Szybszy Gothic3 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Bezimienny Michał,
Zauważyłem że istotną nawet zmianę wprowadza dysk twardy, a dokładniej miałem kiedyś dysk Samsung ATA 30GB 5600 obrotów/min, zmieniłem na Samsung SATA 320GB Cache 16MB 7200obrotów/min. i Gothic 3 chodzi teraz znacznie lepiej, prawie się nie tnie i 4 minuty ładowania gry ze starym dyskiem zmieniły się w 1 minutę [niektórzy o tym niewiedzą ale liczy sie też rozmiar "pliku wymiany" a zależy to właśnie od rozmiaru dysku i jego prędkości ], więc radze tym co mają stare dyski takie jak np ja miałem [ATA] zmienili sobie na SATA jeśli finanse na to pozwalają. Oczywiście zależy prędkość od reszty sprzętu [ja mam ten dysk nowy o którym pisałem; 1,5GB 667MHz ddr2 ram; procesor AMD athlon 64 3500+; GeForce 7600GT 256mb/128bit; Mobo ASUS M2N-E SLI ]. I przy maxymalnych ustawieniach w menu i bez ręcznej zmiany notatnika Gothic 3 prawie wcale się nie tnie [czasami sie przytnie ale to się zdarza tylko czasami ]
Shade,
Te triki z optymalizacją nie wymyślałem ja!!! Znalazłem je w necie i pomyślałem, że może komuś pomogą!!!
Bezimienny Michał,
Napisze tu to samo co w temacie : "pomoc w optymalizacji ! Pilne !"



Co do konfiguracji Gothica.
O wiele lepiej ustawiac samemu. i Tak - textury mediumhigh! - bo low/medium tak samo szybko sa obslugiwane (wiec nie wlaczac, bo wygladaja koszmarnie!), chyba ze ktos walczy na gf5200fx. cienie - mozna wylaczyc, te od pochodni i tak dzialaja. Po dopasowaniu ustawien zwyklych, duza daja dwie opcje dot. renderingu tenenu i sfery ktora skanuje obiekty dynamiczne jak npc czy zwierzeta.

Sfera odpowidzalna za pojawia sie widocznych rzeczy i ich dzialanie to:
Entity.ROI=4000.0 (default)

na kartach pokroju 7900GX2 i procku core2 czy silnym amd mozna dac na 8000, na 7900gs np. na 6000. poexperymentowac. jezeli komus za bardzo tnie - moze obnizyc np. do 3000

dwa kolejne:
Render.DOFStart=1000.0
Render.DOFEnd=4000.0 (default)

na dobrym kompie i procku mozna dac 12000, i ew. modyfikowac w dol nawet ponizej 4000 jezeli za bardzo tnie.

te 2 parametry sporo zmieniaja w szybkosci gry, o wiele wiecej niz przelaczanie textur czy cienii. textury zostawiac koniecznie, bo roznica w szybkosci zadna, w wygladzie ogromna.
dawidosa,
może ktoś miobliczyć 512 ram bo nie wiem oco chodzi z tym x 90% i dodać jakies 1024 :]
Morki,
Ludzie co to jest z tym gothikiem tnie się jak djabli. Mam 1280 MB RAM Radeona 1950 Pro semprona 2500+ i zasiłkę 430 W. W oblivionie wziołem wszystkie suwaki do końca w prawo rozdziałka 1280 na 1024 i z łatwością wyciąga 40 do 60 FPS w podziemiach a na otwartej przestrzeni od 20 do 30. A w gothiku normalnie sieczka powyżej 20 nie wyskoczy a czasem to i poniżej 5 spada. Nie ma żadnej różnicy pomiędzy ustawieniami czy wezmę shadery na 3.0 i aniozotopowanie na 16 czy je całkiem wyłączę efekt ten sam. Powyłanczałem wszystko jak włanczam G3 to mam 1050 MB wolnego RAMu. Zrobiłem wszystko co było napisane w pioerwszysm poście i nic się nie polepssyło.
diego19,
SHADE twój pomysł jest do du... zrobiłem wszystko idealnie jak kazałeś przy 512 ram i minp. gta sa zaczeło chodzic 4-5 razy gożj wszystko odwruciłem i teraz chodzi tak jak było
Ekhtelion,
Cacheman sądząc z nazwy jest pewnie jednym z tych 'cudownych' i 'genialnych' programów które pozwalają czyścić pamięć RAM ze zbędnych danych. Jakkolwiek w teorii działa to świetnie (te wszystkie suwaczki które to pokazują ile nam się pamięci zwolniły) ale w praktyce jest to często tak, że taki program wywali coś z pamięci, a inny zaraz zaczyna chodzić wolniej bo musi wrzucić te dane z powrotem.

