Problem z instalacją - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Buczek79,
a cos blizej?
w ofercie jest napisane ze gra powinna chodzic na xp i vista
Sosna,
To z pewnością z powodu twojego systemu, bg1 został stworzony w 1998 roku, więc sądzę, że może to być problem z konfiguracją, z pewnością problem do rozwiązania jakimś patche, lub zmianą ustawienia visty
Buczek79,
Mam problem z instalacja na laptopie z systemem vista. Mam sage instalacje BGII idzie bez problemu natomiast BGI nic sie nie dzieje co sie moze dziac? podlaczylem do innego kompa i skorzystalem z cd kmpa stacjonarnego i da;lej nic
xyszdas,
Istnieje jednakże również inna z możliwych przyczyn - sam również posiadam laptopa i to właśnie z niego korzystam do gry w BG. Gdy ostatnim razem miałem zamiar zainstalować go ponownie na mym dysku twardym, po włączeniu programu setup.exe... nic się nie stało. Poirytowany począłem szukać na forach metody rozwiązania tego problemu, gdy nagle, po jakiś 15 minutach... włączyła się instalka. Wielce dziwi mnie jak stać się mogło, że po tak długim czasie włączył się dopiero ten program, ale jednak włączył i mogłem już w terminie późniejszym (po instalacji gry i modów) spokojnie grać w najulubieńszą z mych gier
Ekhtelion,
A która metoda w końcu zadziałała? Może na przyszłość komuś się przyda.
halabala,
wielkie dzieki za pomoc ruszyło juz dawno sie tak nie nakombinowalem
Mr.Bronson,
Spoko spoko, niech chłopak najpierw sprawdzi to co mu poradziłem, a tu dodam pare linków do podobnego problemu z sugerowanym rozwiązaniem:

1

2

3
Ekhtelion,
Z tego co ja wiem to pamięć wirtualna domyślnie jest kontrolowana przez system i on sobie ustawia ja tak by było mu wygodnie. Jeśli ma jej za mało to wtedy wywala stoswny komunikat, że zwiększa plik stronicowania (zazwyczaj wywalając przy tym aktualnie chodzącą aplikacje). Jeśli bylaby to kwestia VM to system by o tym zakomunikował. I przypominam, ze mówimy to o instlacji BG I, nie wierze by były tu jakies duże ilości pamięci potrzebne.

Posprzątałem troche w tych postach.
Mr.Bronson,
@halabala.... to co podałes nic mi nie mówi podaj nazwe karty graficznej i producenta. Podejrzewam że jest tam wepchniety jakis Intel z 128 MB ramu na pokładzie ale wersja chipsetu mnie interesuje. Ale i tak wątpie by problem stanowił w karcie i w sterownikach "Insufficent memory to run this application" oznacza to ze brakuje pamięci podręcznej by odpalić instalatora, dlatego radziłbym ci sprawdzić ilość wolnego miejsca na dysku C potem sprawdzić jaki duży masz plik wymiany i czy jest ustawiony jego rozmiar ręcznie czy Windows kontroluje go automatycznie. Mialem podobny na PC na XP - standardowy windowsowski plik wymiany ma 1024 MB pojemności i obojetnie czy wykonywana op[eracja ma 20 MB czy 200MB to winda tworzy zawsze plik do wykonania tej operacji o rozmiarze domyslnym 1024 i jeżli brakuje miejsca na dysku jest np wolne 900MB na partycji tam gdzie znajduje sie plik wymiany !! (domyślnie partycja C) to wyskakuje własnie taki komunikat, wiec popatrz jak co jest ustawione i spróbój ręcznie ustawić wymiane na 500 MB jak nie pomoże to bedziemy radzić dalej.
halabala,
Toshiba Satelite A 105: Pentium M 1.73 Ghz, 504 RAM, 60 GB twardy dzieki za konkretna odpowiedz Ekhtelion zaraz sprawdze ten patent ze stacjonarnym
Ekhtelion,
@halabala

Podaj specyfikacje tego laptopa to raz.
A dwa to jest pewna okrężna metoda. Możesz zainstalować Baldura na PC i potem wziąć przerzucić cały folder na laptopa. Powinno działać choć to raczej takie rozwiązanie a'la taśma klejąca .
halabala,
Tu raczej nie chodzi o zgodnosci bo to wersja pod xp i na stacjonarnym nie bylo problemu.
Mistrz Krezysztof,
Zainstaluj sobie na stacjonarnym to morze ci pójdzie

PS: spróbuj pokombinować z zgodnościami ustaw na Win 98

KROWOM STOP!
halabala,
Probowalem zainstalowac bg na laptopie wyskakuje menu klikam w instaluj i..... nic sie nie dzieje to samo z plikem setup. Zrobiłem obraz płyty i jedyna poprawa to to ze komp zaczal reagowac - wyskakuje komunikat "Insufficent memory to run this application. Quit one more Windows applications and try again." i tyle help
TheColt,
Thanks for help. Pomoglo, juz dawno w ten sposob nie kombinowalem.
Ornikiel,
Pffff nie bardzo wiem co można w tej sytuacji zrobić. Spróbuj zrobić wirtuala z płytki i dopiero potem zainstalować. Może to jakieś ustawiania w kompie, ale o laptopach mam pojęcie jak Babka o tarciu kory z drzewa. Jestem uprzedzony do nich i tyle. Zrób jak mówię, może pomoże.
TheColt,
Mam problem wkładam pierwszą płytke BG1 wyskakuje mi okno startowe naciskam instaluj i..... nic moge sobie naciskac do woli prubowałem odpalć instalke z pliku setup na płycie ale to też nic nie daje. Wczesniej grałem na PC teraz mam laptopa acer procesor 1,7 AMD Sempron DVD-dual 512DDR dysk100GB karta graficzna zintegrowana 64MB czy cos z nim nie tak?Pomocy!!!!
Wczytywanie...