Kupcy - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Medivh,

Cytat

A teraz w końcu niech mu ktoś odpowie czy w Obku jest coś w stulu kraba z Morka.


Jeszcze zanim zagrałem w Obliviona, to na jakiejś stronie znalazłem wzmiankę o tym, że w Raju można spotkać Kraba Ducha. Akurat kiedy znalazłem się w Raju, to przypomniało mi się o tym i poszedłem zgodnie ze wskazówkami. Specjalnie zrobiłem screeny, żeby wam pokazać Kraba

Tak więc najpierw dochodzimy do mostu ze strażnikiem Kathutetem:

Kathutet1
Kathutet2

Następnie przechodzicie przez most widoczny za nim i idziecie w prawo (lub jak kto woli - na południe) dookoła wyspy. Trzeba tam iść kawałek. Po pewnym czasie już chciałem zrezygnować i wczytać save, gdyż myślałem, że zrobiono mnie w jajo, ale w oddali zamajaczyła mi kolejna wyspa. Doszedłem tam i chwilę męczyłem się z podejściem. Dopiero gdy bylem na szczycie zauważyłem schody po drugiej stronie wyspy Ale na szczycie był ON:

Krab
Twarzą w twarz
Krew w duchu?
Głodny był

Za krabem stoi ayleidzki relikwiarz, w którym znajduje się losowy skarb.

Relikwiarz

Muszę przyznać, że sam bym nie trafił tam. A krab jest nawet mocny (wtedy miałem słaby lvl - 3 albo 4).



A co do kupców - trzeba wyćwiczyć dobrze retorykę i osiągnąć stuprocentową 'lubialność' u jakiegoś kupca. Najlepiej, żeby miał on handel na poziomie ucznia albo niżej. Wtedy można sporo utargować. Niestety nie podam dokładnie namiarów, bo teraz mam sporo kasy i sprzedaje u pierwszego lepszego handlarza
Perfum,
Panowie, panowie, a przpaszam i panie. Po co te bezsensowne (jak dla mnie) kłótnie jeszcze na temacie nie o tym. Koleś poprostu chciał się dowiedzieć jak można cos dobrze sprzedać, a wy odrazu musicie się kłócić i
przebijać się coraz to nowszymi argumentami. Jak chcecie się kłócić to załużcie sobie osobny temat o cheaterstwie i sprawa załatwiona.


A teraz w końcu niech mu ktoś odpowie czy w Obku jest coś w stulu kraba z Morka.
Deunan,

Użytkownik Priv dnia Apr 21 2006, 09:46 AM napisał

A gdzie jest krab ???

[post="42801"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


W Morrowindzie. Na Wybrzeży Azury, na małej, okrągłej wyspie na wschód od Vivek i południe od niewielkich Dwemerowych ruin gdzieś . Współrzędnych dokładnych nie znam, zawsze lezę tam na pamięć...
Gość_Priv*,

Użytkownik Deunan dnia Apr 13 2006, 06:11 PM napisał

Ale krab ma dwa razy tyle >_>

[post="42407"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



A gdzie jest krab ???
Deunan,
Ale krab ma dwa razy tyle >_>
Gość_Guest*,

Użytkownik Ekhtelion dnia Apr 12 2006, 11:26 AM napisał

Ja się z gościem zgadzam. Edytor edytorem ale on szuka namiarów na fajnego kupca bez ingerowania w strukture gry (na to moze przyjsc czas potem). I rzeczywiscie, wyraz sie jasniej, co rozumiesz jako dobrego kupca?

[post="42339"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




Wydaje mi się , że precyzyjne jest pytanie :
gdzie jest jakiś dobry kupiec -tak jakim był Młokos w Morku ?

czyli mający dużo kasy.
Rincewind,
Fakt, zapomniałem o krabie (pewnie dlatego, że sam go nigdy nie znalazłem ). W takim razie, to trochę zmieniać postać rzeczy. Skoro już jest w grze kupiec (a to dobre ), który ma dużo gotówki, to czemu nie ustawić go w bardziej dogdnym miejscu lub po prostu dodać tego drugiego. Czyli jednak i bez pluginów można stać się mocarzem dzięki gotówce . Jak w realu .

