Broń - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Kozmor,
W samym NWN wycinałem stworki dwoma toporami bojowymi naraz, jako krasnoludem w klasie wojownik. Używałem topory +1,+2,+3 i tworzony u kowali topór (nie pamiętam nazwy) i topór srebnowłosej.
Ola,
a jednak.. też raz sprobawałam (ale tak z ciekawaości na chwileczke wczytalam sejwa :]) ... FAAAAJNY !!
Hawkwood,

Cytat

Zdaje mi się Hawkwoodzie, że "szybkość" ataku zależy od ilości ataków na rundę, a nie od rodzaju broni .


Hmmm..., niby tak, ale miałem zawsze takie dziwne wrażenie, że jako postać z takimi samymi parametrami strzelam wyraźnie wolniej z ciężkiej kuszy, niż z krótkiego łuku. I tak mi się skojarzyło z bronią do walki wręcz. Teoretycznie tak właśnie powinno być: rozmiar i ciężar broni winien coś znaczyć w prędkości zadawanych obrażeń.

[ Dodano: Nie 23 Sty, 2005 ]

Cytat

A panna Aribeth (Hawkwood.....) upuszcza swój legendarny miecz.


Okropność. Ktoś się odważył na zamordowanie lady Aribeth dla JeJ miecza? Nie wierzę, po prostu nie wierzę...
Rincewind,
Ariebeth o ile mnie pamięć nie myli wypuszcza miecz półtoraręczny (następna nielogiczność, gdzyż w HotU nie ma nawet atutu broń egzotyczna) tylko dla złych postaci. Jedna z rąk Moragi natomiast ma niezły ogniowy topór, a druga dwa krótkie miecze, tyle, że tymi brońmi nie zabijesz już żadnego przeciwnika w podstawce NWN .
Atis,
W NwN nie ma boss'ów. Ostatnim przeciwnikiem jest Moraga. A panna Aribeth (Hawkwood.....) upuszcza swój legendarny miecz. Niestety jest on tylko dla palasów (palladynów) i prawrządnych złych z tego co pamiętam. A to miecz półtoraręczny, więc trzeba zainwestować w atutu: broń egzotyczna. Bez tego ani rusz się z miejsca.
ucubucu,
Atis no tak chodzilo mi na poczatku ... ale potem napisalem ze i o magicznych wspominajcie :> ...ale spoko i tak pewnie w dlugie miecze pujde :>

P.S. Atis -łowca demonow ?? profesja z warhammera ??:> bo tam zawsze w nia ide

OGOLEM MOWIAC MOWCIE JAKI RODZAJ BRONI POLECACIE ... tzw ktory ma najwiecej unikatow i jak dla was latwo znalesc :>

P.S2 . jakie bronie wypadaja pod koniec nwn ( podstawowego ) chodzi mi o to co upuszcza ta panna co zdradzila i nas prowadzi ... no i ci przeciwnicy przy ostatnim bosie .. sorki dawno gralem i nie pamietam imiona

Pozdro
Atis,
Duchu, Ucubucu'owi chodziło o broń, którą można kupić w normalnym sklepie. A nie o taką, którą trzeba znaleźć lub zrobić.
duchu,
ja grajac paladynem chodzilem z katana swietego +4 do zrobienia w neverwinter u zlotego rycerza
Atis,
Przepraszam, nie jestem druidką. Jestem Łowcą Demonów (tak nawiasem mówiąc, szkoda, że nie ma takiej klasy. Brałabym ją w ciemno).
Aldaron,
No zdaję sobie sprawe,że zalezy od atutów, ale ja wole wykorzystywać wrodzone zdolnosci klas :wink: Pozdrawiam pania druidkę 8)
Atis,
Jeśli chodzi o wojownika, to miecze półtoraręczne!

Oliver27, ja grałam też druidem (gram nadal) i używałam broni egzotycznych. To zależy jak dobierasz sobie atuty.
ucubucu,
No tak klasa CHodzi mi o wojownika ,barbarzynce ( chociaz tez nie wiem ktorego wziasc )....no ale chodzi mi o to ktore rodzaje broni maja najwiecej unikatowych egzemplarzy . No wiec mozesz o magicznych nawijac Rincewind

Pozdro
Rincewind,
Dokładnie. Zależy od tego jaką klasą grasz, i jaką rasą. Ja jako Elf Czarownik używałem długiego miecza. Genialna broń dostępna już od samego początku. Odbiera 1k8, a już na półwyspie można znaleść długi miecz +1 , nie wpominając o możliwości skonstruowania u Kowala Ostrza Dżwięku i Ostrzu Gladiatora w 2 rozdziale . No, ale o umagicznieniach mieliśmy nie mówić . Także ja polecam długi miecz, ale nie dal każdej klasy i rasy, bo wojak ma taki asortyment, że na pewno coś lepszego by się znalazło. A jeśli chodzi o miecz półtoraręczny, to rzeczywiście broń jest światna, tyle że nie można znaleźć żadnej jej magicznej wersji :? (chyba Ariebeth zostawia po sobie, ale tylko dla złych) i z tego względu go odradzam.

PS.

Cytat

Może troszkę wolniejsza od broni typu długi miecz, czy morgenstern...


Zdaje mi się Hawkwoodzie, że "szybkość" ataku zależy od ilości ataków na rundę, a nie od rodzaju broni .
Aldaron,
A to nie zależy w jakimś stopniu od postaci ktorą grasz ??, Ja jako druid miałem do wyboru: seimitary i inne bronie dla druida, do mieczy nie mogłem się zbliżyć
Hawkwood,
Miecze półtoraręczne - jak najbardziej. Może troszkę wolniejsza od broni typu długi miecz, czy morgenstern, ale zadaje obrażenia 1d10 - czyli chyba największe, które może zadać broń jednoręczna. Podobną siłę mają też katany, ale są zdecydowanie rzadsze i można się naprawdę namęczyć, aby znaleźć coś naprawdę dobrego.
Atis,
Ja polecam miecze półtoraręczne (moje ulubione) i łuki refleksyjne - najlepsza broń dystansowa.
Medivh,
Ja zawsze chodze z Wielkimi Mieczami. Nie lubię innych broni.
ucubucu,
Jaki rodzaj broni polecacie ??
Chodzi mi o podstawowe nie specjalne ktore 3ba znalesc:) , np na starcie wolicie : miecze , topory,bulawy,wlocznie,koziki:P ... napiszcie jaka ulubiona bron polecacie na wybranie

Pozdrawiam
Wczytywanie...