Zagadki - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Dany,
W klasie zostało i. A co do zagadki z ogonem: 12+0,5x=x ; 12=0,5x ; x=24
MiridiusHazentoff,
I.
W klasie zostało I
Pyjak,
Ogon ma 12 cm ;]

To ja coś wrzucę strasznie starego

W klasie jest: a i b. A wyszło przez okno a b przez drzwi. Co zostało w klasie?
MiridiusHazentoff,
Ja dam. 18cm?
Raphagorn,
Matko Święta Jabłko Mięta. Enether, tak zagadka ma sens jak się ją mówi, bo wtedy odpowiedź rzuca się szybko i bez zastanowienia i wychodzą kompromitujące głupoty Zresztą tą zagadkę wszyscy znają.



Ale żeby nie było offa: kilogram kota waży kilogram.

Ech co by tu dać... No nie wiem... Skoro już jesteśmy przy kotach to: ogon kota ma 12 cm i pół ogona. Ile centymetrów ma ogon kota? Proszę nie dawać odpowiedzi jak się ma więcej niż 8 lat
Gość_Forgotten*,
A odkąd to tych co przeżyli się grzebie? Grzebie się zmarłych.

Moja kolei:
Kot ma 60 centymetrów. Ile waży kilogram kota?
Ateane Faelivrin,
Nie ma jak spalona małpia sztuczka xD Pilot ma tyle lat ile ja.
A ja kocham tę zagadkę:
Jeżeli interesujecie się prawem, to odpowiedzcie na pytanie:
jeżeli na granicy USA i Kanady rozbiłby się samolot, to gdzie pogrzebaliście tych, którzy przeżyli ?
MiridiusHazentoff,
Tyle ile ja.
Dany,
Powinno być: Ile lat ma pilot?
MiridiusHazentoff,
Gdzieś cosik takiego słyszłąem, ale trochu inne i w tej wersji odpowiedz nie trzyma sie kupy: TYle ile pilot
Theoden,
Może taka.

Jesteś pilotem. Na starcie nie wsiada nikt. Na pierwszym przystanku z Nowego Jorku wsiada 89 osób. Na drugim przystanku z Nowego Jorku do Orlando wsiada 57 a wysiada 43. Na trzecim z Orlando do Miami wysiada 67, a na ostatnim wsiada 45 a wysiada 56. Ile masz lat?

Łatwa i fajna
Saimar,
Hmm...

Drakolicz

??
Gość_Piotrek181*,
Witam pomózcie plsss



Choć do smoka podobne,
To jednak inne to zwierze.

Kościste cielsko wolno się snuje,
Ryk jego wszystko rujnuje.

Zamiast oczu szkiełka czerwone,
Od czasu do czasu ogniem zionie.

Upadły - umarły, do życia przywrócony,
Sługa potężny, sojusznik upragniony.

Choć uznawany jest za piekła pomiot,
To trza mu przyznać, że gdy wzbija się w lot,

Wygląda zaiste imponująco i potężnie,
Tam gdzie nikt go nie dosięże.
Medivh,
Nigdy nie byłem dobry w te klocki... Zablokowałem się już po wejściu do dużej sali Otworzyłem szafkę i nie wiedziałem co robić Ale grę przeszedłem... Nie ma to jak solucja Muszę zagrać w pierwszą część, bo nie wiem o co chodzi na końcu
Dany,
Sam nie wiedziałem, gdzie to dać, ale jest to po części zagadka, więc tu. Pewnie wiele z was zna gierki w stylu "Escape". Mam tutaj jedną z nich i szczerze mówiąc, mam z nią problem już na początku. Jak uda wam się zdobyś ten cholerny rysik, to napiszcie

http://tonakai.aki.gs/interactive/out2e.html

Dobra, cofam. Już przeszedłem dalej. To zagrajcie wy.
Gość_Guest*,
Czepiasz się ;p Po prostu uzupełniłem nie do końca rozwiązaną zagadkę
(i robiłem z pamięci!)
Tokar,
Odpowiedź jest dobra, tylko szkoda, że przepisana z "sidiekszyn"
Finkregh,
Raphagorn - cóż, prawie ci się udało

