Piłka Nożna- ogólnie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

wojtaszek78,
Kiedy następny mecz mamy???
Jezid,
Z Armenią dali radę.
diablo18,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik mozzil dnia piątek, 27 stycznia 2017, 14:03 napisał

Odkąd Nawałka prowadzi kadre wszystko ładnie to wygląda w naszej reprezentacji ;d


Lepiej nie zachwalać naszej reprezentacji zanadto, bo jak doświadczenie pokazuje, im więcej się od nich oczekuje i im bardziej się mówi o tym, jacy to oni nie sa dobrymi piłkarzami to tym lepiej potrafią coś spieprzyć.
Gość_Firton3*,
chyba od tego czasu coś się zmieniło gdyby nie Lewy to...

_________________________________
więcej
mozzil,
Odkąd Nawałka prowadzi kadre wszystko ładnie to wygląda w naszej reprezentacji ;d
Gość_Garcik*,
Pogratulować haha gdzie wasze 4 flagi drow? wrwe hahah
jjanik90,
Nasza reprezentacja pokazała klasę na Euro 2016 naprawde dobra drużyna, ich mecze bardzo mi sie podobały. Byly małe potknięcia ale ogólnie wszystko na plus. Oby tak dalej!
Lionel,
Ogólnie ten mecz z obu stron nie był na najwyższym poziomie. Bramka przypadkowa, Lech zdezorganizowany, Legia bez chęci, dobra w defensywie. Tyle. Ciekawsze rzeczy działy się w UK
Ati,
Aż mi się trochę na koniec szkoda zrobiło kibiców Lecha, ale z drugiej strony przez nich ten mecz oklapł jak nie udane ciasto i zostały pogrzebane wszelkie ewentualne szanse Lecha na odbicie się.
krzyslewy,
Świetny mecz Ja już się trochę podłamałem, jak się dowiedziałem o braku Milika i Rybusa, a potem jeszcze o obecności Linetty'ego i Olkowskiego w 1. składzie. A tu zaskoczenie, zagrali dobry mecz, a pod krytykę jak ostatnio można poddać tylko Grosika. On naprawdę nie potrafi dośrodkowywać... Jeden raz dośrodkował Błaszczykowski - od razu strzał głową Krychy. Dośrodkowuje Grosik - piłka nie mija pierwszego zawodnika Irlandii. Ta asysta to wszystko zasługa Krychy. Tak to Grosicki wyróżniał się negatywnie.

Sędzia bardzo chciał wypaczyć wynik meczu, czy to niesłusznym karnym, czy niesłusznie niezaliczonym golem dla Polski (zawodnik będący na spalonym nie wziął udziału w akcji... czyli gol powinien zostać uznany), czy pozwalaniem Irlandczykom na brutalną grę, polowanie na Lewandowskiego i faulowanie go w polu karnym (sfaulowany został przynajmniej dwa-trzy razy, z czego raz na pewno powinien skończyć się podyktowaniem jedenastki).

Ale jest zwycięstwo, a to najważniejsze. Ciekaw jestem listopada (towarzyskie mecze z Walią i Czechami), jakie zmiany wprowadzi Nawałka w kadrze. Mam jednocześnie nadzieję, że nie będą to spotkania wyłącznie testujące zawodników, którzy dotychczas nie dostali się do kadry, bo liczę także na ciekawe widowisko. Powtórki nudnego spotkania z Grecją nie chcemy
Lionel,
Co za mecz xD. Nawet nie ogarnęliśmy, że ktoś wtargnął na murawę i później zastanawialiśmy się dlaczego doliczono aż 5 min. Ale dzięki! To cud! Ekscytacja do ostatniej minuty.
Courun Yauntyrr,
Nie oglądałem. Śledziłem co jakiś czas relację na żywo na Onecie. Cieszy remis, ważne punkty w odniesieniu do tabeli
krzyslewy,
W spoilerze dywagacje na temat powołań Nawałki.

