HBO spoileruje sagę Martina - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Redhorn Steelaxe,
Powiązanie ze starkami jest takie że owy król był ''ponoć Starkiem'' i nawet podobne imię miał do Brana- jeśli nie to samo. Tutaj nie chcę gafy strzelić.

Czasowo było to baaaardzo dawno temu, jeśli Mormont był 997 lordem dowódcą to król był w pierwszej 20stce o ile dobrze pamiętam.

I tyle, w sumie żaden spojler jak dla mnie to wyszła oczywista oczywistość. Jest jeszcze opcja że ktoś inny ze spacerowiczów utnie mu łeb, gdyby inaczej go uśmiercono to kto wie, może i by do życia wrócił. W tej sadze jest teraz straszny misz - masz.
krzyslewy,
@Arcodes Nie jestem specem od historii świata "Gry o tron", ale wydaje mi się, że w złym czasie umieściłeś legendę o Nocnym Królu. On był zwykłym człowiekiem, Nocnym Królem stał się przez tajemniczą kobietę, w której był zakochany. Nie ma informacji, jakoby miałby być od urodzenia Białym Wędrowcem, co sugerujesz. Wydarzenia z nim rozegrały się znacznie po nadejściu Pierwszych Ludzi, jak przypuszczam Chyba że w książce opisano to inaczej, bo nie czytałem, więc pewien nie jestem.
Arcodes,
Max,
Masz trochę dziwne podejście to tak jakbyś czytając książkę o wampirach wiedział, że ktoś zostanie ugryziony, o wilkołakach że ktoś się przemieni, a o Harrym Poterrze, że będzie magia dla mnie najważniejsze kto, kiedy, jak i dlaczego!!! Dlatego mnie spoilery nie ruszają jak chociażby ten powyzej. Aczkolwiek muszę przyznać, że historię o Nocnym Królu pamiętam jak przez mgłę - była jakaś tam wzmianka w formie baśni, ale nie jako fakt. Z drugiej strony jak dobrze kojarzę to Biali wędrowcy byli już przed nadejściem pierwszych ludzi tak samo jak leśne dzieci czyż nie? To skąd nagle powiązanie z rodem Starków?
Maxosh,
Acha.. no i król musi zginąć, po czym możnowładcy zaczną bić się o koronę... albo mi ktoś na boku zbyt spoilerował.
Maxosh,
W połowie I tomu stwierdziłem.. Taa... i tak zabiją Eddara, bo jest zbyt święty.. jego syn na pewno ma jakąś nadprzyrodzoną moc, a całość to intryga mająca szerszy krąg.. już nie mówiąc że królowa coś kombinuje (albo ktoś nią manipuluje)
krzyslewy,
Doczytaj do końca pierwszy tom, to się przekonasz Ta historia jest kompletnie nieprzewidywalna, wydaje się, że wiesz, co się zdarzy, a tu bęc! Zwrot akcji i szczęka na podłodze. Albo obejrzyj przynajmniej pierwszy sezon serialu - w końcu dzieje się to samo.
Maxosh,
I tak nie czytam ani nie oglądam. Znudził mnie pierwszy tom. Cała historia wydawała mi się skrajnie prosta i przewidywalna.

Czy naprawdę warto się zainteresować "Grą o tron"?
krzyslewy,

Niemałą awanturę wywołała ostatnia scena z wczorajszego, czwartego odcinka Gry o tron. HBO, publikując szczegółowy opis epizodu, ujawniło jedno z ważniejszych wydarzeń, które w sadzie Martina mają się dopiero zdarzyć.

Uwaga: W dalszej części newsa pojawiają się spoilery dotyczące ostatniego odcinka "Gry o tron" oraz sagi Martina.

gra o tron

W ostatniej scenie pojawia się Biały Wędrowiec, noszący na rękach małe dziecko. Szybko okazuje się, że jego zamiary są raczej złe niż dobre i zmienia niemowlaka w kolejnego przedstawiciela swojej rasy. HBO, publikując streszczenie tych wydarzeń, ujawniło tożsamość Białego Wędrowca, nazywając go Nocnym Królem.

gra o tron

W ten sposób przechodzimy do opowieści Brana, pojawiającej się w prozie Martina, w "Nawałnicy mieczy". Bohaterem historii jest, nie kto inny, jak Nocny Król, cieszący się respektem żołnierz. Zakochał się on w pewnej kobiecie o skórze białej jak lód, oczach niczym niebieskie gwiazdy. Ożenił się z nią, a następnie zdobył Nocny Fort i rządził na terenach blisko Muru. Nazywano go królem, a jego żonę królową. Decydował o losie Białych Wędrowców. Jego władza trwała trzynaście lat, aż Król Północy połączył swoje siły z Królem za Murem i obaj pokonali Nocnego Króla oraz wymazali jego imię z kart historii. Pozostały o nim tylko legendy.

gra o tron

Teraz okazuje się, że Nocny Król istniał naprawdę, a także prawdopodobnie odegra ważną rolę w przyszłych książkach Martina i serialu. Co ciekawe, rzekomo należy on do rodu Starków, był więc bratem Króla Północy, zaś na imię było mu Bran. Spoiler został już usunięty przez HBO – w opisie odcinka zamiast "Nocny Król" widnieje "Biały Wędrowiec". Ale mleko zostało już rozlane, a fani zdążyli zrobić screen.

Przy okazji padł kolejny rekord – omawiany odcinek obejrzało przy pierwszej emisji 6,90 mln osób, co jest najlepszym wynikiem w historii "Gry o tron".

Wczytywanie...