Czy warto zagrać? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Maxosh,
Można przyspieszyć kroki? Dziękuję Sosna

Być może masz rację. Grałem w NWN 1 i 2 z dodatkami, DA również.
Szybkość akcji nie jest zła. Po prostu czasem odczułem jej monotonię. Np. w fortecy gnolii, gdy ok. 8-9 razy walczyłem z grupą 15 gnolli. Wydawało mi się to monotonne. Męczyło mnie przebijanie się przez wrogów co 15 metrów Walki faktycznie są trudne i satysfakcjonujące, ale odczułem pewien przesyt

Niewątpliwą zaletą są rozmowy z towarzyszami i niektóre zadania. Fabuła faktycznie jest całkiem dobrze zaplanowana, ale wolno się rozkręca

Możliwości rozwoju postaci? Pewnie chodzi ci o łączenie klas . Po za tym nie odczułem zbyt dużej swobody. NW 2 pod tym względem wypadło lepiej.

Dziękuję. Czuję się przekonany już wiem, w co zagram w wakacje

Przy okazji przepraszam administrację za moją wpadkę Nie zauważyłem, że przeglądarka mnie wylogowała i wpisałem się jako gość.
Sosna,
@Gość_Piotr: Poruszanie postaci można przyspieszyć w ustawieniach gry. Z argumentacji jaką wysuwasz wnioskuję, że BG nie jest grą dla ciebie, nie jest to gra akcji, czy slasher, tylko prawdziwy cRPG, w którym rozgrywka toczy się nieco wolniej, za to mamy większe możliwości rozwoju postaci i dostosowanie naszego bohatera i drużyny do odpowiadającego nam stylu gry. Z pewnością BG jest grą trudniejszą od większości obecnie wydawanych tytułów, zdarzy się niekiedy zginąć parę razy zanim przejdzie się daną walkę, wymaga to cierpliwości ale też daje więcej satysfakcji.
Qwan,
Fakt, dopiero do w dwójce rozkręca się akcja. Chociaż dla mnie prawdziwe emocje były po zainstalowaniu Tactics i... no, tej drugiej modyfikacji do TB (oba mocno utrudniają rozgrywkę). WTEDY było fajnie Na podstawce trochę się nudziłem, chociaż Tronu Bhalla na tych modach nie przeszedłem. Natomiast wiele frajdy i jednocześnie zgryzoty przyniósł mi utrudniony pojedynek z głównym bossem. Kiedy wyskoczył na mnie smok, potężny obserwator i jeszcze kilka innych dość ,,szkodliwych" postaci, miałem zabawę. Szczególnie, żeby upilnować, żeby nikt mi naraz nie umarł

Tak czy inaczej, życzę powodzenia wszystkim, którzy jeszcze nigdy nie grali w BG. Polecam to wszystkim, a tych, którzy już przeszli obie sagi zachęcam do zabawy na najtrudniejszym poziomie trudności z modami utrudniającymi. Wtedy nawet niektóre filmy SF mogą się schować!
Trzeci Kur,
To są gry na dziesiątki godzin rozgrywki - nie ma po co się spieszyć. Czasem jest upierdliwe przeskakiwanie z miejsca A do B, B do A, A do C, C do D, D do B i tak dalej (niektóre misje były zwyczajnie męczące), ale ile radochy z odkrywania zakamarków, odnajdywania kolejnych przeciwników i znajdywania artefaktów.

W razie czego jest jeszcze Icewind Dale i Neverwinter Nights.

Jeśli nie wiesz co zrobić z wolnymi 150 godzinami (a nawet więcej) życia - pograj
Gość_Piotr*,
Po prostu uznałem, że "legendarna" reputacja BG była trochę przesadzona

Oj.. ja na normalnym ginąłem

Planescape też próbowałem mają jedną wspólną wadę. Postać za wolno porusza się po mapie .