SPOILER
Nawałkę bronią wyniki. Nie są rewelacyjne, ale przybliżają nas do awansu na Euro. Widzę też, że nasz poziom rośnie - czasami zagramy piach, ale w rewanżu z Niemcami, choć mogło być lepiej, graliśmy niezłą piłkę. ALE nie potrafię zrozumieć sabotażu (nazwijmy rzecz po imieniu) w powoływaniu zawodników do kadry:

Po co nam cienki Thiago Cionek? Fojut i Czerwiński są najlepszą parą stoperów w ekstraklasie, naprawdę pozytywnie się wyróżniają. Zdecydowanie lepiej by wypadli na pozycji środkowego obrońcy niż polski Brazylijczyk. Z drobrej pokazuje się również Salamon (Serie B). Nawet Perquis nie byłby złym pomysłem.

Ligowe powołania w ogóle wprawiły mnie w szok: [b]Peszko[/b] (który w ekstraklasie nie daje sobie rady i jest największym rozczarowaniem Lechii, ostatnio wszedł na końcowe 15 minut), Mila (który nie potrafi przebić się do pierwszego składu Lechii, znajdującej się na 13. pozycji!), Wawrzyniak (który dopiero ostatnio zagrał cały mecz, wcześniej był w rezerwach), Linetty (który jak cały Lech, jest teraz słaby jak barszcz, a wczoraj pokazał się jako jeden z najgorszych zawodników) - po co oni nam? Przyczepić się można jeszcze do Borysiuka, choć słyszałem, że nieźle radzi sobie jako defensywny pomocnik, więc tutaj nie chcę wydawać pochopnych osądów, albo Mączyńskiego, który nie potrafi się odnaleźć na boisku i z nim w drużynie gramy tak naprawdę w dziesiątkę.

Są alternatywy? Są. Furman z Legii, Mierzejewski błyszczący w lidze arabskiej, Polański (nie przesadzajmy z tym, że jest farbowanym lisem - ma polskich rodziców i z Krychą tworzyłby niezły duet), może warto też zwrócić uwagę na kogoś z lidera ekstraklasy, Piasta, na kogoś z Pogoni (Zwoliński?)... Ale Nawałka żyje w innym świecie i powołuje najwięcej zawodników z trzynastej LECHII.

I podobnie jak większość, zadaję sobie pytanie po co nam czterech bramkarzy, a jeśli są konieczni, to dlaczego jednym z powołanych nie jest młody, ambitny Drągowski, tylko zawodzący Tytoń, który prawdopodobnie nigdy nie przebije kolegów (Boruca, Fabiana, Szczęsnego)?

Co do wczorajszych meczów - dno, tragedia. Po Lechu niczego się nie spodziewałem, problemy z rozegraniem, podaniem, wszystkim. Berg znowu sabotuje Legię (Pazdan na pomocy?! Nikolić na ławce?!) i tylko czekać aż odejdzie i przyjdzie jakiś rozumny trener, bo wczoraj Napoli z palcem w nosie, bez wysilania się, ograło nas 0:2. Z taką grą Europy nie zawojujemy.


[Dodano po 6 dniach]

Taki trochę remis na własne życzenie. Znowu przez chwilę gramy ładnie, nawet prowadzimy, a potem oddajemy pole przeciwnikowi, wkrada się chaos i tracimy w głupi sposób bramki (ostatnie minuty, za szybki rzut wolny...). Okazało się też jak istotnym graczem jest Milik - bez niego wiele akcji rozgrywanych było bez pomysłu, na jedno kopyto, nie było komu dograć Lewemu. No i nie rozumiem myśli trenera: musimy strzelić gola, więc na boisko wchodzą Olkowski, Wawrzyniak i Jodłowiec? Przy takich zmianach to ja już wieszczyłem przegraną. Szkoda meczu generalnie, bo liczyłem na 1 miejsce w grupie (Irlandia wygrała z Niemcami! ).

