NWN 2 vs Drakensang 2 vs Dragon Age 2 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Driger,
Nie będę się powtarzał po przedmówcach, więc dodam coś na temat Dragon Age. Jeżeli nie grałeś w jedynkę, to zacznij właśnie od niej. Jest na prawdę w wielu aspektach lepsza od dwójki. Chodzi o to, że jeśli zaczniesz od dwójki to możesz się zrazić do tytułu i ominąć wtedy jedynkę. A w Dragon Age: Origins na prawdę warto zagrać . Nie chcę być tutaj wspomnianym "przeciwnikiem DA2", ale w sumie bardziej dynamiczny system walk to jedna z na prawdę niewielu zalet DA2 w stosunku do DA:O.

Drakensang 2 - nie wiem, nie grałem.

Neverwinter Nights 2 - zawsze na propsie Choć jeśli lubujesz się w łucznikach to nie polubicie się z NWN2, bo ta klasa zrobiona jest tam wyjątkowo słabo.
Onrag,
NWN 2 zdecydowanie. Ogromne możliwości tworzenia postaci (jeszcze więcej klas dzięki kompilacjo modów) jak i ciekawy edytor. Z optymalizacją ja różnych sprzętach nie miałem problemów, kwestia zainstalowania łatwych do znalezienia łatek.
Fabularnie NWN2 też dla mnie wygrywa początek jest chaotyczny ale od momentu Warowni gra wciąga niesamowicie i posiada jedną z najlepszych końcowych sekwencji.
Powiem więcej ostatnia misja w NWN2 przebija inne końcówki D&D w które grałem włączając w to ID i sagę Bhaala.

Stary post ale może ktoś ma ten sam dylemat i znajdzie odpowiedź.
Lionel,
Na allegro tego trochę jest, nawet nowe sztuki. W pewnych sklepach są sprzedawane oddzielnie, niestety. Zawsze można też ruszyć do MM czy Empik i przełknąc ich marżę.
Sosna,
Jeśli chodzi o NWN2, to problem może być z jego dostaniem, sam jakiś czas temu szukałem bezskutecznie jakiejś wersji ze wszystkimi dodatkami, a tu lipa.
Obserwator,
Oczywiście że jest to dobry wybór drogi Jeźdźcu Neverwinter Night's 2 dostarczy ci sporo rozrywki. Ogromny wybór ras, klas , specjalizacji, atutów, zaklęć dla maga i kapłana, dobra fabuła podstawki i prze genialne wydarzenia w Masce to atut Neverwinter Nights 2 plus dodatku Maska Zdrajcy. O dodatku Storm of Zehir nie będę się wypowiadał
Jeździec Apokalipsy,
Po przeczytaniu opinii zagram w NWN 2 ze wszystkimi dodatkami. Jakoś ten ogromny wybór ras i towarzyszy mnie przekonał. Dzięki za pomoc.
Lionel,
Oczywiście jako NWNfan nie mógłbym ci nie zaproponować NWN2, szczególnie że aktualnie można kupić podstawę ze wszystkimi dodatkami, które są niemożebnie dobre. Poza tym jest to typ gry, którą przechodzisz kilkanaście razy, bo system rozlokowania zdolności, klas itd. jest ogromny i zawsze coś cię zaciekawi. Pamiętam jak sam specjalnie tworzyłem postać Niziołka Barbarzyńcy, by zobaczyć jak będzie wyglądał z pewną bronią... wiem, szaleję ;D.
W pozostałe gry nie grałem, ale nie słyszałem wielkich zachwytów. Grałem natomiast w pierwsze części obu i zdecydowanie wolę DAO. Drakensang był niezły i śmieszny, ale system zdolności mnie kołował, bo zbyt jestem przyzwyczajony do tego pokroju D&D.
krzyslewy,
DA2 jest słabsze od poprzedniczki. Lokacje są szare, brzydkie i bardzo powtarzalne, z towarzyszami nie ma tak dobrych interakcji jak wcześniej, gdzie zawsze można było się do nich odezwać - tutaj jedynie w wybranych momentach. Ale fabuła jest świetna, wątki ciekawe, a wszystkie elementy układanki pod koniec łączą się ze sobą. Dodatkowo gra oferuję masę przedmiotów i atrakcyjną walkę - o ile lubisz widowiskowe potyczki. Nie zmienia to jednak faktu, że często tej walki jest za dużo.

Drakensang 2 - ja się na tej grze zawiodłem. Widać, że twórcy spieszyli z pracami, co można zauważyć po b. małej ilości uzbrojenia i słabej fabule. Pojawiają się jednak ciekawe zadania poboczne, a lokacje cieszą oko, więc zagrać można, lecz pierwsza część jest lepsza.

