Mafia - The City of Lost Heaven - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

FurryThales,
Również grałem w Mafie, i uważam że gra jest cudowna Fabuła interesująca, grafika jak na tamte czasy była niezła. No i wspaniały klimat No i z niecierpliwością czekam na 2gą część
Diego158,
W MAFIE grałem. Nawet fajna gierka. Teraz jest Godfather całkiem podobny do Mafi. Patrzyłem na screeny Godfathera to pomyślałem że Mafie 2 zrobili.
Archol,
Według mnie nie powinno się porównywać mafii do serii GTA. Mafia to już nie rozbijanie się po mieście gangsterem, który jest połączeniem rambo, chucka norrisa, mac gyvera i czego tam jeszcze , nosi ze sobą arsenał broni i strzela do wszystkiego co się rusza. W mafii twórcy największą wagę przyłożyli do niezwykle ciekawej fabuły i przedstawieniu realiów Stanów Zjednoczonych z okresu lat trzydziestych. Do tego dołożyli niezłą, według mnie, grafikę i wręcz wspaniałą oprawę muzyczną, zarówno przyjemny jazz podczas gry jak i melancholijna melodia w intrze. Uważam, że ta gra jest naprawdę świetna. Historia głównego bohatera, ciekawa i przejmująca, jak i inne przyjemne aspekty gry sprawiają, że ciężko oderwać się od monitora . A i koniec interesujący, smutny lecz prawdziwy. Jeżeli ktoś jeszcze nie grał ( w co wątpię ) to polecam.

P.S.
Tak, wiem że temat jest już dość stary, ale ja na forum jestem od niedawna więc nie było możliwości wypowiedzieć się na czas .
VL,
Grałem i raczej szybko o niej zapomniałem...Gra się miło. Klimat lat 20-30(?) jest unikatowa. Tu jesteś mafiosą i czyjesz to. Rodzina, przekęrty ale wszystko na wysokim poziomie! Realizm jest miła odmianą po graniu w GTA 3...strzela się trudniej a strzela z auta wymagaś sporo umiejętnści jak i szcześcia. Jazdą autem jest dla mnie wadą. Jako iż wolę czasy wspołćżense jazda takimi "złomami" jakoś mi nie przypadła...Są szybkie bryki ale mnie one jakoś nie "podnieciły"...Ogólnie gra jest dobra, ale mnie nie pociągła na granie drugi raz...
olo,
No ja nie wiem czy jest tak perfekcyjnie z tym realizmem....pamietam jak miałem kiedyś ( i nie wiem czy to był bug) walnęłem z olbrzyma w twarz gościowi a ten dalej na mnie biegnie........


p.s Jakóbie tylko uprzedź mnie jak bedziesz ,,wpadał" do trojmiasta
Devilus,
W Mafii mi sie strasznie realizm podobal... Bo GTA to taka bardzo realistyczna nie byla... Ale z checia zagram w GTA SA. Nawet juz troche gralem u kumpla na PS2, ale to nie to samo...
Jakób,

Cytat

no comments :D ale mysle ze wystarczy dobrze poszukac w Empiku plyt z Jezzem z lat 30 to pewnie znajdziesz...a jak nie to wpadnij do trojmiasta to ci dam ta plyte :D:D:D


Jak będe to wpadne :wink:

---------------------------------

Devilus, dlaczego avka sobie nie zmieniasz, znaczy żeby nie było tego krzyżyka, chyba że ci się podoba. :wink:
Rincewind,
Właśnie zacząłem sobie grać w Mafie po raz drugi. Z tym, że teraz dopiero w pełni delektuje się tą grą, bo wtedy słaby sprzęt miałem . I jeszcze spolszczenie sobie ściągnąłem... miodzio . Muzyka jest perfekcyjna, w przeciwnieństwie do tej z GTA, która może na początku się podobała, ale później to już lekko mówiąć denerwowała (pewnie dlatego była opcja z mp3 ).
olo,
no comments :D ale mysle ze wystarczy dobrze poszukac w Empiku plyt z Jezzem z lat 30 to pewnie znajdziesz...a jak nie to wpadnij do trojmiasta to ci dam ta plyte :D:D:D
Jakób,
No to szkada co do muzyki, a porównaniem to tylko stwierdziłem że wole BG
olo,
ehhh Jakobie nie rozumiem jak mozesz porownywac Mafie do BG...przeciez to sa dwie rozne....Baldur do cRPG a Mafia to gra TPP.......a co do muzyki ktora mamy przyjemnosc sluchac w Mafi jest to jak wszystkim wiadomo Jezz z lat 30....hmmm a jak zdybyc te piosenki...nie wiem ja mam ja na orginalnej plyce ktora dostalem przy kupowaniu orginala.....
Jakób,
Właśnie przeszedłem Mafie po raz trzeci, tylko teraz chce jeszcze się pobawić z Jazdą Ekstremalną, oraz troche porozrabiać w Swobotnej Jeździe :twisted: , prawdopodobnie najczęściej będe rozwalał gangsterów w samochodzie z Obrzyna :twisted: , oraz jeżeli jakiś cywil moje autko zarysuje to sie pobawie w Morelli-ego i użyje piąstek, oraz troszke sobie pojeżdże tak że policja będzie mnie musiała szukać np. 170 km/h na liczniku :twisted:
Ola,

