Windows bez tajemnic - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Ekhtelion,
Wszystkie programy-> akcesoria -> wiersz poleceń

I nic ci się już nie zamyka.
Rincewind,

Użytkownik Ekhtelion dnia Oct 26 2006, 02:13 PM napisał

A scrollować okienka nie możesz?

[post="49469"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


W tym problem, że okienko się zamyka .
Ekhtelion,
A scrollować okienka nie możesz?
Rincewind,

Użytkownik Dany dnia Oct 25 2006, 09:39 PM napisał

Bardzo fajne te Star Wars, szkoda tylko, że nie do końca filmu są.

Może zawsze marzyliście o tym, by w trybie tekstowym zrobić taki ciekawy programik, który wypisuje po kolei liczby od 0 do 100 (np. w Pascalu)? Nic prostszego! Otwieracie konsolę, wpisujecie format c: , wciskacie t i już po chwili cieszycie oczy wspaniałym programikiem. Niestety Windows często protestuje wcześniej

[post="49460"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Jak tak możesz łobuzie .

Użytkownik Ekh napisał

To w sumie nie sztuczka ale dosyć ciekawa komenda DOSowa. W konsoli wpiszcie 'systeminfo'.

Mi to przelatuje w błyskawicznym tempie i znika. Także ciężko mi cokolwiek tam zobaczyć .

A Star Warsy świetne. Tak samo zresztą jak sztuczka z folderem bez nazwy.
Ekhtelion,
Dany chyba właśnie zaoferował 'ostateczne rozwiązanie kwestii adonosowej'.
Dany,
Bardzo fajne te Star Wars, szkoda tylko, że nie do końca filmu są.

Może zawsze marzyliście o tym, by w trybie tekstowym zrobić taki ciekawy programik, który wypisuje po kolei liczby od 0 do 100 (np. w Pascalu)? Nic prostszego! Otwieracie konsolę, wpisujecie format c: , wciskacie t i już po chwili cieszycie oczy wspaniałym programikiem. Niestety Windows często protestuje wcześniej
Ekhtelion,
Sztuczka z folderem polega na tym, że wprowadzamy tam chyba po prostu spację zapisaną w ASCII. Jak się pokombinuje z innymi cyframi to wychodzą inne znaczki

[Dodano po chwili]

To w sumie nie sztuczka ale dosyć ciekawa komenda DOSowa. W konsoli wpiszcie 'systeminfo'.

[Dodano po chwili]

np.
Mathew,
Ten pokaz działa na milenium ale folder bez nazwy chyba nie wchodzi:((
Strażnik,
Fajny pokaz, obejżałem cały Śmieszne Polecam.
Medivh,
Stworzyłem ten temat, żebyście wypisywali wszystkie ciekawe rzeczy, które można zrobić w/z windowsem. Ja mam na początek dwie rzeczy:

-Stworzenie folderu bez nazwy.

Stwórzcie nowy folder, kliknijcie na nim prawym przyciskiem myszy i dajcie - zmień nazwę. Teraz trzymając ciągle lewy ALT wpiszcie po kolei liczby - 0 1 6 0. Możecie teraz puścić ALT, zatwierdzić nazwę i rozkoszować swoje oczy tym widokiem


-Star Warsy z kółek i kresek.

Wciśnijcie kolejno Start -> Uruchom. W wierszu poleceń wpiszcie -> telnet towel.blinkenlights.nl

i wciśnijcie enter. Do tego koniecznie potrzebny jest internet. Ja nie wytrwałem do końca pokazu


O ile mi wiadomo, to star warsy działają tylko na XP, a folder bez nazwy, to nie wiem.
Wczytywanie...