z****** z płytą jak instalowałeś.
Avalanger,

Użytkownik Ekhtelion dnia śro, 20 cze 2007 - 09:28 napisał

A w dzienniku zdarzeń nie masz żądnych informacji o tych crashach?

[post="70275"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Mam.

Cytat

Typ zdarzenia: Informacje
Źródło zdarzenia: Save Dump
Kategoria zdarzenia: Brak
Identyfikator zdarzenia: 1001
Data:  2007-06-20
Godzina:  10:38:25
Użytkownik:  Brak
Komputer: PECET
Opis:
Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x1000008e (0xc0000005, 0xf7c3de3f, 0xf3c18838, 0x00000000). Zrzut zapisano w: C:\WINDOWS\Minidump\Mini062007-01.dmp.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.


Mówi Ci to coś??
Ekhtelion,
A w dzienniku zdarzeń nie masz żądnych informacji o tych crashach?
Avalanger,

Użytkownik Ekhtelion dnia wto, 19 cze 2007 - 22:33 napisał

ale będziesz chyba musiał postawić system od nowa.

[post="70237"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




Tak to każdy głupi umie, chcę tego uniknąć

Spróbuję nad tymi "zgodnościami" popracować..


EDIT: TO NIC NIE DAŁO.


Cytat

  Coś słyszałem o takich błędach... Wejdź w ustawienia gry(zewnętrzne z katalogu gry) i kliknij TEST. Jeśli wszystko będzie dobrze to w takim razie to nie jest wina K. Graficznej.


--> To nie jest wina karty graficznej.



Jeszcze jakieś propozycje ?
Mistrz Krezysztof,
Coś słyszałem o takich błędach... Wejdź w ustawienia gry(zewnętrzne z katalogu gry) i kliknij TEST. Jeśli wszystko będzie dobrze to w takim razie to nie jest wina K. Graficznej.
Ekhtelion,
Jeśli mam być szczery to po prostu musiałeś coś zmienić tylko teraz nie pamiętasz co . Nie lubię tego mówić ale będziesz chyba musiał postawić system od nowa. No chyba, że jakieś czyszczenie rejstru by pomogło ale w to wątpie...

Tryby zgodności. hmmm... P-klik na exe gry, właściwości, zgodność. I tam spróbować ustawić jakiś inny system.
Wczytywanie...