Owszem może są jakieć wyjątki ale ogólnie nie polecam.
złodziej,
przydała by się odpowiedź na post #6...
Jakób,
Te pliki to pic na wodę fotomontaż... ciąglę oczekuję odpowiedzi na moje poprzednie pytanie...
Gość_Guest*,
dobra, ale na jakiej zasadzie? do gta3 swojego czasu też stosowano podobne zabiegi, które miały na celu usunięcie gazet z ulic, przez co gra była mniej wymagająca. te pliki usuną jakieś błyski, efekty czy tez po prostu ingerują w kod gry i sprawy techniczne, nie zmieniając nic od strony wizualnej?
Gość_Guest*,
optymalizacje silnika gry...
Gość_Guest*,
Mam dość mocny sprzęt, a mianowicie c2d & 7900gs, ale zaledwie 1gb ramu i właśnie to mi odbiera radość życia ;D. Zamierzam zrobić wszystko o czym napisałeś, mam tylko wątpliwości co do podmiany plików g3... co to konkretnie daje, co ma za zadanie ta podmiana?
Jakób,
Jakiś czas temu słyszałem, że miał wyjść patch poprawiający chyba wydajność gry... wie ktoś może czy już jest dostępny... i czy wogóle to prawda?
Ekhtelion,
Hmm coś się z postami chrzani chyba...

Ja tam w bajki o jakimś ustawianiu pamięci w stosunku do RAMu nie wierzę. Profity plynące z takiego 'zgrania' są rzędu błędu statystycznego... Ustaw w przedziale 1024-2048 albo 768-1536
Dark,
Mam takie pytanie czy samo zwiększenie ilości pamięci wirtualnej zmieni coś w jakości gry????

A i czy mogę otworzyć pliki pamięci wirtualnej na więcej niż jednej partycji???


[Dodano po chwili]

Mam 512 MB RAMU więc jaki powinien być minimalny i maksymalny rozmiar pamięci?
Ekhtelion,
To zależy ile masz aktualnie tej pamięci. Jeżeli mało i znacząco zwiększysz to powinieneś odczuć to np. w szybszym ładowaniu się gry. Jednak fajerwerków nie oczekuj. Jeżeli natomiast dużo tej pamięci to jej zwiększenie nic ci nie da.

Możesz ustawić pamięć gdzie chcesz ale jej rozdzielanie na kilka partycji nie jest zalecane. Zwłaszcza jeśli są to partycje na kilku dyskach. Zalecane jest by utworzyć ją na jednym dysku, jednej partycji i do tego wcześniej zdefragmentowanej. Dodatkowo powinna to być partycja rzadko używana (by uniknąć niepotrzebnego rzeźbienia głowicy po całym dysku).
Ekhtelion,
W BIOSie... Jeśli nie wiesz jak, to lepiej nie tykaj. Znajdź kogoś kto się orientuje choć trochę i będzie umiał przeczyatć instrukcję obsługi i powiedz by ci to zrobił.
Bezi-Terminator,
Jak to się zmienia??
Ekhtelion,
Czytaj ze zrozumieniem człowieku...

Cytat

.Dla unikniecia wystepowania bledu "Where is guru" radze zmniejszyc maxymalnie szybkosc pamieci( ja mam ustawione 266 przy maxymalnym 400) Pomaga w 100%


Mowa o szybkości ramu, a nie o ilości VM...
Bezi-Terminator,
Ej, ja mam ustawione tą pamięć wirtualna 266-400 i dalej mam "Where is the Guru" POMOCY
Wczytywanie...