Kilka pytań :) - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Dalejdoichgardelwyrzanacic,
Bo jest to też o (,,i jakby z nwn2"-cytując) NWN2 no nie?
Chodzi mi o to, że nigdy o niczym takim nie słyszałem.
Lionel,
Sry, rozpędziłem się i zahaczyłem o NWN2.
Dalejdoichgardelwyrzanacic,

Cytat

No i jego klasa prestiżowa

Jest coś o czym nie wiem?
Lionel,
Czarnoksiężnik to mega koks, nie ma może standardowych zaklęć, ale inkantacje, które przydają się w różnych sytuacjach. Poza tym może nosić cięższe zbroje i lepsze bronie. No i jego klasa prestiżowa dodaje kolejne premie związane z pierwistkiem ognia.
Wiktul,

Cytat

Podczas pisania tematu:

Pamiętaj, aby być konkretnym. Swój problem opisuj dokładnie, nie szczędząc podawania szczegółów. Dzięki temu więcej osób będzie mogło ci pomóc.
Pamiętaj, by odpowiednio nazwać temat. NIGDY nie nazywaj tematu: „pomocy”, „problemik”, „help”. Nazwa tematu ma mówić o czym ten temat jest. Ułatwi to zarówno życie tym, którzy chcą ci pomóc, jak i tym, którzy będą szukać odpowiedzi po tobie.


Tyle w kwestii nazwy tematu. W kwestii zadanych pytań:

Cytat

5. Jaka klasa prestiżowa jest dobra dla wojownika, czarodzieja i czarownika?


Żadna. Wieloklasowość jest skrajnie przereklamowana, zwłaszcza w wypadku klas magicznych. Fabularnie świetną sprawę jest bycie Bladym Mistrzem na 15 poziomie, mechanicznie strzelisz sobie w łeb, gdy po godzinach wyrzeczeń i schematyzmu działania dostaniesz w twarz niewrażliwością każdego sensownego bossa na magię śmierci. Spróbuj wygrać w ten sposób z Twórcą golemów, powodzenia.
Rozwijanie do granic możliwości klasy podstawowej w wypadku maga daje absurdalnie potężne bonusy, jakimi są zaklęcia epickie. Pamiętasz może z "GTA 3" kod "GIVEMEATANK", powodujący, że nagle znikąd spadał nam czołg? Tu jest to samo, tylko że ze smokiem. Zaklęcia mające zyliony obrażeń, minioni, niewrażliwości, sama radość. W wypadku kapłanów czy Wizardów (Czarodziei) można jeszcze polemizować, w wypadku Socrecereów (Czarowników) - nie. Nie wybieraj żadnej klasy prestiżowej.

Cytat

6. Jaka klasa jest najlepsza? Czarownik czy Czarodziej?


Zdecydowanie Czarownik, jeśli mówimy o części pierwszej. Ilość zaklęć, możliwość ich zamiany co poziom, brak ograniczeń szkół, większa ilość życia, o wiele bardziej elastyczne i skuteczne kompletowanie niezawodnych setów - Czarodziej nie ma tu czego przeciwstawiać. Że możesz sobie ot tak wymienić całą księgę zaklęć? I co z tego, skoro masz ich po 3 na krzyż, co oznacza odpoczynek co dwa korytarze i nie dajcie bogowie, by ktoś przypadkiem przywalił chowańcowi, bo wtedy mogiła. Zestawienie Czarownika i Czarodzieja wygląda tak, że ten drugi obrzuci tego pierwszego -nastoma zaklęciami, z których połowa to badziew, choć i mniejszy, niż pozostała połowa nie wybrana z danego poziomu księgi magii, a ten drugi odpowie czterema-pięcioma skutecznymi, powtórzonymi po 3-6 razy.

W NwN 2 również grałem Czarownikiem i również uważam, że prezentują się tam lepiej od Czarodziei. Zupełnie inna sprawa to Czarnoksiężnicy, prawdziwy typ Warlocka, czyli mag bojowy, a nie mistyczny. Tu już pytanie jaki styl preferujesz, co sprawia Ci większą przyjemność, daje więcej swobody w walce.
RampaThor,
Podczas instalacji patcha(ręcznie) wyskakuje mi powiadomienie, że nie można zainstalować ponieważ jest zainstalowany dodatek. Czy trzeba odinstalować NWN? No i czy trzeba zacząć nową grę?
Lionel,
Takie dopowiedzenia.

