Pożyczanie gier na Steamie w fazie testów? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Hassan',
Za T&Sem:

You are entitled to use the Software for your own personal use, but you are not entitled to: (i) sell, grant a security interest in or transfer reproductions of the Software to other parties in any way, nor to rent, lease or license the Software to others without the prior written consent of Valve, except to the extent expressly permitted elsewhere in this Agreement (including any Subscription Terms or Rules of Use); (ii) host or provide matchmaking services for the Software or emulate or redirect the communication protocols used by Valve in any network feature of the Software, through protocol emulation, tunneling, modifying or adding components to the Software, use of a utility program or any other techniques now known or hereafter developed, for any purpose including, but not limited to network play over the Internet, network play utilizing commercial or non-commercial gaming networks or as part of content aggregation networks, websites or services, without the prior written consent of Valve; or (iii) exploit the Software or any of its parts for any commercial purpose.

Nie tylko po adresie IP można logować komputery, a rejestrując się na steamie sam VAC (podobnie jak PunkBuster) zbiera o komputerze jakieś dane.
Withord,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Hassan' dnia środa, 19 czerwca 2013, 15:05 napisał

Nie można. Jeśli będzie dochodziło do zbyt częstych logowań z wielu lokacji, konto może zostać zawieszone, albo dostać VAC-bana. Regulamin steama zabrania współdzielenia kont.

Jak steam radzi sobie z graczami ze zmiennym ip?
krzyslewy,
Korzystałem z takiej opcji - kolega podał mi hasło, a ja grałem w jedną z jego gier. Bana nie dostał. Może na dwóch kompach nic się nie dzieje, a może zbyt rzadko się do niego logowałem (w końcu to tylko jedna gra, a potem zaprzestałem tej czynności). Tak więc - aż tak rygorystycznie do tego podchodzą
Salem,
No dobra, będę pamiętać
Hassan',

Cytat

można komuś po prostu podać hasło


Nie można. Jeśli będzie dochodziło do zbyt częstych logowań z wielu lokacji, konto może zostać zawieszone, albo dostać VAC-bana. Regulamin steama zabrania współdzielenia kont.
Salem,
Myślę, że oni zdają sobie sprawę z faktu, że można komuś po prostu podać hasło, więc ani sobie, ani graczom nie będą życia komplikować.
krzyslewy,

Plotki o możliwości pożyczania gier na Steamie krążą już od jakiegoś czasu. Dziś mamy w tej sprawie interesującą informację. Jeden z użytkowników forum NeoGAF zapisał się jako tester wersji beta nowych aktualizacji Steam. Czytając plik steamui_english.txt (katalog Steam/Public), znalazł tam ciekawy fragment kodu. O pożyczaniu gier.

steam

Wynika z niego, że każdy dostanie osobną bibliotekę bądź dział w bibliotece, do którego będzie mógł wrzucać produkcje pożyczane. Będzie działało to na takiej zasadzie, że jeśli osoba, której pożyczyliśmy grę, właśnie gra, to otrzymamy wiadomość następującej treści: Wiedz, że twoje gry są obecnie używane przez pożyczającego [Imię osoby]. Klikając graj, wyślesz pożyczającemu komunikat, że pora kończyć. A jeśli to właściciel gra: Ta udostępniona gra jest obecnie niedostępna. Spróbuj później lub kup tę grę dla siebie.

steam

Nie wiemy jednak na jakiej zasadzie miałaby pojawić się opcja pożyczania. W końcu wystarczy mieć dobrego kolegę, który kupuje dużo gier i po prostu wyczekiwać momentu, kiedy akurat nie będzie je przechodził. A wtedy za zabawę bierzemy się my... Możliwe więc, że o wypożyczaniu będą decydowali wydawcy (a wątpię, aby byli skorzy do takiej współpracy) albo będzie to usługa płatna... W tym drugim wypadku bardziej opłacalne byłoby jednak dzielenie się hasłem. Jak myślicie – w jaki sposób ograniczy to Valve, zakładając, że pożyczanie zostanie wprowadzone? A może ograniczenia nie będzie?

Wczytywanie...