Problem z dołączeniem do gildi - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Gość_Rafał*,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Rafał dnia środa, 2 września 2015, 18:26 napisał

Witam.

Po kilku latach prężnego obijania się w absorbcji jakiejkolwiek gry, postanowiłem wrócić do serii Gothic. Konkretnie rzecz ujmując - do drugiej części. Muszę powiedzieć, że na 13 lvl wyrobiłem sobie całkiem niezłe staty mając około 50 siły, około 30 zręczności, 25 many i około 230 PŻ + większość wyuczonych umiejętności, w tym wojownik bronią jednoręczną i 22% zaawansowania dwuręcznego.
Piszę o tym nie po to, aby epatować faktem, jakim to nie jestem zajebistym graczem, ale piszę o tym dlatego, iż zostałem nowicjuszem. Prawie wszystkie zadania w grze (mówię o pośrednich) wykonawałem, natomiast nie mogę się przedrzeć przez tajemniczny skrypt zadania sprzątania sal. Na jednym save pomaga mi 2 nowicjuszy + BABO, na innym 3 nowicjuszy + BABO. Niezależnie od tego, który wybiorę, zadanie jest niemożliwe do wykonania. Zastanawiam się co może być przyczyną. Jedyne zadanie jakie zawaliłem, to rozniesienie kiełbas (bo najechałem IRODRATH na 10 lvl i niektórzy Nowicjusze "pomogli mi" z trupkami). Jest zaznaczone jako takowe. Niezależnie od tego zadania z komnatami nie potrafię wykonać. Nowcijusze pracujący u Goraxa mają niestety inne zajęcia.

Moje pytanie brzmi - gdzie robię błąd? Mam naprawdę niezłe staty jak na 1 rozdział i 13 lvl, poświęciłem już mu 30 godzin, ale w końcu pomyślałem, że miło będzie wejść do tej biblioteki i zrobić progres.

Oczywiście jeżeli błąd będzie się dalej pojawiać, to zrezygnuję z propagowanej przeze mnie od lat zasady, iż granie na kodach nie ma sensu. Tzn dalej tak uważam, ale szkoda mi czasu. Specjalnie nauczyłem się również u pięknej Casii umiejętności złodziejstwa, ale niestety Parlana się nie da okraść.

Prosiłbym o sugestię jak mogę rozwiązać ten problem a jeżeli problem jest uzależniony np od kody gry, bardzo bym prosił o informację o kodzie, który daje mi klucz do biblioteki.
Nie szperam po forum, gdyż korzystam z internetu w bibliotece anglojęzycznej i niestety czas mnie nagli.

Byłbym niezmiernie wdzięczny za okazaną pomoc.

Z uniżeniem wielmożnym Panom.

DonDef.



Moje pytanie tyczy się Gothic II. Zapomniałem wspomnieć.

Pozdrawiam.
Gość_Rafał*,
Witam.

Po kilku latach prężnego obijania się w absorbcji jakiejkolwiek gry, postanowiłem wrócić do serii Gothic. Konkretnie rzecz ujmując - do drugiej części. Muszę powiedzieć, że na 13 lvl wyrobiłem sobie całkiem niezłe staty mając około 50 siły, około 30 zręczności, 25 many i około 230 PŻ + większość wyuczonych umiejętności, w tym wojownik bronią jednoręczną i 22% zaawansowania dwuręcznego.
Piszę o tym nie po to, aby epatować faktem, jakim to nie jestem zajebistym graczem, ale piszę o tym dlatego, iż zostałem nowicjuszem. Prawie wszystkie zadania w grze (mówię o pośrednich) wykonawałem, natomiast nie mogę się przedrzeć przez tajemniczny skrypt zadania sprzątania sal. Na jednym save pomaga mi 2 nowicjuszy + BABO, na innym 3 nowicjuszy + BABO. Niezależnie od tego, który wybiorę, zadanie jest niemożliwe do wykonania. Zastanawiam się co może być przyczyną. Jedyne zadanie jakie zawaliłem, to rozniesienie kiełbas (bo najechałem IRODRATH na 10 lvl i niektórzy Nowicjusze "pomogli mi" z trupkami). Jest zaznaczone jako takowe. Niezależnie od tego zadania z komnatami nie potrafię wykonać. Nowcijusze pracujący u Goraxa mają niestety inne zajęcia.

