Warhammer 40k - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Niblla,
Też mam taką nadzieje, do tego malarz armii by się przydał a nie płatne dlc, dodające kolory zakonów itp. Jak znajdę chwilę to obejrzę ten nowy filmik z E3 o DoWIII.
Withord,
Ja mam nadzieję, że będziemy mogli naszemu tytanowi wymieniać ekwipunek. W Epicu się dało a miały one całkiem duży asortyment do wyboru.
Niblla,
Jako, że zbliża się 3 część cyklu DoW, wrzucę tu kilka moich przemyśleń, względem tego, co już pokazano. Zacznijmy jednak od podstawy, czyli zapowiedzi.
https://www.youtube.co...?v=KrXrk1ntTCc
Ah te słodkie walki tytanów... no ale całkiem niedawno pokazał się "filmik z gry"


Zacznę od pierwszego spostrzeżenia. Jednostki wyglądają jak z kreskówki albo z moby. Niektórym może to przypaść do gustu, do tego nasz kapitan w zbroi terminatora, biega niczym palladyn z warcrafta 3. Zacznijmy jednak od początku, na samym starcie widzimy 3 drużyny marines, jedna wyposażona w działa laserowe, druga w 5 karabinów plazmowych i ostatnia ze zwykłą bronią. Nasuwa się od razu skojarzenie, że gra będzie mocno oparta na zasadzie kamień, papier i nożyce, bo jak pamiętam z poprzednich części, obie "pukawki" były do wykupienia dla pojedynczego członka oddziału. Wróćmy jednak do kapitana, nad jego głową unoszą się 3 paski, stawiam 100 złoty, że jeden odpowiada za życie, następny zapewne za doświadczenie a ostatnie znaczki nad nimi to poziom doświadczenia. Ciekawy byłby system, gdzie wszystkie jednostki z misji na misję dostają poziomy i pozwalają stworzyć całkiem indywidualną armię ale mam wrażenie, że tyczyć się to będzie tylko stworzeń elitarnych i bohaterów.
Przejdźmy do następnej sceny, gdzie w oczy rzuca się tajemnicze pole siłowe, które ma zastąpić dobrze znany system osłon. Jakoś nie podoba mi się to. Stary działał całkiem nieźle a takie "błyszczące" bunkry jakoś nie pasują mi na pole bitwy. Poza nimi widzimy zrzut marinów w kapsułach desantowych, eldarów i co najważniejsze widzimy portal do pajęczego traktu, ciekawi mnie czy wszystkie jednostki będą mogły z niego korzystać bo dawałoby to ciekawe opcje taktyczne, takie szybkie przemieszczanie się po mapie.
Następnej scence najważniejszym elementem są 4 budynki, które wyglądają niczym lądowiska dla kapsuł.
Potem na widok idą ogniste pryzmaty walczące z marines.
I nagle z nieba spadam Imperialny Rycerz, wypasiony na maxa, dwa miotacze ognia i ogromne działa... jednak wolałbym ten wariant z mieczem łańcuchowym, wydaje się bardziej klasyczny. Od razu można zauważyć, że nad tym modelem długo pracowano po samych animacjach jak chodzi, spaliny wydobywające się z jego pleców. U niego też, niczym u kapitana Gabriela, mamy pasek z doświadczeniem. Stawiam, że wraz z nowymi poziomami, będzie on odblokowywał nowe umiejętności, bo w trakcie filmu pokazuje nam ogień zaporowy i użycie wyrzutni rakiet na nieszczęsnych eldarach.
W kolejnym fragmencie widać niesamowicie szybkich terminatorów i drednota. No serio, ktoś biegający w tej zbroi tak szybko? Czy tylko mnie to denerwuje. W międzyczasie widzimy, krótkie wymiany ognia i przechodzimy do ostatnie scenki, gdzie Krwawe Kruki przywołują, jak stawiam, swoją "ostateczną" umiejętność czyli ogromny laser z nieba na przeciwników.
Ogółem bitwy dalej wydają mi się o wiele mniejsze niż w pierwszym DoWie, ale poziomy doświadczenia i przenoszenie elitarnych jednostek jest typowe dla drugiej części, ciekawe czy będziemy musieli też zdobywać ekwipunek specjalny dla nich. Najśmieszniejsze jest to, że poza jakimiś spekulacjami, którymi się już podzieliłem, ciężko powiedzieć więcej, dopóki nie pojawi się więcej materiałów z gry.

Kurde ale się rozpisałem. O.O
Daylen,
Poradnik jak grać (strategia gry) dla każdej rasy + jakieś drobiazgi typu " Na początku kup 2 serwitorów i 2 zwiadowców"
Ekhtelion,
Gdybym miał pisać to raczej do wersji podstawowej. To miało by raczej być z założenia kompedium wiedzy, a tego w przypadku tych wszystkich dodatków z multum ras nie za bardzo da to zrobić.
Daylen,
Mogę pomóc Znam się na Warhamku tylko jeszcze z najnowszym dodatkiem miałem małą styczność
Ekhtelion,
10 ras? To dla mnie tylko kolejne problemy ze zbalansowaniem rozgrywki online. Szkoda, że z W40K nie postanowili zrobić następcy Starcrafta w turniejach tylko zabawkę dla kolekcjonerów figurek, który się chcą popodniecać wirtualnymi bojami swoich pupilków.

