Divine Divinity - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Iselor,
Divine Divinity to jeden z najbardziej klimatycznych i oldschoolowych tytułów po roku 2000. Skrzyżowanie Ultimy, Diablo i Baldurs Gate'a musiało wyjść na dobre:) Ja ten tytuł cenię za klimat (tworzony także przez świetną muzykę) oraz klaysczne podejście do tematu. Szkoda że tytuł już nieco chyba zapomniany a szkoda. W obecnej sytuacji kiedy zamiast cRPG dostajemy produkty erpegopodobne ludzie powinni wracać do klasyki.
Gość_Vitek*,
wejście do "zbroi Lariona" (tam gdzie prowadzi ta mapa) jest gdzieś na pólnocy mrocznych kniei
w tych górach gdzie są sale krasnoludów
musisz mieć w plecaku dokładnie 2002 sztuki złota (nie więcej nie mniej) znaleźć wszystkie kawałki liny (chyba 4) i przed drzwiami zostawić 1 piramidę teleportacji bo inaczej nie wyjdziesz


co do świętej broni to (dawno już tego nie robiłem) albo musisz mieć wszystkie 3 przedmioty w plecaku albo położyć je na pentagramach i pogadać z posągiem
Durkin Merlyksen,
Mi się ta gra podobała. Była wystarczająco długa by spędzić przy niej kilka wieczorów, a umiejętności pozwalały na stworzenie naprawde ciekawych postaci.
VL,
Ja tak samo jak poprzednik. Zrobiłem sobie na tą grę smaka no ale, gdy przyszło grać to szybciej przyszło rozczarowanie...Gra stanowczo mi nie podeszła.
Fugiel,
Ja muszę przyznać, że ów gra nie bardzo mnie wciągnęła. Gdy ją zainstalowałem i pograłem chwilkę, usunąłem ją w szybkim tempie.
Senior9,
[B]

Użytkownik scatio dnia Jun 1 2004, 08:05 AM napisał

Czy ktoś z was grał albo może gra w "Divine Divinity"? Mam problem, nie mogę dostać się do zamkniętych drzwi w zapieczętowanych katakumbach pod pomnikiem w Aleroth.
PS.
Znacie może jakieś polskie forum tej gry?

[post="422"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


rozmieść 3 kule w trzech pentagramach i otworzy ci się portal
[COLOR=red]
Dasaka,
W sztabie weteranów jest teraz jakiś poradnik, ale nie solucja.

-----------------------------------------------------------------------

A czy ktoś zna odpowiedzi na moje pytania dotyczące gry?
Ekhtelion,
Do sztabu weteranów mamy button na stronie...
Dasaka,
Ja przeszedłem całą Divine Divinity i według mnie jest to majstersztyk. Grafika bardzo mi się podoba, chociaż niektóm nie. W grze występuje bardzo dużo różnorodnych questów, fabuła nie jest liniowa. Ładna jest też muzyka. Uważam, że ta gra, to prawdziwe dzieło!

P.S. Mam takie pytanko, czy ktoś kiedyś był w tej krypcie w której stworzyć można świętą broń? Mam wszystkie trzy jej części, i nie wiem, gdzie jest owa krypta.

P.P.S. Jest mapa, bodajże w czterech częściach (chwilę już w tą grę nie grałem), która prowadzi do ukrytego skarbu. Mam wszystkie jej części i nie wiem, gdzie można znaleźć owy skarb. Czy ktoś wie może gdzie to jest?


