Wicepremier Lepper - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Finkregh,
Powiem jedno - OBY
A tak właściwie, dzisiaj robili sondę na TVN24: "Czy uważasz, że obecny rząd przetrwa całą kadencję?" (or sth) I zaskoczka - jakieś 2/3< głosów (jeśli się nie pomyliłem) było na nie ;p

I znów: OBY
Ekhtelion,
Właśnie sobie słuchałem TVN 24. Zaczyna się blok informacyjny i padają słowa: "Wicepremier skazany trzecim prawomocnym wyrokiem." A wszyscy tak weseli i radośni jakby nikt nie brał tego wszystkiego na poważnie. Jakby mówili: "On i tak stąd wyleci lada chwila".
Ven'Diego,
Hmmmm, widę że urządziliście tu sobie pogaduchę historyczną
To może założymy odzielny temat i tam pogadamy o histori?

Jak chcesz to się nie krępuj. Ale wiedz, ze mamy na forum zawodowego historyka który nas z dziką chęcią zmiesza z błotem tudzież inna substancją niezbyt ciekawą.
Rincewind,
A dziś kolejne rezygnacje z rządowych stanowisk. Widać nie wszyscy jednak poupadali na głowę. Mówię Wam, Kaczce już sie powoli zaczyna palić grunt pod nogami. Nie daję temu rządowi więcej, jak 2 miesiące istnienia...
Tril Khaerin,
Jakbym słyszał mojego ojca. On też twierdzi, że może ludzie w końcu przejrzą na oczy, ale to chyba złudna nadzieja. Nadzieja matką głupich, ale matkę trzeba kochać jak to ktoś powiedział, więc może jednak przejrzą.
Ekhtelion,


No właśnie, im szybciej dojdą do władzy tym lepiej. Jak wyłożą się na całej linii i skompromitują (czy to jest w ogóle możliwe w ich przypadku) to ludzie przejrzą na oczy. A im więcej huku narobią tym lepiej.
Tokar,

Cytat

"Roman Giertych obejmie jutro fotel ministra edukacji narodowej. Nieoficjalnie wiadomo, że na wszystkie stanowiska wiceministrów zostaną powołane osoby z LPR, związane z Młodzieżą Wszechpolską."


Takie nieoficjalne wieści to wiecie ile są warte...

Znowu kretyńska histeria w mediach przenosi sie na to forum...

PS. I nie bronie Giertycha i jego partii, bo wiem, że to kawał wiecie czego, ale zaczyna mnie to powoli irytować. Tak zostało wybrane i tak jest i trzeba się z tym pogodzić Co demonstracje będą teraz urządzać ? Ludzie im wcześniej tym lepiej... Przynajmniej teraz nie będzie Roman z Andrzejem mówić "Co by było gdybyśmy doszli do władzy..."
Dany,
A tak wracając trochę do tematu:

"Roman Giertych obejmie jutro fotel ministra edukacji narodowej. Nieoficjalnie wiadomo, że na wszystkie stanowiska wiceministrów zostaną powołane osoby z LPR, związane z Młodzieżą Wszechpolską."

http://wiadomosci.onet.pl/1318036,11,item.html
Jezu...
Kaanyr Vhok,
A tak "młotku" byś sobie zobaczył ile posłów z dawnego SLD jest teraz w partiach prawicowych...
Finkregh,
No... Przecież te czołgi były podziurawione, a lancami byśmy tego nie zrobili ;p

A tak do ostatniego posta pierwszej strony - PO to prawica, SLD to lewica, młotku. PO powstała z UP
Ekhtelion,
Wiem, że się OT robi ale muszę to napisać. Zacytuje tutaj pewna wypowiedź:

Cytat

Tutaj mała dygresja! Przywoływanie szarż na czołgi ma dla Polaków negatywny wydźwięk. O szarżach mówi się najczęściej, aby nas ośmieszyć i przedstawić jako ludzi zacofanych, "którzy nie widzieli wcześniej czołgów lub myśleli, że są one zrobione z tektury," jak wmawiała nam propaganda niemiecka i sowiecka. Na Zachodzie, taki obraz Kampanii Wrześniowej, przyjął się, aby usprawiedliwić brak pomocy w 1939 oraz zdradę Polski w latach 1944-45. N. Davies nie miał złych zamiarów i przywołał te obrazy symbolicznie: zdeterminowani i dzielni Polacy i pozorny udział w 1939-tym nie przygotowanych do wojny Aliantów. Przykre, że ta sprawa ciągle powraca, nawet w poważnych opracowaniach historii Polski!

