Dziwna waga elfa - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Raphagorn,

Użytkownik Ekhtelion dnia Nov 26 2006, 10:49 PM napisał

Pewnie uznali, ze żaden z durnych  amerykańców i tak tego nie będzie liczył .

[post="50582"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


I słusznie, bo jakoś nikt wcześniej nie zwrócił na to uwagi W takim razie trzeba wysłać wiadomość do tych z DnD żeby w następnej wersji podręcznika gracza poprawili ten błąd No najwyżej sobie sam będę ustalał takie rzeczy. A w ogóle to zrobilibyście jakąś sesję, bo tam jedna miała być poprowadzona przez Angelę a ta nagle zniknęła nie wiadomo gdzie i po co, zresztą nie zapisałem się do tej sesji bo wtedy jeszcze nie miałem podręcznika gracza, a teraz go przeczytałem i jak na razie to mi się to za bardzo nie przyda, bo nie mam z kim grać (Wasze foro to jest i tak dla mnie wybawienie! Bo gdzie ja w syfie radomskim znajdę Mistrza Gry, którego jeszcze w dodatku moja mama nie będzie posądzać o to że jest pedofilem?!)
Dobra, temat można zamknąć.

EDIT

E, mówiłem że temat można zamknąć!
Lefis,
Według mnie to błąd i zamiast tej k3 powinna tam się znajdować k2.
Zresztą to nie jest mi zbytnio potrzebne, bo ja przy tworzeniu postaci zawsze wymyślam tego typu detale.
Ekhtelion,
To znaczy, że jest jakieś niedopatrzenie. Bo niby waga bazowa to 45, a sami podają zakres 42-62. Jeśli liczy się to tak jak podałeś to zakres powinien być od 47.5kg do 90kg. Pewnie uznali, ze żaden z durnych amerykańców i tak tego nie będzie liczył .


Swoją droga to strasznie kurduplaste te elfy są w DnD. Co to jest 165cm? Toż to można by się o takiego potknąć i nie zauważyć .
Raphagorn,
Bazowa waga elfa mężczyzny to, według książki, 45 kg, a elfa kobiety - 40 kg. No więc co mam poprawić w moich obliczeniach, czy może nic mam nie poprawiać?
Ekhtelion,
Nie podałeś jaka jest bazowa waga elfa. Bo nie jest to raczej 42kg (ty wziałeś 45) jeśli patrzymy analogicznie do liczenia wzrostu (gdzie jest osobna wartość 'bazowego wzrostu", a nie jest brany dół przedziału elfich wrostów 135-165)
Raphagorn,
Usiłuję określić wagę elfa mężczyzny. Na początku podręcznika gracza pisze, że elf przeciętnie waży od 42 do 62 kg. Bazowy wzrost elfa mężczyzny (kobiety z resztą też) to 132 cm. Mod wzrostu to 5k6. Średni mod to w takim razie ok 17-18. 132+18=150. OK. W granicach średniej (135-165 cm). Teraz waga. Waga elfa to bazowa waga+połowa modu wzrostu*k3, czyli przeciętnie 45+18:2*2=45+18=63 kg.
Podsumowanie:
Przeciętny wzrost elfa mężczyzny: 150 cm.
Przeciętna waga elfa mężczyzny: 63 kg.
Pytanie: dlaczego przeciętna, wyrzucana na kostkach, waga elfa mężczyzny jest większa niż przeciętna, ustalona z góry, waga elfa mężczyzny? Chyba to, co średnio wyrzuca się na kostkach, powinno być (przynajmniej w miarę) dokładnie takie, jak to, co ustalili jako średnie twórcy gry!
To znaczy jestem pewien, że gdzieś się pomyliłem i chcę, żebyście ten błąd znaleźli.
Wczytywanie...