A teraz uzasadnienie.
Na początku trzeba wypisać wszystko, co wiemy o synach pana B. Czyli:
- jest ich trzech
- iloczyn ich wieku to 36
- na pewno jeden jest starszy od pozostałych dwóch.
Następnie, wypisayjemy wszystkie kombinacje wieku:
36, 1, 1
18, 2, 1
12, 3, 1
9, 4, 1
9, 2, 2
6, 6, 1
6, 3, 2
4, 3, 3
Na tej podstawie nie możemy określić jeszcze niczego - rozwiązań jest 8. Dlatego piszemy coś takiego:
36 + 1 + 1 = 38
18 + 2 + 1 = 21
12 + 3 + 1 = 16
9 + 4 + 1 = 14
9 + 2 + 2 = 13
6 + 6 + 1 = 13
6 + 3 + 2 = 11
4 + 3 + 3 = 10
I tutaj można tylko zakładać, który wynik jest poprawny. Ale otrzymujemy dwa o sumie 13. Wedle prostego rachunku prawdopodobieństwa (zakładanego na chłopski rozum, rachunki mam w drugiej klasie) wynik najczęściej się pojawiający jest poprawny. Ale że w jednym przypadku nie mamy najstarszego syna, to wiek poszczególnych chłopców jest następujący:
najstarszy - 9 lat
młodsze bliźniaki - 2 lata,
czyli układ 9, 2, 2.
Verthogh,
Też doszedłem do takiego rozwiązania, ale "W tym momencie A wiedział ile lat mają synowie B." A skoro jest kilka rozwiązań, to A nie mógł dokładnie wiedzieć, tylko że mieli albo tyle, albo tyle, albo tyle itp. Myślę, że tu chodzi o coś innego.
Raphagorn,

Użytkownik Nazin dnia Feb 7 2006, 09:53 PM napisał

Pewnego razu pan A spotkał pana B i spytał ile lat mają jego 3 synowie. B powiedział, że iloczyn ich lat wynosi 36, a suma tyle ile jest okien w budynku koło którego stoją. Pan A powiedział, że nadal nie nie wie i prosi o dodatkową podpowiedź. B podpowiedział: "Mój najstarszy syn jest rudy". W tym momencie A wiedział ile lat mają synowie B. Ty też?

[post="40427"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


To ta sama zagadka, którą Tokar napisał w pierwszym poście
A tak wogóle to chyba jeszcze nikt nie dał do niej odpowiedzi, więc ją napiszę. I nie wiedzieć czemu znalazłem wiele odpowiedzi... Ilości lat trzech synów to liczby, których iloczyn to 36, ich suma jest liczbą naturalną, i jedna z tych liczb jest największa (tzn. nie ma dwóch lub trzech liczb, które są egzekfo ( ) pierwsze). Liczby nie muszą być całkowite, ale dla ułatwienia dajmy, że są. Dzielniki 36 to: 1, 2, 3, 4, 6, 9, 12, 18, 36. Trzy (lub dwie, jeśli młodsi synowie są w tym samym wieku) z nich to ilości lat synów. Należy je wybrać tak, aby ich iloczyn wynosił 36 (bo ich suma na pewno będzie całkowita). Tak więc możliwości to:
36, 1, 1
18, 2, 1
12, 3, 1
9, 4, 1
9, 2, 2
4, 3, 3.
To już chyba wszystkie.
Chyba że ilość okien w budynku też ma jakieś znaczenie (np. jeśli ilość okien musi być parzysta).
No i przecież chyba są jakieś ułamki, które pasowałyby do tej zagadki...
Wczytywanie...