[Dodano po 9 dniach]

Tak tylko naiwnie zapytam. Nie ma ktoś podstawki zainstalowanej łącznie z patchem 1.51? (w celu pogrania po sieci of kors)

[Dodano po 16 dniach]

Zaczynam się zastanawiać czy by nie napisać jakiegoś poradnika do gry po sieci... . Reflektowałby ktoś?
Dany,
Grałem tylko trochę, można sobie zobaczyć Dark Eldarów. Rasa całkiem ciekawa, kilka nowych rozwiązań. Uważam, że dodatki do Warhammera zawsze warto sobie załatwić
Tokar,
To się standardowo zapytam

Grał ktoś w ten nowy dodatek ? Jakie wrażenia ? Opłaca się kupować/ściągać ?
Ekhtelion,
Nekroni przegięci? Gdzieee ? Załatwiam dwóch na obłąkanym na dużej mapie.

Znacznie groźniejszą rasą są orkowie. Dużodużo silnej piechoty i... w sumie to więcej nie potrzeba. Dobrze, że ich budymki walą sie jak domki z kart.
Tokar,
Pograłem troszeczkę w nowy dodatek i gra się bardzo miło. Nowa kampania rzeczywiście lepsza i przede wszystkim dłuższa (żeby podbić całą planetę wszystkimi 7 rasami potrzeba wiele godzin), ale uważam iż jest trochę za bardzo "skirmishowa", a za mało fabularna

Co do nowych ras to muszę nadmienić, że są za bardzo przepakowane i firma Relic, będzie musiał popracować trochę nad ich zbalansowaniem względem innych ras (szczególnie Nekronów, bo oni są najbardziej przegięci).

Mimo to polecam, bo Dark Crusade jest zdecydowanie lepszy i bardziej rozbudowany od poprzedniego dodatku Winter Assault
Yale'mallis,
Fajna gra, ale RPG to nie jest. Ja najbardziej lubiłem grać chaosem (czy coś takiego). Mieli fajnego demona podobnego do Diabla.
Ekhtelion,
Znalazł się Dany wszechwiedzący...

Nowa lepsza kampania ale wydaje mi się, że jeśli nie zamierzacie zacząć wymiatać po sieci to niewarto inwestować w oryginał.
Dany,
Nie grałem, ale na pewno warto zagrać. Jak nie zmienili założeń gry, a doszły dwie nowe rasy i kilka nowych jednostek, to na pewno jest dobra. Poza tym ściągnąć zawsze można...
Ekh ma dodatek, ale nawet nowymi rasami nie grał...
Tokar,
Grał ktoś w ten nowy dodatek ? Jakie wrażenia ? Opłaca się kupować/ściągać ?
Maudeth,
tak to ten błąd kolego Spróbuje jak tam pisze, może sie uda
Maudeth,
tylko o to chodzi że ja mam dodatek po polsku, gre normalną mam też po polsku. Ale gdy dam update z dodatku to pisze że niepasuje mu cos z plikiem do jezyka polskiego Czy ktos mógłby ten plik podrzucić?? :Warhammer 40k DOW\Engine\Locale Najlepiej by było jak by ktoś mógł cały folder Locale podrzucić Z góry dzięki

A ściągłem teraz jakiś path co ma 331 MB i robi gre do wersji 1.41. Odpaliłem go, niby jest już wszystko okey. A tu siedze nad tym i siedze i ani drgnie chociarz jeden pasek sie pojawić.
Tokar,

Cytat

Jak kolega Tokar, mam ten sam błąd. Chce spatchować gre aby pograć sobie w WA. Ale jak narazie niepotrafie znaleźć patcha 1.1 w którym przy patchowaniu niewyskoczyłby taki błąd jak koledze. Mam 9 GB wolnego miejsca na dysku i nic sad.gif


Heh... jeżeli masz WA to nie ma problemu. Wystarczy, że będziesz kontynuował instalację, a gra sama ci się "upatchuję" (uwaga ! Trochę to może potrwać), a dopiero potem rozpocznie się proces instalacji dodatku. Chyba tak jest, o ile dobrze pamiętam
Maudeth,
Jak kolega Tokar, mam ten sam błąd. Chce spatchować gre aby pograć sobie w WA. Ale jak narazie niepotrafie znaleźć patcha 1.1 w którym przy patchowaniu niewyskoczyłby taki błąd jak koledze. Mam 9 GB wolnego miejsca na dysku i nic
Wczytywanie...