640x480 - czy da się tylko tak? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Tokar,

Cytat

Jeszcze jedno. Nie bardzo się orientuję w tych wszystkich dodatkach i modach, ale z tego co wyczytałem w necie, rozumiem, że grając w BGT będę mógł normalnie przebyć wszystkie przygody, tzn. BG1, BG: OzWM, BG2 i BG2: TB?


Tak.
Benson,
Dzięki, Tokar Zainstalowałem Baldur's Gate Trilogy. Trochę mnie zabolała ilość miejsca na HD, jakie zajmuje, ale mam nadzieję, że jakość rozgrywki mi to zrekompensuje
Jeszcze jedno. Nie bardzo się orientuję w tych wszystkich dodatkach i modach, ale z tego co wyczytałem w necie, rozumiem, że grając w BGT będę mógł normalnie przebyć wszystkie przygody, tzn. BG1, BG: OzWM, BG2 i BG2: TB?
Benson,
Nie mam czegoś takiego na płycie Pewnie problem w tym, że nie mam tej najnowszej sagi, tylko wydanie poprzednie, ale też na dvd. W dodatkach mam tylko takie mody:

BG1FixPack11.exe
DSotSC103BFull.exe
DSotSCPol-Patch-full.exe
NTotSC_v.2.01.exe
LIRAEL,
z tego co wiem to żeby grać w bg1 w wyższej rozdziałce to musisz BGT(na płytce z saga w dodatkach) zainstalować...długo się instaluje ale warto!
Benson,
Witam
Dzisiaj zacząłem grać w BG1 i ... No cóż, nie jest to komfortowa sprawa przy rozdzielczośći 640x480 W recenzji na onecie ( http://gry.onet.pl/3492,3492,,Baldur_s_Gat...a,recenzja.html ) autor napisał, że po zainstalowaniu jakiejś łatki, która jest na płycie z Sagą (mam Sagę na DVD) można odpalić BG1 w rozdzielczości 800x600. Zainstalowałem wszystkie 4 łatki z płyty i nic Proszę o pomoc.
Jakób,
Spróbuje i w piątek ci powiem.

Poza tematem, Duke Nukem 3D to była gra i czasy. Miało wyjść Duke Nukem Forever, ale nie wiem czy wyjdzie.
Devilus,
Praktycznie w kazdej grze w pliku ini sa ustawienia, m.in. graficzne. Na przyklad jezeli masz wlaczane cienie to bedzie to wygladac mniej wiecej tak:
[Graphic Options]
xxxxxxxx=1
xxxxxxxxxxx=0
Shadows=1
Rozdzielczosc zazwyczaj jest zapisana tak:

Height=640
Width=480

Albo

Resolution=640x480

Ja kiedys w duke nukem 3d gralem w rozdzielczosci 1600x1200
Jakób,
Chyba nie ma, albo są gdzieś ukryte.
Ekhtelion,
A w BG I nie ma przypadkiem takiej opcji aby grać na ustawieniach nietestowanych (niezalecanych)? Coś takiego było chyba w BG II.
Rincewind,
Fakt. Przyznaję się do błędu i już go koryguję.

A co do pomysłu Devilusa to szczerze mówiąc nie słyszałem o takiej opcji, ale wątpię by dało się taki przekręt zrobić .
Jakób,
Hmm, popróbuje jeszcze coś.

Cytat

Faktem jest, że pole widzenia jest fatalne, a najgorsze jest to, że w BG II doszła tylko rozdzielczość 800x600  i nic na to nie poradzisz.


W BGII mam rozdzielczości 680x480, 800x600, 1024x768 i 1280x960. Jeszcze są dwie inne (m. in. 1280x1024), ale u mnie są zablokowane, chociaż moja standartowa rozdzielczość to właśnie 1280x1240.
Devilus,
jezeli sie nie da to modyfikuj sobie plik .ini Prawie w kazdej grze da sie ustawic rozdzielczosc recznie.
Rincewind,
Przykro mi to mówić, ale to jest właśnie największa wada Baldura. Niestety ta gra ma już swoje lata i nikt nie przewidział, że ktoś w 2005 roku bedzie w nią grał na 19'' ciekłokrystalicznym monitorze . Faktem jest, że pole widzenia jest fatalne, na szczęście w BG II doszły już większe rozdzielczości .

Ps. Dobrze, że mam zwykłego 15'' Philipsa .
Jakób,
Witam. Kiedy kupiłem BG I to miałem monitor 15 calowy i rozdzielczość 640x680 starczyła. Teraz mam ciekłokrystaliczny 19" i chciałem sobie jeszcze raz przejść BG i nic prawie nie widać. Mam pytanie, czy da się zwiększyć jakoś rozdzielczość? Jak się nie da to i tak będe grał :wink: , ale wolałbym zwiększyć troche pole widzenia.
Wczytywanie...