Heroes V - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Sosna,
To uczciwa ocena, mnie bardzo przeszkadzała kamera, w szczególności w trakcie walk, dodatkowo jednostki na mapie byłby bardzo malutkie w porównaniu do otoczenia, może i wyglądało to bardziej realistycznie ale mnie to średnio odpowiadało. Rzeczywiści fajnie zrobiono rozwój miast, dodatkowo powrót do ulepszania jednostek, ale mimo wszystko powiem szczerze, że możliwość walki herosem z IV było znacznie lepszym rozwiązaniem niż trzymanie się zasady heros to siedzący na wierzchowcu władca, który czasem trzepnie czarem a czasami 3 metrowym mieczem (brak podejścia taktycznego, heros nie jest traktowany jak zwykła jednostka).
Raven Captain,
Mnie piąta odsłona Hirołsów bardzo się podobała i jedynie mogę się przyczepić do kilku drobiazgów:
Przede wszystkim o wiele za mało jednostek

W takim np. Kings Bounty, albo choćby Disciples 3, aż do samego końca gry wciąż spotyka się całkiem nowe ciekawe jednostki z nowymi umiejętnościami czy sposobami walki. Natomiast w Heroes 5 już w połowie przechodzenia gry zna się wszystkie jednostki na wylot i każdą wielokrotnie się już widziało w walce, a większością nawet się dowodziło.

I dlaczego spoza miast jest tylko kilka jednostek neutralnych?

Jednostek jest o wiele za mało, twórcy powinni wziąć przykład z Kings Bounty. Bohaterów też mogłoby być więcej.

W grze natrafiłem też na kilka irytujących bugów w konkretnych misjach, z czego jeden zmusił mnie do ponownego przechodzenia misji od początku


Ale ogólnie to gra mi się podobała i oceniam ją wysoko.
Zgadzam się odnoście muzyki: rzeczywiście muzyka w Heroes 5 (jak i we wszystkich poprzednich częściach) jest naprawdę wspaniała i świetnie buduje klimat.

Swoją drogą nie wiem co strategie turowe fantasy w sobie mają, że każda z nich ma naprawdę wyjątkową muzykę. Grałem w kilka części Hirołsów, Kings Bounty i Disciples 3 i wszystkie te gry mają świetną muzykę - jedną z najlepszych z jaką spotkałem się w grach

Moje ulubione frakcje to Przystań, Sylwan, Inferno, i Twierdza (orkowie z dodatku).
Heroes 5 oceniam na 7 w 10-cio punktowej skali
Sosna,
Szczerze mówiąc nie podzielam Waszego zachwytu V, dla mnie to całkiem dobra gra, ale wersja 3D odbiera jej sporo uroku, którego nie można odmówić poprzednim częścią, tutaj jest to dla mnie zbędny bajer. Osobiście uważam, że IV była naprawdę dobra, spędziłem przy niej wiele godzin w trybie multi i bardzo dobrze je wspominam.
Obserwator,
Hah postanowiłem odkopać kolejny temat na gexe. Gra Heroes V spodobała mi się z powodu powrotu do stylu H3. Rasy występujące w grze zaciekawiły mnie tzn Krasnoludy i Orkowie pojawiający się w obu dodatkach.Fabuła jest ciekawa i może być.Ekran miasta na początku spowodował mały chaos ale dało się to ogarnąć. Zakochałem się w muzyce Jest po prostu świetna.Polubiłem podział magii w krainie Ashan
Co do aktorów dubbingujących w Heroes V to nie mam większych zastrzeżeń tylko szkoda że obsada zmieniła się nieco w Kuźni Przeznaczenia(mam na myśli Raeltha i Izabelę)
Moje ulubione nacje w grze to :Sylvanie i Inferno oraz Przystań.

Od siebie daję grze 8/10
Dabu,
Moglibyście dać jakieś argumenty za Kuźnią, która właściwie wprowadza mniej do gry?
Sosna,
Dla mnie Dzikkie Hordy są niewarte większej uwagi, można kupić za jakiś czas z całą grą, wolę Kuźnię, ciekawsza
Darnok Smith,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Dabu dnia śro, 07 maj 2008 - 14:31 napisał

Nie wiem czy wiesz, ale w Dzikich Hordach też jest Forteca.