Trochę nam się treść tematu zmieniła, no ale w końcu dalej jest o kupcach .
Deunan,

Użytkownik Rincewind dnia Apr 12 2006, 07:14 PM napisał

Tylko jak dodałeś tego bogatego kupca, to dosłownie po paru chwilach miałeś tyle kasy...

To nie tak, Rince. Po znalezieniu kraba to nie jest kwestia dni, tylko kilkunastu minut. Co za problem sprzedać kilka znalezisk, poczekać 24h, potem skombinować jakieś ebonowe buty, czy inną rzecz za 10k i sprzedawać droższy stuff na zasadzie wymiany... Pozbyłam się w ten sposób mnóstwo rzeczy. Skoro edytor daje możliwości, ktoś będzie ich używał, a ktoś nie.
Aaa, jestem cheaterką, bo przestawiłam kraba do Ald Ruhn, gdzie trzymam swoje rzeczy?
Rincewind,
Tylko jak dodałeś tego bogatego kupca, to dosłownie po paru chwilach miałeś tyle kasy, ile normalnie zbierałbyś przez kilka dni. I jest jeszcze problem, że w EoS'ach kasę wydaje się także na trening umiejętności. I jaka tu frajda z tego, że zaraz skoczymy o kilka poizomów w górę, co znów normalnie zajełoby nam sporo czasu i sprawiło na pewno więcej radości? Można się niby uprzeć, że za pieniądze nie będziemy rozwijać cech bohatera, ale wtedy znów gra traci jakąś tam część swojego uroku. Ale skończmy już tą paplaninę (nie na temat). Nie podacie mu lokacji jakiegoś dobrego kupca?

Ps. Niebawem może spróbuję (powinienem napisać przez duże "s" ) odpalić na moim złomie tą grę, ale właściwie, to jestm przekonany, że nawet nie zobaczę głównego menu .
mcoil,
Uważam, że dodawanie kupców, lokacji lub npc lub innych modów, które zbytnio ogólnie w grę nie ingerują, nie jest cheaterstwem. Na przykład w Morku nie było kupca, któremu mógłbyś sprzedać najcieńsze deadryczne przedmioty, a po dodaniu jakiegoś kupca z odpowiednią ilością kasy sprawa została rozwiązana.

Ale jeżeli ktoś w miejscu startowym dzięki edytorowi spownuje sobie silne magiczne przedmioty to nie jest modding tylko cheating, sam tego nie robie, ale znam paru kolesi, co tak robią.
Ekhtelion,
Ja się z gościem zgadzam. Edytor edytorem ale on szuka namiarów na fajnego kupca bez ingerowania w strukture gry (na to moze przyjsc czas potem). I rzeczywiscie, wyraz sie jasniej, co rozumiesz jako dobrego kupca?
Deunan,
Edytor został dodany po to, żeby z niego korzystać, nieprawdaż?...
Dobry kupiec to taki, który wg ciebie ma stuff, czy kasę?
Jak już zaczniemy dyskutować, co jest cheatem a co nie, to dyskusja nie będzie miała końca. Więc na tym zakończmy.
Gość_Guest*,
dodać kupca? moim zdaniem to jest cheater'stwo
mcoil,
Nie wiem gdzie jest taki, ale możesz sobie ze strony producenta sciągnąć TES Construction Set, dzięki ktoremu sam możesz sobie dodać takiego kupca (jeśli wiesz jak).
A oto link: KLICK
A to powinna być strona z pluginami do obliviona (oficjalna) ale na razie mi nie dziala (nie można odnaleźć servera )
I jeszcze pokaźny portal z modami do Obliviona i Morka :KLICK
Gość_młodzik*,
Czy ktoś zna gdzie można dobrze sprzedawać przedmioty,
gdzie jest jakiś dobry kupiec -tak jakim był Młokos w Morku ?


młodzik
Wczytywanie...