Otóż, szarż na czołgi w klasycznym stylu, z wydobytymi szablami (czy z lancami), nigdy nie było! Szarża 18-tego, Pomorskiego Pułku Ułanów pod Krojantami, miała miejsce, ale szarżowano niemiecką piechotę, wycinając w pień cały batalion. Bez strat własnych! W czasie przegrupowywania się pułku z lasu wyjechały niemieckie samochody pancerne. Polacy "odskoczyli" za pobliskie wzgórze ponosząc ogromne straty. "Legenda" o szarży na czołgi pod Krojantami, zapoczątkowana została przez włoskiego korespondenta wojennego, sprowadzonego później na miejsce bitwy przez Niemców. W 1941 została utrwalona poprzez niemiecki film propagandowy "Kampfgeschwader Lützow," a jeszcze później przez propagandę komunistyczną.

Przeglądałem fotografie pamiątkowe ze szkolenia i manewrów tegoż 18-tego Pułku Ułanów w latach 30-tych. Wynika z nich, że pułk był szkolony w obsłudze ciężkich karabinów maszynowych i działek przeciwpancernych. Na uzbrojeniu polskiej kawalerii było działko Bofors wz.36 (model 1936), 37 mm oraz karabin przeciwpancerny wz 35 (model 1935), kaliber 7.92 mm. Szarże na czołgi, lub samochody pancerne były więc wykluczone! Lance wyszły z uzbrojenia w latach 20-tych i używano ich jedynie w czasie szkolenia. Zdjęcia naszej kawalerii, w ataku z lancami, często zamieszczane w zachodnich opracowaniach historii wojny 1939-1945, pochodzą z manewrów w latach 30-tych, a nie z Kampanii Wrześniowej.

Typowym obrazem dla udziału kawalerii we Wrześniu 1939 jest bitwa pod Mokrą, gdzie kawaleria walczyła z niemieckimi czołgami po spieszeniu się (tzn. po zostawieniu koni na tyłach) - przy pomocy właśnie w/w działek przeciwpancernych! Dodam jeszcze, że szarża na niemiecką piechotę pod Krojantami, przyniosła nieoczekiwane efekty. Zatrzymała uderzenie kolumn pancernych Guderiana na 24 godziny. Były one niezbędne Polakom dla przegrupowania swoich sił.


E D I T

Ha! Chyba znalazłem. Kota pogoniliśmy im pod Łęczycą.
Dany,
Wiem, że szarża ta skończyła się na dobrą sprawę dla nas zwycięsko, ale nie często atakuje sie konnicą na czołgi i km'y

Cytat

1. Ja miałem raczej na myśli współczesną husarię. Kawalerię... powietrzną.

Uups Się mówi trudno.

Cytat

Towarzystwa Opieki Nad Rządami Państw, Które Chciały Wypowidzeć Wojne Polsce!

Nie do konca chodziło mi o atak na Polskę, ale i tak sens jest zachowany.
Ekhtelion,

Cytat

Wskrzesimy naszą husarię i znowu będzie "brawurowa szarża jazdy polskiej na dywizję pancerną".


1. Ja miałem raczej na myśli współczesną husarię. Kawalerię... powietrzną.
2. Teraz już nie pamiętam gdzie ta bitwa była (postaram sobie przypomnieć), ale jedna z owych brawurowych szarż jazdy polskiej skończyła się tym, że kompania niemiecka zwiała gdzie pieprz rośnie. A był to atak na umocnione pozycje piechoty z km'ami. Nie wpsominajac o tym, że nie gdyby 'pomoc' ze wschodu to moglibyśmy inaczej z niemcami porozmawiać.