P.P.S. second. Jeśli chodzi u zamknięte wejście, to trzeba w trzech pentagramach (w ich środku) umieścić trzy kule (takie niebieskie, nie pamiętam jak się nazywają), można znaleźć je na pierwszym poziomie katakumb. Po umieszczeniu oczywiśćie owe drzwi się otworzą.
Kiedyś na stronie "sztab weteranów" był piękny poradnik, ale nie wiem co się z nim teraz stało. W ogóle tej strony nie ma.
Gość_scatio*,
Dokładnie... na kuzyna też przyjdzie czas. A co do polityki Microsoftu to nie zanosi się żeby się w bliższej lub dalszej przyszłości zmieniła. Oni tak mają... co zrobić :]
Nazin,
fajnie nie ma co
Ian,
a co do kolegów "wyrabiających" style, to mam kuzynka który ma 5 lat a juz w age of empires 2 wymiata ; ) co prawda jeszcze to nie ten klimat ale już ma wiecej z mieczem wspolnego eheh.. stoi przy monitorze i skacze: "zobacz zobacz jaka walka!" "jeeee idziemy spalic ich domy!" itp ; )... jeszcze sie "wyrobi"...
Ian,
zgadzam sie, miedzy rpg a h&s jest spora różnica.. tylko że większość fanów rpg gra w h&s i odwrotnie ; ) i wszyscy są happy : ) ja osobiście jestem z przekonania fanem rpg ale h&s też nie pogardze.. dajmy na to takiego dungeon siege.. niby liniowość aż do bólu.. niby schemat ten sam: "im dalej w las tym gorzej".. (a lasy tam są piekne ; )... ale mimo to nie mogłem oderwać sie od ekranu : ) .. jedyne co mi sie w tej grze nie podobalo to cena.. ble.. mam taką zasadę, że rpegi (.. no i ostatecznie h&s ; ) kupuje oryginalne.. ale 150 zł - bez przesady... poza tym dopoki majkrosoft nie nauczy sie ze drozej wcale nie znaczy lepiej (chyba ze dla nich) to wciaz bedzie okradany .. w sumie i tak nie ma sie zle..
ale tak normalnie to mam same oryginaly : P
Ian,
Gość_scatio*,
Wszystko zależy od definicji RPG Przecież w porównaniu do Sacred Divine Divinity ma o wiele bardziej rozbudowany wątek fabularny, a większość misji nie polega na systematycznym "wyflaczanu" napotkanych potworków Jeśli popatrzymy na umiejętności przychodzące wraz z zwiększeniem doświadczenia w obu tytułach, to można zauważyć, że w Divine Divinity "pewna" ich część nie polega na zwiększeniu skuteczności trafienia czy na ilość zadawanych obrażeń tylko na nauczeniu się np alchemii lub innych pożytecznych rzeczy. Następną rzeczą różniącą te gry to ekwipunek jaki możemy w mich znaleźć. W Sacred są to przedmioty głównie do napomnianego wcześniej "wyflaczania" (nie licząc elementów opancerzenia naszego bohatera) oraz pewnego typu "talizmany", które nie dają nic innego jak tylko zwiększenie swoich "morderczych" :twisted: umiejętność lub nauczenia się nowych tego typu . A pro po fabuły w Divine Divinity to może nie są to wyżyny "zawiłości" ale niewiele ustępuje ona np Neverwinter Nights czy innym RPG.

PS
A co do kolegi, to nie znam faceta ale wymieniony fakt może również świadczyć, że chłopak powoli się wyrabia i świadomie lub nie zaczynają interesować go poważniejsze tytuły
Nazin,
no rzeczywiście o czymś to świadczy
huberthc,
hmmm A DD to według Ciebie nie Hack&Slash ?? przeciez to ma takie sladowe ilosci rpg, ze ho ho, gdzie tam rozbudowane dialogi, zawikłana fabuła itp, pod tym względem uważam że można te gry porównać. Mam kumpla który jest za głupi na rpg, a na H&S jest w sam raz i z DD niei mial problemu wiec o czyms to swiadczy
Nazin,
fajnie dizęki będe ściągał
Gość_scatio*,
Linki do Sacred z www.osloskop.net są następujące:

Sacred:
http://www.osloskop.net/?cmd=show&id=5054

Co do Divine Divinity to linki były na www.osiolek.com ale Panowie mają przejściowe problemy. To powinny być bezpośrednie linki do plików z eMule

Divine Divinity PL

CD1:
ed2k://|file|Divine.Divinity.PL.CD1.iso|713734144|E9F2DED888F24413FAB953AF2EF0D6B0|/

CD2:
ed2k://|file|Divine.Divinity.PL.CD2.iso|718608384|99309DEA8A101FBB724C5E0873B9B9B0|/

CD3:
ed2k://|file|Divine.Divinity.PL.CD3.iso|592031744|48DADCAD239663EB253E80D26A6B0017|/

Divine Divinity ANG

CD1:
ed2k://|file|Divine.Divinity.CD1.DEViANCE.bin|627904032|5E9300800B5E4ED97011F1CF3BB7981
3|/

CD2:
ed2k://|file|Divine.Divinity.CD2.DEViANCE.bin|785958432|A90BF4E6E3947944E8DD42E7341DC9A
7|/

CD3:
ed2k://|file|Divine_Divinity.CD3.DEViANCE.ShareReactor.bin|750713712|934EE57BAA92295532
2D028446CF07C0|/

PS.
Divine Divinity w wersji PL (kinowej) jest do kupienia za niespełna 30 zł
Polecam zaopatrzyć się w orginały
Nazin,
nie no kurde muszę w te dwie gierki zagrać żebym mógł porównywać dajcie jakieś linki do ściągnięcia
Wczytywanie...