Moje pytanie brzmi - gdzie robię błąd? Mam naprawdę niezłe staty jak na 1 rozdział i 13 lvl, poświęciłem już mu 30 godzin, ale w końcu pomyślałem, że miło będzie wejść do tej biblioteki i zrobić progres.

Oczywiście jeżeli błąd będzie się dalej pojawiać, to zrezygnuję z propagowanej przeze mnie od lat zasady, iż granie na kodach nie ma sensu. Tzn dalej tak uważam, ale szkoda mi czasu. Specjalnie nauczyłem się również u pięknej Casii umiejętności złodziejstwa, ale niestety Parlana się nie da okraść.

Prosiłbym o sugestię jak mogę rozwiązać ten problem a jeżeli problem jest uzależniony np od kody gry, bardzo bym prosił o informację o kodzie, który daje mi klucz do biblioteki.
Nie szperam po forum, gdyż korzystam z internetu w bibliotece anglojęzycznej i niestety czas mnie nagli.

Byłbym niezmiernie wdzięczny za okazaną pomoc.

Z uniżeniem wielmożnym Panom.

DonDef.
Gość_Cor angar*,
Dokładnie tak
hannszcze,
Dokładnie jak napisał kolega Qwan
Wiktul,

Cytat

Kiedy nowicjuszem już zostaniesz
Innej drogi nie dostaniesz
Inne drogi już są zamknięte
Więc skupmy się na tych, które są odemknięte

Spróbuj wcześniejszy wczytać zapis
A nóż uda się misyję wypełnić
Zaś Próba Ognia, gdy wypełniony zostanie każdy wpis
Nieważne, czy je zawalisz czy uda ci się poprawie je wypełnić

Ważne jest zakończenie zadania
Zaś pośpiech i gniew
Nie usprawiedliwia niepoprawności zdania
Czuję tutaj złego siew...

Qwan,
Kiedy nowicjuszem już zostaniesz
Innej drogi nie dostaniesz
Inne drogi już są zamknięte
Więc skupmy się na tych, które są odemknięte

Spróbuj wcześniejszy wczytać zapis
A nóż uda się misyję wypełnić
Zaś Próba Ognia, gdy wypełniony zostanie każdy wpis
Nieważne, czy je zawalisz czy uda ci się poprawie je wypełnić

Ważne jest zakończenie zadania
Zaś pośpiech i gniew
Nie usprawiedliwia niepoprawności zdania
Czuję tutaj złego siew...
Kubski,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Szybki Heinz dnia poniedziałek, 21 października 2013, 20:08 napisał

Sorry za błędy w pisowni, szybko pisałem

Jeśli uczynisz ten tekst bardziej czytelnym (mniejsza ilość niepotrzebnego tekstu, ortografia, usuniesz przekleństwa i poprawisz stylistykę), to będę mógł nawet przeczytać ten post i być może coś doradzić (znam Gothica bardzo dobrze). Wybacz, ale tłumaczenie: "szybko pisałem" jest konkretną lipą. Tu chodzi o zachęcenie ludzi do przeczytania postu, a nie, żeby zrobić to byle jak i liczyć, że ktoś da Ci sensowną odpowiedź na niezbyt sensowny mur tekstu.

P.S. Ten post zostanie usunięty, bo nie odnosi się do meritum sprawy, jak tylko autor poprawi temat. Tak się czepiam, bo chciałbym pomóc, ale taka olewka ze strony piszącego nie może spotkać się z brakiem krytyki.
Gość_tak*,
Pozostają kody
Gość_Szybki Heinz*,
Witam,jakiś już czas gram w Gothic 2 Noc Kruka,i jestem nadal w 1 roździale,w tej sytuacji którą zaraz opiszę nie wiem jak dołączyć do jakiej kolwiek gildi.

