Czy sprzedawcom odnawia się ruda? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Gresh,
Ja to w ogóle nie korzystałem ze spodni. W kotle jakiś koleś mógł dać ZA DARMO strój kopacza, a to ma podobną ilość obrony jak spodnie.

A poza tym to wilk ma sporo w późniejszej części gry.
Fodro,
Wybierz towar który potrzebujesz a następnie kliknij na niego lewym przyciskiem myszy p rzesuwaj strzałka na klawiaturze w lewo lub prado zalezy czy sprzedajesz czy kupujesz.
No tak po za tym jak mówił kolega wyżej ruda się odnawia npc-kom po każdym rozdziale.
I jeszcze jedno. Po co kupywać pancerze jak można dostać za darmo od Swiney-a który jest w kopalni nowego obozu. Da ci za frajer. Nie mają takiej obrony jak przepaska nowicjusza ale zawsze to za darmo Jak będziesz miał te spodnie to wykijadła pozwolą ci wejść do karczmy.
A potem jak wejdziesz do gospody i pogadasz z Jeremiaszem że chcesz załatwić tego słabeusza Ryżowego księcia i jego zbirów to pogadaj najpierw z byłym kowalem co zbiera ryż na polu i da ci +5 do siły za darmo Ni pamiętam jak się nazywa ale łatwo można go znaleść bo ma imię nie jak inni zbieracze. Ale wiem że zbiera ten ryż koło tamy.

[Dodano po 2 sekundach]

Wybierz towar który potrzebujesz a następnie kliknij na niego lewym przyciskiem myszy p rzesuwaj strzałka na klawiaturze w lewo lub prado zalezy czy sprzedajesz czy kupujesz.
No tak po za tym jak mówił kolega wyżej ruda się odnawia npc-kom po każdym rozdziale.
I jeszcze jedno. Po co kupywać pancerze jak można dostać za darmo od Swiney-a który jest w kopalni nowego obozu. Da ci za frajer. Nie mają takiej obrony jak przepaska nowicjusza ale zawsze to za darmo Jak będziesz miał te spodnie to wykijadła pozwolą ci wejść do karczmy.
A potem jak wejdziesz do gospody i pogadasz z Jeremiaszem że chcesz załatwić tego słabeusza Ryżowego księcia i jego zbirów to pogadaj najpierw z byłym kowalem co zbiera ryż na polu i da ci +5 do siły za darmo Ni pamiętam jak się nazywa ale łatwo można go znaleść bo ma imię nie jak inni zbieracze. Ale wiem że zbiera ten ryż koło tamy.
Gość_Guest*,
mam taki problem przeinstalowałem gothica i teraz przy handlu ruda i towary przeskakuja co 10 szt jak zrobic zeby szly po jednym
Patton,
Verthogh masz racje co do tej rudy pomyliło mi się z czym innym a co do Fiska to jest on w zewnętrznym pierścieniu w wewnętrznym jest Skip
Verthogh,

Użytkownik Archol dnia Apr 10 2007, 06:06 PM napisał

Przeszedłem Gothica I jakieś 10 razy różnymi obozami i koleś ten nigdy do niczego nie był przydatny. Problem polega na tym, że on raczej poradzi sobie z wężem błotnym  .

[post="57868"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


U mnie zawsze (jak sprawdzałem, czy ten sposób działa) wąż go zabijał, jedyny problem był taki, że potem w ogóle nie chciał odejść od jego zwłok

Wieeelkie dzięki Archol Teraz już sobie powinienem poradzić
Archol,
Stara kopalnia to ta, gdzie szedłeś by zrobić test zaufania. Znajduje się za pierwszym lasem, którego mijasz rozpoczynając grę. Ów sprzedawca to wąż, ma on 700 albo 750 bryłek rudy.

NPC, o którym wspomniałeś na pewno się nie przyda. Przeszedłem Gothica I jakieś 10 razy różnymi obozami i koleś ten nigdy do niczego nie był przydatny. Problem polega na tym, że on raczej poradzi sobie z wężem błotnym .

Fiskowi na 100% ruda nie odnawia się codziennie, tylko przy rozpoczynaniu kolejnych rozdziałów. I jest on w zewnętrznym pierścieniu, pierścień wewnętrzny stanowi zamek.

Co do spodni kopacza to możesz mieć jedne za free. Pójdź do nowej kopalni (tej w nowym obozie) i poszukaj takiego kopacza z imieniem. Pogadaj z nim odpowiednio (on Cię chyba pyta czy chcesz być kopaczem, na co Ty mu odpowiadasz "tak") a dostaniesz spodnie kopacza. Co prawda nie te najlepsze warte 500 bryłek, ale zawsze coś .
Verthogh,

Użytkownik Patton dnia Apr 10 2007, 04:14 PM napisał

Z tego co ja pamiętam to Fiskowi (sprzedawca na targowisku w zewnętrznym pierścieniu) ruda odnawia się codziennie ale nie jestem pewien.

[post="57845"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Sprawdziłem, nie odnowiła mu się. I to jest chyba wewnętrzny pierścień?

