Co daje broni "ostrość"? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

darksamurai,
Rincewindzie, bazowy rzut na krytyka jest w broni, ale chodziło mi, że na karcie jest wszystko podsumowane.

No a mi chodziło o bazowy. Nieważne.
DeBe,
Aż trudno uwierzyć jaką taka postać robiła by sieczkę z przeciwników.
Rincewind,

Użytkownik darksamurai dnia czw, 17 maj 2007 - 15:58 napisał

No to szanse trafienia krytyka to się zwie zasięg krytyka . I nie ma tego w opisie broni, tylko na karcie postaci. Naciskasz na klawiaturze klawisz "C" i tam, gdzie masz broń masz zasięg krytyka.
Mając rapier da się mieć 12-20.

[post="65591"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Na pewno w opisie bronie nie ma przy jakim rzucie zadaje krytyk? Na karcie postaci wiem że jest, ale tam to już chyba wszystko jest zsumowane . A krytyk przy 12 to już miazga. Nigdy do czegoś takiego nie doszedłem .
darksamurai,
No to szanse trafienia krytyka to się zwie zasięg krytyka . I nie ma tego w opisie broni, tylko na karcie postaci. Naciskasz na klawiaturze klawisz "C" i tam, gdzie masz broń masz zasięg krytyka.
Mając rapier da się mieć 12-20.
Rincewind,
'Ostrość' zwiększa może nie zasięg, a szanse na trafienie krytyczne. I nie sprawia to na pewno, że krytyk jest mocniejszy. Po prostu, gdy broń trafia krytycznie tylko przy rzuceniu 20, to po dodaniu 'ostrości' trafia już przy rzuceniu 19-20. Czyli w tym przypadku szansa się podwaja. Niektórymi broniami można nawet po odpowiednim rozdaniu atutów i dopieszczeniu zadawać krytyki już przy wyrzuceniu 16 czy 17 .

Wszystko powinno być pokazane w opisie broni zresztą .
darksamurai,
Oczywiście. Przynajmniej ja tak miałem.
enKage_,
brałem to pod uwagę, ale na karcie postaci się nie pokazywało, jakie zwiększone. chyba że t takie "nieformalne".
Kumuluje się to z ulepsz trafieniem krytycznym?
darksamurai,
Zwiększa "zasięg" krytyka.
enKage_,
Mozna ulepszyc broń dodając jej ostrości - tylko co to daje? Bo nie udało mi się tego znaleźć...
Wczytywanie...