Otóż tak napoczątku gry poszedłem do Khorinis za okiem Inosa,dowiedziałem się że muszę o tym porozmawiać z Lordem Hagenem w Górnym mieście,ale żeby się tam dostać muszę być obywaelem,strażnikiem lub paladynem.Pogadałem z Lordem Andre i on zaoferował że przyjmie mnie do straży jeżeli znajdę gildie złodziei (i niepamiętam dokładnie ale chyba też,dowiem się cegoś na temat znikających ludzi w mieście),przyjołem to zadanie,potem zwiedzając mapę poszedłem do majątku ziemskiego,tam pogadałem z Lee i innym ludzmi że chcę dołączyć do najemników,wtedy dowiedziałem się że muszę przekonać do siebie pozostałych najemników,wykonałem parę misji np oddałem zanlezioną w Khorinis paczkę z zielem Cipherowi(czy jakoś tak, czta się cifer)do tego powiedziałem o tym najemniku(nie pamięam imienia)który jara bagienne ziele cały czas,chyba on je sprzedał,dokładnie nie pamiętam ale ostatecznie cypher go pobił,jeszcze pobiłem ludzi przeciwnika lee,chyba się nazywał Sentenca,a jego prawa ręka to Bulko,przyniosłem skórę czarnego trolla jednemu z najemników itd,potem postanowiłe że jednak z tego wszystkiego zostanę Magiem ognia,poszedłem do klasztoru tam przed wejściem Pedro powiedział że żeby zostać nowicjuszem muszę dać 1000szt złota i owce,zrobiłem tak,owce Bety kupiłem na farmie Onara u najemników a kase to już sam zbierałem,handlowałem i zebrałem,po dołączniu Parlan mag powiedział żebym zaniusł do odpowiednich ludzi złoto i owce i dla wspólnoty wykonał zadania:pierwsze sprzątanie komnat-wykonałem zwerbowałem paru ludzi,ok drugie to chyba nakarmić kiełbasą z barana nowicjuszy-wykonałem,trzecie i tu zaczyna się problem mam zanieść wino i sprzedać w gospodzie pod "Marwą Harpią",wziołem wino poszedłem do Orlana właściciela gospody i klikam a tu nie ma kompletnie skryptu-wtf nie wiem nie ma tekstu że przynosłem wino na sprzedaż,więc spredałem mu je za psi grosz i pomyślałem że jak wróce to najwyżej nie zaliczy mi tej misji Mag,lub zapłace ze swoich z wino-ale u Maga(nie pamiętam imienia) też kurwa nie ma sktyptu o misji z winem,dotego w dzienniku misji na dziele aktualne misje nie ma żadnej informacji o misji z dostarczeniem wina-japierdole,olałem to,zaten czas wykonywałem inne poboczne misje w Khorinis dla miejscowych ludzi np pobiłem Lenara-lichwiarza,zabrałem mu dziennik dłużników za który jeden z czeladników nauczył mnie otwierać wytrychem zamki,przy nim była jeszcze misja z Matteo i Gridą o poeniądze,ale to było wcześniej,pokonałem pare grup bandytów w różnych jaskiniach,Jorze-miejscowemu handlarzowi przyniosłem jego skradzione przez miejscowego złodziejaszka pieniądze,Balthrama przesyłke odebrałem od Akila i zaniosłem do bandyty z innej gospody który maił sprzedać ją i miałe dostać dużo złota,ostatecznie dostałem bardzo mało,też na wybrżerzu z piratem Skipem i rumem misje wykonałem,popłynołem na bliskie naprzeciwko wyspy,na jednej z niej były ukryte skarby i wile innych misji,czekałe też na tą próbe ognia u Magów ognia i się nie doczekałem,zostałe też czeladnikiem bospera-tego od skór,poszedłem do górnego miasta i nie mogłe się spotkać z L,Hagenem póki nie będe mieć wyższy status,jakąś przynależność. Wkońcu się wkórwiłem i postanowiłe dołączyć do Wodnego kręgu,poszedłem do Valtrasa,pogadałem z nim,powiedział ze podstawowe rzeczy już spełniam-bo wtedy oczywiście byłem już nowiucjuszem,i kazał mi dowiedzieć się czemu ludzie znikają i dać Laresowi ornamęt-fragment pieścienia,....o ludziach znikających się