[FILM] Siedmiu Samurajów - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Hawkwood,
Jak to się mówi - lepiej późno, niż wcale. Warto wiedzieć, że w USA film zrobił taką furorę, że nakręcono cover pod tytułem The magnificent seven, czyli Siedmiu wspaniałych. I oczywiście polecam rewelacyjne anime Samurai 7 oparte luźno na motywach arcydzieła Kurosawy.
Ekhtelion,
Trochę wody upłynęło ale w końcu obejrzałem owy film. Muszę przyznać, że spodziewałem, że podzieli los większości starych produkcji, które trafiają na mój HDD czyli SHIFT-DEL. Zacząłem oglądać i... obejrzałem od początku do końca bardzeij zaintrygowany niż większością filmów, które zdarza mi się oglądać.

Po prostu trzeba zobaczyć i tyle.
Vanita Scalfari,
Osz fak! Nie spodziewałam się, że na forum poświęconym grom fantasy odnajdę ludzi, którzy znają COKOLWIEK Kurosawy! W każdym razie uważam jego interpretacje Shakespeare'a za najgenialniejsze, jakie istnieją. Szczególnie uwielbiam "Tron we krwi". No i od Kurosawy zaczęła się moja miłość do broni dalekowschodnich. A odnośnie współczesnych Samurajów polecam film Jima Jarmuscha "Ghost Dog".
v0jta5s,
To prawda film piękny i genialny, tyle że szkoda że ostatnio go TV puszcza strasznie późno w nocy. A film jest długi. Pozatym Kurosawa ma całą masę dobrych filmów jak np. "Straż Przyboczna", "Ran", "Tron we Krwi" czy "Ukryta Forteca" ( księżniczka, jej generał i 2 farmerów bufonów. Nie kojarzy wam się to z czymś? )
Fideis,
Film jest po prostu piękny. Muzyczka boska.

Teraz już takich filmów nie kręcą.
Jeden na sto da się obejrzeć.
Yale'mallis,
Jest to mój ulubiony film, a Kurosawa to mój ulubiony reżyser i przyznam, że miło się zaskoczyłem, gdy przeczytałem ten temat. Co do 7 Samurajów to klasyka gatunku. Świetna gra aktorów, np. Toshiro Mifune, świetne, zróżnicowane postacie, takie jak opanowany Kyuzo, , Wesoły Heihachi, czy Kikuchiyo i Yohei.

Fabuła jest dosyć prosta, osada wieśniaków żyjących w nędzy, którzy na domiar złego spodziewają się najazdu ok. 40 bandytów. Najstarszy mieszkaniec podejmuje decyzję o znalezieniu 5 samurajów, którzy zgodzą się obronić wioski w zamian za pożywienie...

Dalej nie zdradzam, obejrzyjcie sami. Film był inspiracją do 7 Wspaniałych. Na uwagę też zasługuje świetna muzyka i realność przedstawionego świata, nie ma tu super-herosów tłukących hordy wrogów. Nie jest to hollywoodzkie super kino... Na szczęście... Polecam.
Ekhtelion,
Ash ty mi nie mów po co są google . Jakbyśmy mieli tam wszystkiego szukać to by nie było po co tworzyć fora. (czy jak to się tam odmienia).

A film skoro dobry to moze zobaczę.
krag,
Ekh co do Filmu Seven Swords to jest on podobny w pewnym sensie bo znalazłem o nim stronke. Też jest o wojownikach Japońskich ale to już inny reżyser, fabuła, aktorzy no i ten film jest z roku 2005 :]
Selena_de_Moon,
Ee...Po angielsku to "Seven Samurai" Chyba masz z czego innego soundtrack;) Jeśli chodzi o film-świetny jak wszystkie Kurosawy. Chciałam także powiadomić że istnieje wersja animowana, warta obejrzenia. Pamiętam że jakis czas temu puszczali to anime na Axn(kanał akcji jakiśO.o)

http://www.filmweb.pl/Siedmiu,samuraj%F3w,...,Film,id=228907

Polecam;)
Ekhtelion,
Czy to może po angielsku nazywa się Seven Swords? Bo mam z czegoś takiego soundtrack, nie powiem, całkiem ciekawy.
krag,
Ostatnio oglądałem genialny film w reżyseri Kurosawy. Trzeba przyznać że nie jest on może nowy, ani nie posiada jakichś efektów specjalnych etc. [szczeże mówiąc jest czarno-biały] ale naprade polecam go obejrzeć. Mnie osobiście podoba się klimat XVI wiecznej Japonii.

Tutaj macie takiego malego linka gdze znajdziecie dokładniejszy opis filmu [link umieszczam tu dzięki Tokarowi ]

KLIK!

EDIT

Możliwe Ekh Zawsze są gogle. Można sprawdzić czy to to samo.
Wczytywanie...