Wiem. Nie zapominam o tym.

Ale tak jak już napisałem DH nie zaciekawiło mnie zanadto.
A orków nie lubię.
Ammon,
Wprowadzenie trzech jednostek do jednego budynku było dobrym pomysłem.
Co do rasy Orków: twórcy trochę przesadzili z szałem krwi (chyba nie pomyliłem nazwy), który zmniejsza obrażenia odnoszone przez orków. Do dziś pamiętam, jak moje czarne smoki nie radziły sobie z hersztem, który jest jednostką 5 poziomu...
Dabu,

Cytat

Wolę Kuźnię Przeznaczenia... i chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego... biggrin.gif

Nie wiem czy wiesz, ale w Dzikich Hordach też jest Forteca. I to nawet z alternatywami, które są boskie. Najlepsze posunięcie jakie mogli zrobić twórcy dodatku.

Przyznam jednak, że nowa rasa Orków jest dla mnie nieciekawa.
Tokar,

Cytat

Co sądzicie o Dzikich Hordach?


Dobry dodatek. Wprowadza sporo nowości w postaci nowych jednostek dla każdego zamku. Nowa rasa też niczego sobie. Tylko zakończenie kampania jakieś bzdetne Ogólnie jeżeli komuś spodobał się Heroes V niech kupuje w ciemno.

Cytat

Życzcie mi powodzenia


Daj mu popalić !
Pretor99,
Eh, szkoda, to w takim razie ja zajmę jego miasto a on zyska dobrze rozwiniętą przystań. A co do dodatków, nie mam, ale kupie albo w sklepie, albo na allegro. Życzcie mi powodzenia
Darnok Smith,
Ujdzie w tłumie... nie zaciekawiło mnie.

Wolę Kuźnię Przeznaczenia... i chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego...
Dabu,
Opcja burzenia miast była w WoG'u - modzie do HoMM III. W V nie ma takiej możliwości.

Apropo... Co sądzicie o Dzikich Hordach?
Matthias Circello,
A mi się niejasno coś kojarzy, że chyba była taka opcja. Ale może mi się pomyliło z inną grą.
Poszukaj gdzieś na jakiś stronach poświęconych stricte HoMM.
Pretor99,
Taktyka spalonej ziemi. Brat zaraz mi zajmie jedno z moich miast. Wole widzieć to miast w gruzach niż w jego łapskach. Szkoda, że nie można, przydało by się.
Tokar,

Cytat

Przepraszam za to, że odnawiam temat, ale nie ma co robić następnego. Mam takie pytanie: czy w Herosie V można burzyć budynki?


Raczej nie. Skąd ten dziwny pomysł ?
Pretor99,
Przepraszam za to, że odnawiam temat, ale nie ma co robić następnego. Mam takie pytanie: czy w Herosie V można burzyć budynki?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Matthias Circello,
Jeśli chodzi o V część, to się zawiodłem. Nie wiem, czuję sentyment do III części i chyba nigdy mi to nie minie. Zdecydowanie wolę sobie pograć w II część niż w IV, łezka się kręci w oku jak sobie przypomnę DEMO pierwszej części Hirołsów.. to były czasy.
Zresztą, mam za słabego kompa do HoMM V i strasznie mi sie cięło. Dodatkowo grafika wcale nie jest dla mnie mocną stroną tej gry.
Ale co kto lubi, ne?
Lionel,
Heroes V nie wciągnęło mnie tak jak IV lub III, ale też miało swój urok.
Kuźni Przeznaczenia nie miałem, bo za szybko zniechęciłem się do tej części. Grafika może i ładnie zrobiona, ale jakoś to do mnie nie przemawia.
Redhorn Steelaxe,
Jak w 3cz tak robiłeś to wnioskuję że kampanii żadnej nie przeszedłeś. Najbardziej lubię 3 cz, najmniej 4, piątka była niezła.
Wczytywanie...