A oceniając pojedynczych zawodników: o dziwo świetny Mączyński, to samo, choć już tradycyjnie, Glik i Lewy. Z pozytywnej strony pokazał się też Pazdan, Krycha i Piszczek, który zagrał znacznie lepiej niż z Niemcami. Niestety dalej lewa obrona to nasza pięta achillesowa, i za Rybusa (który lepiej czuje się w ofensywie), i za Wawrzyniaka (który nie jest o klasę słabszy, tylko o kilka klas co najmniej). Błaszcz trochę zawiódł, lecz wciąż nie tak źle (chociaż po występach we Florencji spodziewałem się więcej). Najgorzej oceniam Grosika. Myślałem, że mamy rewelacyjnego skrzydłowego, ale on dobre mecze gra tylko czasami W innych - jak dzisiaj - głupio traci piłki i marnuje świetne akcje. Jego dośrodkowania mogą śnić się widzom po nocach. Absolutnie beznadziejne, "na pałę", byle kopnąć gdzieś tam w pole karne, może ktoś się zjawi. Już nawet niech nie podchodzi więcej do piłki przy rożnych czy wolnych.

[Dodano po 7 godzinach]

Tylko ja oglądałem wczorajszy mecz? Jakieś opinie? Najgorszy zawodnik meczu? Kto Was zawiódł, kto zachwycił, kogo byście wywalili z pierwszego składu - cokolwiek?
Lionel,
No raczej, że widziałem. I karny nie zasłużony, bo jak to? Naturalne jest, że przy upadku człowiek z automatu wyciąga ręce do ziemi, by asekurować upadek. Nie wyglądało to na celowe. Z grudiej strony, nie wiem dlaczego Arajuuri nagle bawi się w jesiotra i skacze jak pogibany, ale to nie ma znaczenia teraz. No i jeszcze do tego żółta kartka. To już był skanda!
krzyslewy,
A Lewy dalej strzela Tylko szkoda tego karnego - nie wiem po kiego grzyba strzelał Mueller, skoro Lewy jest wyżej w tabeli królów strzelców i ma świetną formę, a poza tym dałby tym samym Polakowi doskonałą okazję do strzelenia setnej bramki (którą de facto i tak strzelił). Kto wie, może teraz Lewy miałby hattricka.

[Dodano po 18 godzinach]

Oglądał ktoś Lecha albo widział chociaż skrót? Moim zdaniem karny słuszny i kompletnie nie wiem, co tam widzieli wszyscy ci, którzy nazywają sytuację choćby kontrowersyjną. Racja - ręka niecelowa, ale zmieniła tor lotu piłki, która leciała w światło bramki, a tak poszła w stronę Buricia. Czyli decyzja mogła być tylko jedna. Może tylko kartkę mógł sobie sędzia darować.
Lionel,
Akurat większośc wyszła z pokoju i tylko dziewczyny zostały, a te nawet nic nie powiedziały - zołzy. Później przez godzinę oglądaliśmy skróty tych goli w necie ;D. Niesamowite.
krzyslewy,
Miałem nadzieję, że coś strzeli, ale... wow. 5 goli po nieudanym meczu w fazie grupowej LM? Do tego z rywalem, który ostatnio już położył Bayern na łopatkach? WOW
  • 4f284e6d6370e392bacf0d426ed5f4e7.jpg
Tamc.,
Co ten Lewy świruje
krzyslewy,


Taka sytuacja, że trzeba czekać, aż Costa trafi na równiejszego sobie. Może Suarez?

[Dodano po 16 minutach]

Okej, przyjrzałem się paru filmikom, odwołuję. Ten gość nie ma sobie równych, skoro starł się z Ramosem i Pepe, a dalej gra jak zwykły burak
Lionel,
Problemem lecha od ponad 8 lat jest dziwny zarząd i jego polityka. Nie tylko kadrowa, ale także kibicowska. Skorża może zostać, dobry trener, nie kryje się przed dziennikarzami i kibicami. Nie wiem tylko, czy w szatni wrzeszczy na piłkarzy, bo ostrych słów im potrzeba. Nie wszystkim, ale większości. Co wiecej, kontuzje to koszmar tej drużyny. Co chwila ktoś w rezerwie albo na leczeniu. Nie jest lekko, a nowe twarze w klubie jakoś nie błyszczą.
Wczytywanie...