#2 Fenthick został pochowany w Grobowcu Zdrajców po tym jak zdradził miasto uwiedziony przez Desthera, co doprowadziło do moralnego upadku Aribeth - Jeden z najlepszych wątków emocjonalnych w cRGP ever.
#3 Aktualizować zawsze warto, zwłaszcza, że następujące łatki ulepszyły działanie znacznej ilości zaklęć, zdolności i umiejętności oraz dodały także klasę Purpurowego Rycerza, fizyczne przedstawienie płaszczy na modelu postaci, mnóstwo dodatkowych stworów dostępnych w Aurorze, a także wiele modów i modułów stworzonych przez fanów wymaga zwłaszcza wersji 1.69
#4 W Aurorze, znajdując konkretny przedmiot i wchodząc w jego właściwości. Ale przed tym trzeba przekopiować z folderu nwm wszystkie pliki do folderu modules i zmienić im rozszerzenie z .nwm na .mod, by móc otworzyć w Aurorze kampanię.
#5 To zależy czego konkretnie oczekujesz, jaki styl walki preferujesz i co chcesz wzmocnić u postaci.
#6 Również zależy to od preferowanego stylu gry i zaawansowania. Czarownik posiada mniejszą ilość kręgów (zaawansowania zaklęć), ale jednocześnie może mieć ich z jednego kręgu więcej niż Czarodziej, jednakże raz wyuczone zaklęcia nie mogą zostać "wymienione" na inne. Natomiast Czarodziej posiada bardziej zaawansowane zaklęcia, ale może ich mieć znacznie mniej, ale posiada możliwość wymiany zaklęć, dostosowując je do nadchodzącego starcia.
RampaThor,
Ale w solucji nwn, na mapie widać dwóch sojuszników. Co do punktu 4, to chodzi mi o TAG przedmiotu, aby go przywołać za pomocą kodu.
Dalejdoichgardelwyrzanacic,
1. Można, ale tylko w hordach podmroku i Kingmakerze(jeśli masz Diamentową Edycję to sobie znajdziesz).
2. Tak, ale jako po prostu mocniejszy stworek do zabicia, nic ciekawego.
3. Lio ci powie, ja nie wiem.
4. Nie rozumiem konkretnie.
5. Woj-mistrz broni w NWN1 (jeśli chcesz to ci podpowiem coś na temat np co do broni i atutów), w NWN2 Można woj-bard-uczen czerwonego smoka. Dla czarodzieja w NWN2 mędrzec z Candlekeep i Czerwony Czarodziej (tylko z maską zdrajcy), dla czarownika można Uczeń Smoka, ale nie ma z tego praktykcznych korzyści.
6. W NWN1 Czarownik, w NWN2 czarodziej.
RampaThor,
Cześć. Mam do was kilka pytań związanych z nwn i jakby z nwn2.

1. Mam Neverwinter nights ze wszystkimi dodatkami(no SoU i HotU). Z tymi dodatkami podobno jest możliwość posiadania 2 najemników i poziom zwiększony do 40. Ja nie mogę mieć 2 najemników, tylko jednego.

2. Fenthick Moss, który został powieszony pod koniec rozdziału I, pojawia się jako duch w Neverwinter Nights 2, w Neverwinter, w grobowcu zdrajców? (coś takiego)

3. Mam wersje gry 1.62. Czy warto instalować 1.69? I czy do jego poprawnego działania jest konieczna nowa gra?

4. Gdzie znajdę tagi wszystkich przedmiotów, występujących w nwn?(np. Ceremonialna strzała Hauletha itp.)

5. Jaka klasa prestiżowa jest dobra dla wojownika, czarodzieja i czarownika?

6. Jaka klasa jest najlepsza? Czarownik czy Czarodziej?
Wczytywanie...