Cytat

Może wyszło o dużo kosztuje ale oryginał, a pirat to co innego :wink: (nie chce tutaj reklamować piraty ale taka jest prawda)

problem że w moim małym miasteczku nikt jeszcze tego nie ma..

Cytat

takie rowiązanie do Mafii by nie pasowało, chyba że ktoś słucha starych jazzów (nie wiem jak nazywa sie ten rodzaj muzyki z Mafii, ale to coś w podobie z Mafii)


to jest swing chyba :lol:
Jakób,

Cytat

Grałem w Mafię i uważam, że jest gorsza od GTA. Podobała mi się, ale nie ma tej klimy co GTA.


Wiesz, po prostu różne gusta, ale GTA też jest super
Medivh,
Grałem w Mafię i uważam, że jest gorsza od GTA. Podobała mi się, ale nie ma tej klimy co GTA.
Jakób,
Może wyszło o dużo kosztuje ale oryginał, a pirat to co innego :wink: (nie chce tutaj reklamować piraty ale taka jest prawda) GTA też bardzo lubie ale wole Mafie, a jescze bardziej BG, ale to nie temat o BG tylko o mafii, z tą mp3 to też fajnie, ale raczej takie rowiązanie do Mafii by nie pasowało, chyba że ktoś słucha starych jazzów (nie wiem jak nazywa sie ten rodzaj muzyki z Mafii, ale to coś w podobie z Mafii), mi osobiście podoba się ta muzyczka, a jak bym miał dawać muzykę do mp3 to napewno bym dał The Offspring, Suicidal Tendencies, Faith no More, Black Sabbath i dużo, dużo innych.

PS1. A nie wie ktoś gdzie mógłbym ściągnąć muzykę z Mafii, najlepiej z samego początku gry, tzn. z menu gry?

PS2. Nie wie ktoś coś na temat Mafii 2?

PS3. Już te pytania wcześniej zadałem ale chyba nikt postów do końca nie czyta. :wink:

PS4. Jednym, może dwoma słowami, Mafia Wymiata (oczywiście oprócz BG :lol: )
Ola,
SA już wyszło tylko że trochę dużo kosztuje... (może się myle ale wydaje mi się że już jest)
Rincewind,
Mafia była świetna i trzeba przyznać, że o wiele bardziej realistyczna od GTA. Obie gry są bardzo udane i w obu przypadkach można znaleść wiele wad i zalet. Np. myślałem, że mnie trafi jak jeździłem po mieści w Mafi 50 km/h, ale z drugiej strony bardzo, bardzo cenie sobie realizm. A w GTA mogłem śmigać (nawet nie wiem ile bo licznika nie ma ) pałom przed oczami, a one nic. Mafia też była zdecydowanie trudniejsza. Podobało mi się również to, że po zakończeniu gry można było trochę pojeździć po mieści i powykonywać jajcarskie zadania . A te auta, które się wygrywało... (Power Flower) po prostu wypas . W GTA podoba mi się bardzo możliwość wstawienia własnych mp3. W mojej ocenie dzięki taj opcji gra dużo zyskuje, a na SA już po prostu nie mogę się doczekać (jak chyba wszyscy).
Ola,
a ja grałam i w mafie i w GTA 3 i VC i wedługmnie GTA ( cała seria) jest bardzo fajną grą, ale chyba jednek za cukierkową ja już wolałam GTA 2 :lol:
duchu,
dla mnie mafia jest udanym klonem gta3, ale z vice city sie nie moze rownac a co dopiero z san andreas
Wczytywanie...