Biurokracja już jest, nie ma potrzeby jeszcze z nią kombinować. Wystarczy wspomnieć konwencje genewską. Wiesz ile zachodu będzie z wykarmieniem tej całej jenieckiej hołoty?
Tril Khaerin,
Dany oświadczam, że jesteś sadystą i okrutnikiem, dzwonię do Towarzystwa Opieki Nad Rządami Państw, Które Chciały Wypowidzeć Wojne Polsce!
By tak po kolei dawali kazdego czlowieka w pańswie, aż wszyscy by padli na zawał i wojna wygrana bez jej wypowiadania!
Dany,
Wskrzesimy naszą husarię i znowu będzie "brawurowa szarża jazdy polskiej na dywizję pancerną". Może lepiej przemycić kogoś do "góry", by zmienił prawo, a później:
- Chce pan wypowiedzieć wojnę? Musi pan złożyć wniosek A. Nie wie pan gdzie on jest? Piętro 4, pokój 7.
- Dzień dobry panu. Wypowiedzieć wojnę? A wpłacił pan pieniądze w kasie? A, to proszę najpierw wpłacić. Musi pan wpierw wypełnić druczek. Spokojnie, piętro 2, pokój 102.
- Witam, szanownego pana. Pan z druczkiem, dziekuję. Proszę, oto zaświadczenie 8c. Proszę je zanieść do pokoju 7 na 4 piętrze.
- O, pan już z druczkiem. Już szukam formularza A. Oj, chyba go nie donieśli. Prawdopodobnie jest na 12 piętrze, pokój 666. Ale by się tam dostać musi mieć pan specjalne pozwolenie od szefa kadr, pokój 2, parter.
- Chce mieć pan pozwolenie na wstęp do pokoju 666? Proszę wypełnić ten formularz 17 d. Już? Proszę, oto pozwolenie do pokoju 666 na 12 piętrze.
- Pan po druczek A? Właśnie go wysłaliśmy do pokoju 7. Windą będzie szybciej. Nie wiedział pan, że mamy windę?
- Ooo, to zownu pan, proszę mamy już ten druczek A. Proszę go wypełnić. Dziękuję. Proszę, oto druczek D. Proszę przyjść za miesiąc, pański wniosek zostanie rozpatrzony. Następny.
Ekhtelion,
Eee tam! Dlaczego od razu sięgać po broń masowej zagłady. Ja bym zaczął od naszej polskiej 'fantazji'.
Tril Khaerin,
Zagdzam się nie jestem dyplomatą. I chyba wiem jaki będzie główny argument przy tych, jak to eufemistycznie określiłeś, 'propozycjach'. "To jak zgadzacie się na Morze kaspijskie czy mamy wam wysłać Leppera i Giertycha?" Odpowiedź pewnie będzie podobna do tego: "Tak, tak, tak, nawet pacyfik, tylko nie Lepper i Gierych! NIEEEEEE!!!!!"
Ekhtelion,
Za grosz w tobie umysłu dyplomaty . My złożymy 'propozycje'. Żadne rakiety, żadne kopanie, żadne wojska. Najpierw 'propozycja'. Potem się wyśle Frara i... w sumie to już nic...

Tak sobie myślę... Możnaby reaktywować husarię
Tril Khaerin,
Nie zapomnij jeszcze o wysłaniu większej ilości wojska i wykopaniu z tamtąd amerykanów, przejęciu kontroli nad złożami ropy. Ani do napisaniu do Komisji Europejskiej "a ja was w rzyć chędożę! I cały kraj też", wysłaniu rakiet (a mamy w ogóle jakieś?) do Blaira do domciu... Taa słowem przejmijmy władzę i zróbmy trzecią wojnę światową...

Poprawka do listy

RPG
Honor
Ojczyzna

Taka kolejność bardziej pasuje, tym bardziej, że w oryginale jest tam coś podobnego na pierwszym miejscu
Ekhtelion,
Czyli dochodzimy do jedynej słusznej konkluzji... Zakładamy własną partie i przejmujemy władzę. Frar zbiera kompanie i idzie zaanektować Niemcy a ja wyślę PM'a do Putina, że chcielibyśmy mieć dostęp do morza... kaspijskiego.

Honor
Ojczyzna
Rpg
Wczytywanie...