Ogólnie fabuła nie jest zła. Po prostu to nie moje klimaty
Fabuła Divinity 2 przypadła mi najbardziej do gustu.
Niblla,
Osobiście seria BG to jedyna gra, która zawsze mam zainstalowaną. Ba nawet mam oryginalne płyty, od jedynki 2 mi już pękły, a breloczek, który dołączano do podstawki BG2, jest dla mnie niczym święty grall na półce, którego zamierza strzec lepiej niż smok swego skarbu. Co zaś się tyczy samej gry, to zdecydowanie ją polecam każdemu, kto chociaż trochę lubi wyzwania a nie prosty spacerek. Poziom trudności max+mody i nagle twoja "napakowana" postać pada niczym goblin.
Wolvertino,
Na litość boską, czego spodziewałeś się po grze z '98 roku ?

Cytat

BUFF wszystkim co popadnie + PUFF pajęczyną + CIACH mieczem + WDECH odpoczynek, albo giniemy i wczytujemy grę.


Polecam najtrudniejszy poziom, walka nabierze kolorków. Natomiast prawdziwy war z myśleniem zaczyna się w BG II. No taka wada tego, że w BG I mamy możliwość osiągnąć max 8-10 poziom. W dwójce się zaczyna zabawa

Szczerze mówiąc fabułę sagi Baldur's Gate można jeszcze ew. porównać do Planescape: Torment Gdzie Twoim zdaniem jest ciekawa w takim razie ?
Maxosh,
Bez problemu zdobędziesz grę przez Allegro.
Nie zamierzam robić nikomu reklamy . Sam nie lubię kupować nic przez Allegro.

Kupiłem BG: I i II prawie rok temu. Od tej pory gra stoi prawie cały czas na półce. Chciałem grać po kolei, zaczynając od BG:I. Niestety, rozczarowałem się maksymalnie. System walki jest nudny. Albo używamy schematycznego rozwiązania typu : BUFF wszystkim co popadnie + PUFF pajęczyną + CIACH mieczem + WDECH odpoczynek, albo giniemy i wczytujemy grę.

Grafika mne nigdy nie przejmowała, więc nie skomentuję jej. Muzyka w miarę.

Fabuła taka średnio. Zdarzały się ciekawsze. Najbardziej jednak zniechęcił mnie nieoprzyjazny interfejs i żmudne spacery po mapce. A także monotonne walki. Jak dla mnie BG nie przetrwał próby czasu.
marcin1500,
ok ok. czytam, ściągam i przestaje żyć chyba xD soreczka za glupie pytania ale naprawde jakoś nigdy nnie ogarniałam gry
Wolvertino,
Na Allegro można nabyć Baldury wszystkie wraz z Icewind Dale, Planescape: Torment i Lionhearth. - To się nazywa Legendy cRPG - np. tu.

Fakt, koniecznie zacznij od jedynki. Może Cię trochę przynudzić na początku, ale dwójka stanowczo się rozkręci, natomiast warto mieć pogląd na to co się w jedynce działo.

Jest też wydana przez Beamdog wersja Enhanced, która ma pewne usprawnienia, kilka dodatkowych postaci i zadań, oraz podkręca w jedynce grafikę z dwójki. Natomiast jeżeli lubisz klimacik, to nie polecam Enhanced ze względu na niepełne spolszczenie. Jak byś jednak się na to zdecydował, to tutaj masz trochę o tym spolszczeniu (wiąże się z podmianą plików).
Qwan,
Podłączam się pod Wolvertino.

Myślę, że wiem po części, o co pytasz.
1. Najważniejsze: mało prawdopodobne, żebyś zdołał nabyć teraz tę grę inaczej niż przez internet czy torrent (albo coś).
2. Poczytaj artykuły na gexe, zawsze pomaga.
3. Zacznij od jedynki. To taka dobra rada
Wolvertino,
Wejść w temat, to znaczy, co dokładniej potrzebujesz wiedzieć ?
marcin1500,
może to glupie ale dopiero ostatnio usłyszałam o tej grze i czy mógłby pomóc wejść w temat.
właśnie kończą mi się matury więc na jakieś chłodniejsze wieczory przyda sie jakaś gra



Edit nazwy tematu
Wczytywanie...