Użytkownik Patton dnia Apr 10 2007, 04:14 PM napisał

Co do tego jak zrobić dużo kasy (czyt. rudy) to pogadaj z kowalem w zewnętrznym pierścieniu, zabierz całą zawartość skrzyni w jego kuźni (nikt nie będzie ci w tym przeszkadzał) i przekuj cały tamtejszy zapas stali na miecze a potem sprzedawaj całkiem nieźle można na tym zarobić w legalny sposób

[post="57845"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


No właśnie w ekwipunku mam m.in. te miecze, tylko nie miałem ich komu sprzedać. A nawet jakbym je sprzedał, to potem jak chciałbym coś innego sprzedać, to żaden sprzedawca nie miałby rudy.
Patton,
Z tego co ja pamiętam to Fiskowi (sprzedawca na targowisku w zewnętrznym pierścieniu) ruda odnawia się codziennie ale nie jestem pewien.
Co do tego jak zrobić dużo kasy (czyt. rudy) to pogadaj z kowalem w zewnętrznym pierścieniu, zabierz całą zawartość skrzyni w jego kuźni (nikt nie będzie ci w tym przeszkadzał) i przekuj cały tamtejszy zapas stali na miecze a potem sprzedawaj całkiem nieźle można na tym zarobić w legalny sposób
Verthogh,

Użytkownik Dany dnia Apr 10 2007, 12:19 PM napisał

NPC chyba się przyda.

[post="57814"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Szkoda.

Wielkie dzięki wszystkim
Dany,
NPC chyba się przyda.
To nie jest Stara, tylko Nowa kopalnia. Stara kopalnia jest na prawo od rzeki i wodospadu, koło którego się przechodzi idąc do Nowego obozu.
Ja ze spodniami kopacza nie miałem problemu. Kasa jakoś się znajduje. Poza tym nigdy ich nie kupowałem. Nie potrzebne były. I tak po jakimś czasie miało się zbroje Cienia itp.
Verthogh,
Stara Kopalnia to ta, do której można dojść z Nowego Obozu? Po tej drodze koło wodospadu, gdzie jakiś koleś trenuje najmników w walce mieczem? Nie znalazłem w tej kopalni żadnego sprzedawcy. Nie wiem, potem rozejrzę się dokładniej.

I mam jeszcze takie pytanie: opłaca się napuszczać węża błotnego na tego "strażnika" w Obozie na Bagnach, żeby zdobyć jego miecz? Czy ten NPC mi się jeszcze później do czegoś przyda?
diego19,
Koleś w starej kopalni ma dużo rudy ja mu dużo towaru sprzedałem taki na samym dole kopalni
Verthogh,
Cóż, za bardzo bugów nie lubię wykorzystywać, ale spróbuję. Nie wiem, czy mi się uda, bo mam Gothica z Extra Klasyki, czyli w zasadzie najnowszą wersję i nie wiem, czy tego buga przypadkiem już nie usunęli

[Dodano po chwili]

Sprawdziłem, ten sposób nie działa.
Archol,
Przepaska ma dodatkowo ochronę przed ogniem więc jest lepsza. Cóż, może nie chce i m się zasuwać do obozu bractwa .

Żeby mieć więcej rudy wykorzystaj pewien sposób. Daj się pokonać przez np. kopacza, który zabierze Ci wtedy połowę posiadanej rudy. Następnie Ty mu wlej a zobaczysz, że w ekwipunku posiada on 2 razy więcej bryłek niż Ci zabrał .
Verthogh,
To jak wszyscy zarabiają tyle kasy i skąd biorą 500 szt. zł. na spodnie kopacza (te lepsze), nie chodząc do sprzedawców w innych obozach?

Aha, i jeszcze - bardziej opłaca się kupić te spodnie kopacza czy przepaskę nowicjusza? Ta sama cena, ale w przepasce jest chyba większa obrona. A skoro tak, to dlaczego wszyscy kupują spodnie? [heh, ale się ich uczepiłem ]
Archol,
Ruda odnawia się w momencie wkroczenia w kolejny rozdział gry, z reguły handlarze mają jej wtedy więcej. Do tego mają także nowy, lepszej jakości towar np. broń.
Dany,
Z reguły nic się nie odnawia. Może coś się zmienić przy zmianie rozdziału (wtedy też odnawia się część stworów), ale pamiętam, że zawsze pod koniec szukałem kupca, u którego mógłbym wymienić sprzęt na dużą ilość rudy.
krag,
Gralem w G1 cholernie dlugo i nie przypominam sobie zeby sie odnawiala. Mozliwe ze co nowy rozdzial przybywa im troche tego kruszcu jednakze ja nigdy nie zaobserwowalem.
Verthogh,
Dopiero zaczynam grę i mam takie pytanie: czy sprzedawcom odnawia się ruda? Bo mam sporo rzeczy do sprzedania, zaczynam je sprzedawać, sprzedawcy kończy się ruda i co dalej? Wiem, że towar można wymieniać na różne rzeczy, ale mnie interesuje ruda. W Starym Obozie znalazłem dwóch sprzedawców, czyli razem mają 400 bryłek i nie ma nawet jak kupić spodni kopacza... No to jak - odnawia się czy nie? A jak się odnawia, to co jaki czas?
Wczytywanie...