Gra przez internet - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Gość_Sat*,
Z tego co wiem NWN było mocno ograniczone pod względem multi- przez prawa dystrybutora, co spowodowało upadek gry bo tylko gracze z oryginalną grą mogli w nią grać przez sieć.

Istnieją na forach anglojęzycznych szeregi wręcz badań ntt. i obawiam się że ten problem może pogrążyć graczy bez oryginalnego NWN.

Polecam NWN: EE z pakietem Steam - gra automatycznie się konfiguruje i jest git-ezz.
Gość_Kupa*,
ja mam podobny problem tylko że mi wyskakuje 1 serwer albo 2 a jak w końcu wylosuje serwer na którym mogę grać to wyskakuje mi że przekroczyłem czas .A i mam laptopa z windows7 home edition czy jakoś. Pomocy!!
Wiktul,
Mamy dwa identyczne oryginały kupione w tym samym sklepie o tej samej wersji i tych samych dodatkach. Oboje możemy wchodzić na te same serwery (jeśli nie postawił ich nikt z nas), wyświetlają nam się takie same listy serwerów we wszystkich scenariuszach. Te same serwery są dla nas niedostępne. Słowem - wszystko tak, jak powinno być (niby). Jedyny zonk jest taki, że kiedy ja stawiam serwer, to Luisante go nie widzi w spisie (choć jest opublikowany), a kiedy sama stawia, to ja nie mam go w spisie. Nie działa także opcja bezpośredniego połączenia przez podanie IP. Nie mamy ustawionych żadnych firewalii ani innych zapór, nic nie blokuje działania programu. Może to kwestia ustawień połączenia albo czegoś innego, ale tak czy inaczej nie mamy pojęcia co.
Sosna,
Może poprostu jest źle wyszukiwany, z tego co pamiętam to listy servów są podzielone na różne typy, może trzeba po prostu tam zmienić typ w wyszukiwaniu, możliwe też, że jedno z Was nie ma tych dodatków co drugie. Najlepiej pobierzcie te same patche do NwN i wtedy spróbujcie
Luisante,
No dobrze, ale co jest powodem tego, że jak stawiam serwer to na liście serwerów go w ogóle nie widać?
Sosna,
Ja polecam do gry przez neta ten server: http://www.1000lecie.pl/~rasiu/sprzynwn/portal.php"]KLIK[/url]

Co i jak z pobieraniem można znaleźć na forum tego serva, pod tym linkiem: http://www.1000lecie.pl/~rasiu/sprzynwn/viewtopic.php?t=4936"]KLIK[/url]

Jeśli chodzi o CEP 2.0 lub 2.1 to faktycznie w większości przypadków jest potrzebny, ale jeśli ktoś nie chce tracić czasu na jego ściąganie może poszukać na liści w oknie gry przez neta, w końcu z pewnością coś się znajdzie, choć zazwyczaj te z CEPem są lepsze
Luisante,
Ach, a już myślałam, że tylko my (ja i mój chłopak) jesteśmy jakieś ciołki, które nie mogą się połączyć. Ja stwarzam serwer, którego nie widać na liście... no i tak samo on, jak tworzy to go na liście nie ma. Czytałam już co nieco, że problemem może być wewnętrzne IP. Sprawdziłam, na szczęście oboje mamy zewnętrzne. To teraz proszę o kolejne możliwości, co może być nie tak??
^ZORG,
Mam ten sam problem.U mnie pokazuje servery ale nie moge sie z nimi połączyć.Help me!!!
grandmasterhex,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Eternal dnia nie, 13 kwi 2008 - 21:20 napisał

JA WZIELEM OD CDPROJEKT CD'KEYA DO MULTI ALE NIE WIEM GDZIE GO WPISAć POMOCYYYYYYYY!


Pewnie masz wersję z Playa-otwierasz plik nwncdkey (który masz w katalogu gdzie masz grę zainstalowaną) tam po Key1= powinieneś wpisać tego od grania po necie-oczywiście do grania online na większości serwów potrzebne są dodatki SoU i HotU-posiadasz takowe?
Gość_Eternal*,
POMOCY!JAK GRAć W NECIE?? BO NIC NIE CZAJE KLIKAM A TAM PISZE żE CD KEY UZYWANY JEST JA WZIELEM OD CDPROJEKT CD'KEYA DO MULTI ALE NIE WIEM GDZIE GO WPISAć POMOCYYYYYYYY!
Gość_Adisko*,
Znam ten problem. Sprawdź czy nie masz wewnętrznego ip. Jeśli masz wewnętrzne to to jest twój problem. Jeśli jednak nie to sprawdź w ochronie systemu czy nie masz jakiegoś badziewia na włączanego.
Gość_Vamanit*,
Mam problem z grą w NWN w necie. Klikam Nowa gra w Internecie/Sieci lokalnej, ustawiam odpowiadające mi opcje, w tym zaznaczam krzyżykiem Udostępnij grę w Internecie. Niestety, kiedy gra już działa nikt się nie dołącza. Na innych serwerach dowiedziałem się, że jest to problem występujący u wielu graczy. Proszę o szybką odpowiedź.
Gość_Guest*,
mam pytanie jak zainstalowac cep 2 zeby dzialalo
Foigan,

Użytkownik "Cholek" napisał

Właśnie zaczynam gre w NwN i prsze o pomoc nie wiem jak sie gra przez neta czy jest jeskiś globalny serwer czy sa pod serwery czy jak sie ma postać na jednym serwerze czy można grac na innym ?? czy jest coś takiego jak w diablo close battle net ?? Prosze powieedzcie mi wszystko co wiecie na temat gry przez interenet z góry dziękuje i pozdrawiam


Jest kilka set serverów nwn, dostęp do nich uzyskasz po wybraniu multiplayer i zalogowaniu się następnie wybierasz dołącz do gry w internecie.

Niestety z grą na serverach nie jest tak prosto i chop siup. Prawie każdy server wymaga CEP2.0 (Community Expansion Pack) jest to kilka dodatkowych haków do gry dodających różne przedmioty, elementy krajobrazu czy efekty wizualne. Wiele z serverów poza Cepem wymaga także swoich (stworzonych przez nich) hakpacków o których informują na swoich stronach internetowych.

Kolejna sprawa to wymagania stawiane przez "właścicieli" serverów, na stronach znajduje się prawie zawsze dział regulamin, który należy przeczytać i się zastosować. Często zakazane jest rozmawianie na tematy życia codziennego, tzn. możesz rozmawiać sobie o wszystkim czym zajmuje się twoja postać w grze (np. jest kowalem itp) a nie możesz wspominać o tym w co wczoraj grałeś na komputerze.

Można jeszcze wymieniać dużo zalet i wad gry przez internet, ale każdy musi spróbować, tak więc do roboty.

Na początku poszukaj list serverów pl i trochę poczytaj o nich.

Jak nie możesz znaleźć to poszukaj Consulare Draconis, Embaros, Mgły nad Isei, Krainy Aldoranu, Eneria RPG, The Neverending Story. (nie wiem czy wszystkie działają, kiedyś działały)
Cholek,
Właśnie zaczynam gre w NwN i prsze o pomoc nie wiem jak sie gra przez neta czy jest jeskiś globalny serwer czy sa pod serwery czy jak sie ma postać na jednym serwerze czy można grac na innym ?? czy jest coś takiego jak w diablo close battle net ?? Prosze powieedzcie mi wszystko co wiecie na temat gry przez interenet z góry dziękuje i pozdrawiam
Wczytywanie...