Spotkanie autorskie z Danielem Chmielewskim - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Ranger Krzyś,

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" zorganizowało we współpracy z ośrodkiem "Brama Grodzka – Teatar NN" spotkanie autorskie ze znanym twórcą komiksów, Danielem Chmielewskim. Jest ono częścią cyklu spotkań zwanych "Seminariami z wyobraźni". Organiatorzy zapraszają każdego zainteresowanego. Miejsce akcji: Dom Słów – Pracownia Komiksu (Izba drukarstwa), ul. Żmigród 1, Lublin. Impreza zaczyna się: 13. grudnia, o godzinie 17.00.

daniel chmielewski, spotkanie autorskie

Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Ps. Pod spodem zamieszczam krótką notkę o Danielu Chmielewskim (cytat z informacji prasowej) + link na blog twórcy.

Daniel Chmielewski – Student Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wcześniej – mieszkaniec Australii, redaktor naczelny gazety satyryczno literackiej – Ogólnodostępny Kuluarowy Nośnik Optymizmu, student reklamy.

Lubi szpanować znajomością kilku ambitnych filmów i książek, o których wspomina naokoło, by dać złudzenie, że jest erudytą. Empikowy czytacz komiksów, słucha spiraconej muzyki, nie lubi odbierać telefonów.

Ma na koncie ukazujących się w latach 1994-1995 sprzedawanych na festynie szkolnym "Eternity heroes" i ukazującego się w latach 2002-2003 "Cynika", którego wciskał do redagowanej przez siebie gazetki. Wydał też niedawno przez timofa i cichych wspólników album "Zostawiając powidok wibrującej czerni". Ale przede wszystkim jest autorem kilkunastu komiksów, których nigdy nie miał siły dokończyć, w tym:

  • Epicka trzytomowa "Atrophia" o bezdomnym chłopaku, wkraczającym w środowisko młodej inteligencji.
  • Tworzony wspólnie z fotografem znanym z okładki "Powidoku" – Krzysztofem Kasprzakiem – "Uriel", o księdzu, kobiecie i upadłym aniele.
  • "..." (roboczo zwany "Krystian i Samantha") – niemy komiks o trudnym związku malarza i skrzypaczki.
  • "Playground" – komiks o nieporozumieniach między ludźmi, opierającym się na formule teatru fizjologicznego.
  • "Super-sado-maso-man" – seria o spokojnym nauczycielu, który w postaci zamaskowanego osiłka sprawdza w praktyce, czy ego i superego powinny przeszkadzać id.

Oficjalny blog Daniela Chmielewskiego: pubpodpicadorem.blogspot.com

Wczytywanie...