NWN 2 - duża liczba świetnych towarzyszy, interesująca fabuła i ogromne możliwości w tworzeniu postaci czynią z tej gry bardzo dobrą produkcję. Można mieć pretensje do zbyt dużej ilości walk i koszmarnej optymalizacji, ale jak wchłoniesz w ten świat, to zapomnisz o wadach. Ważne jest, abyś przeszedł nudnawy początek. Jeśli kupisz edycję z Maską Zdrajcy to długo sobie pograsz, bo dodatek to kolejne - nie wiem, 10-20 h grania. Jest to kontynuacja NWN2, ale pod względami fabularnymi od niej lepsza, choć wady są - mnie przeszkadzał głód, który powodował, że nie mogłem spokojnie grać, lecz często musiałem patrzeć na czas, chyba że chcę znaleźć się w sytuacji bez wyjścia i zginąć.

Ja polecam ci DA2 lub NWN2. Jeśli nie będzie ci przeszkadzała widowiskowa walka i recykling lokacji - bierz DA2, w przeciwnym razie NWN2. A jeśli stawiasz na dużą liczbę ciekawych, sympatycznych i różnych towarzyszy (są złe postacie i dobre, mające różne umiejętności) i nie będzie ci przeszkadzała pewna przewidywalność fabuły - NWN2.
Daroo,
DA:O akurat miało bardzo zróżnicowane lokacje, dopiero DA2 miał prawie takie same lokacje tylko rozmieszczonymi inaczej skrzynkami i gdzieniegdzie zamurowanymi przejściami lub wstawionymi nieotwierającymi się drzwiami.
Bhaal998,
Dra-coś tam też nie grałem, jednak jeśli chodzi o Dragon age to jeśli ci się spodobała jedynka to dwójka też będzie niezła. Ja jestem jej zwolennikiem mimo iż posiada ona wielu przeciwników. W neverwinter nights 2 na pewno jest lepsza fabuła, chociaż ja bym wybrał Da 2. No chyba, że kupujesz od razu z dodatkiem, bo dodatek (Maska Zdrajcy) jest wyśmienity. W Da 2 jedna rzecz jest mega wnerwiająca - cała akcja toczy się W TYCH SAMYCH lokacjach tylko, że skrzynki są w różnych miejscach. Więc akcja tej gry polega na tym, że grasz sobie w mieście i jego okolicach - jest następny rozdział dalej grasz w tym mieście i jego okolicach tylko, że ma inny cel i inne questy poboczne. Teraz cię zaskocze - jest 3 rozdział, a ty dalej grasz w tym samym mieście i jego okolicach. W sumie tylko prolog i epilog mają inne lokacje (chociaż wyglądające podobnie do tych standardowych)
Lionel,
To raczej przybliż nam swoją grową przeszłość, by móc lepiej doradzić co ci się spodoba bardziej.
Czarny Kruk,
To po kolei Neverwinter Nights 2:
gra dobra , ba bardzo dobra jeśli lubisz "widok z góry " , prowadzenie drużyny, mnóstwo misji ,wybór charakteru, poznać nieznany świat , wybór rasy, profesji itp. jeżeli chcesz zgłębiać tajniki wiedzy , magii , lub siły to obejrzysz ( i to nie raz) , po nadto grafika która jest kwintesencja całego otaczającego cię świata, jeśli lubisz się bawić w tego typu grę to jest dla ciebie.

Dragon Age 2:
Możesz wybrać (łotrzyk, wojownik, czarodziej) te trzy profesje ale , bez możliwości wyboru rasy czyli będziesz grać tylko człowiekiem , lecz za to maż okazję poznać duży i barwny świat pełen ciemności wyborów , romansów , jeśli lubisz "łączyć się z postacią" jeśli chcesz być postacią to gra ta gra jest dla ciebie , jeśli chcesz być dobrym przyjacielem, albo miłością czyjegoś serca , czy zatoczyć się w wir walki i być twardym przywódcą twojej drużyny to będziesz.

Drakensang 2:
Nie grałem, nie wiem tej gry ci nie przybliżę

Moim skromnym zdaniem powinieneś zagrać w Dragon Age a później w NWN2 (jeśli ci te gry przybliżyłem) , starałem się przybliżyć najlepsze cech tych gier.
Jeździec Apokalipsy,
Witam. Nie wiedziałem gdzie dać taki temat więc dałem tu. W razie czego proszę o przeniesienie. Mam zamiar zagrać w którąś z tych 3 gier a nie wiem którą wybrać. Nie grałem w żadną z nich i nie mogę się zdecydować. Mógłby ktoś mniej więcej porównać te gry i powiedzieć którą wybrać najlepiej? Dzięki za poradę.
Wczytywanie...