dowiedziąłem już są porywani przez Dextera dawnego cienia z Starego Obozu z Gothic1 i wywożeni przez piratów jako niewolnicy,a co do ornamętu(ach bym zapomniał wcześniej wróciłem do najemników i Lee mnie wyśmiał że byłem w klasztorze i już nie było skryptów że mogę do nich dołączyć)...ornamętu to dałem go Laresowi i on powiedział że ja go nie mogę zanieś ale mogę mu towarzyszyć w drodze transportowania go ale on nie może opuścić póki co swojego stanowiska w Khorinis jako obserwator portowych statków,znalazłem mu zastępstwo dzięki odnalezieniu odpowiedniego człowiek,dzięki pierścienu przynależnośći do Wodnego kręgu którego otrzymałem od Laresa na czas póki swojego nie dostam,poszedłem z nim do magów wody tam spotkałem Saturasa który mnie zjebał za to co zrobiłem z ich magiczną rudą w Gothic 1,dałem ornamęt jednemu z Magów wody,dostałe nową misje-znaleść pozostałe 3 ornamenty by można było otworzyć portal do innego miejsca,dostałe mapę.Przystąpiłem do misji poszedłem przedtem do Khorinis do Laresa który mi pomógł w zdobyciu jednego z ornamentu w bardzo zacienionym lesie,potem poszedłem i na farmi w pobliżu najemniów przy pomocy okolicznych wieśniaków zdobyłem kolejny,potem poszedłem na farmę Lobarta i tam spotkałem Cavalorna który też szuka ornamentu i też należy do wodnego kręgu,tam dowiedziałem się że ornament mają paladyni,a sam Lord Hagen jest w jego posiadaniu,Po powrocie do Khorinis gadałem z Valtrasem dostałe expa za rozwiązanie zagadki ze znikającymi ludzmi i żeby dołączyć do wodnego kręgu muszę coś o sobie mu powiedzieć,powiedziałem prawdę i on powiedział że przyjmie on do wodnego kręgu JEŻELI przekażę swoją wiadomość Lordowi Hagenowi DO KTÓREGO KURWA NIE MOGĘ się dostać,postanowiłem wejść so nie go na wreda,wbiegłem zanim mnie starż poszatkowała i zaczołem z nim gdać,otrzymałem ostatni onament,i zaczołem gadać o swojej wiadomości o smokach,siłach ciemność,i on powiedział że mam to poprzeć dowodami,klkiając dalej Bezimienny mówi:"Chcerz abym dostarczył cio dowodów?" i Wyświetla mi się na ekranie duży napis NIE JESTEŚ JESZCZE MAGEIM,po rozmowie wypierdalam zanim mnie zabili i do magów wody bo mam już wszystkie ornamęty,daje im je onie przy pomocy magii je łączą i złączony pierścień bieże Saturas,idę do niego po niego zgodnie z zaleceniem jednego z magów,a Saturas mówi że da mi go jeśli Valtras przyjmie mnie do wodnego kręgu,A waltras swoję CZY przekazłeś swoją ważną wiadomość lordowi Hageno,Bezimienny- Nie i Kupa.A na jak gadam z lordem Andre to już nie ma pytania że jestem gotowy wstąpić do straży,mówi on że już go nie interesuje sprawa znikających ludzi i tylko się mogę powiedzieć coś na temat gildi złodziei-choć tego jeszcze nie rozwiązałem.

Podsumujmy:1Nie mogę już być strażnikiem,2Najemnikem też już nie mogę zostać choć wykonałem skrypty poleceń by mieć ludzi poswoiej stronie,3Nie mogę być magiem ognia-zabrakło skryptów,nie wiem kompletnie kiedy kurwa ma być jakaś próba ognia,4Nie mogę dołączyć do wodnego kręgu póki nie przekaże swojej wiadomości LordowI Hagenowi, a nie można do niego wejść,a jak weszłem na wreda to mam swą wiadomość porzeć dowodami ,a zęby to zrobić trzeb być magiem .

POMOCY wymyślcie coś,nie chce grać odnowa,gothica 1 przeszedłem,teraz chcę przejść 2 i dodatek i co ,chyba nawet twórcy gry tego nie przewidzieli. Jak któs wie co zrobić albo ma jakieś pytanie bo czegoś nie napisałem to pisać!!!!!

Sorry za błędy w pisowni, szybko pisałem
Wczytywanie...