Świat Forgotten Realms - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Lionel,
Jeszcze:
Księga Plugawego Mroku - 7. rozdział o władcach piekieł

Polskich podręczników jest b. mało, a po angielsku można dowiedzieć się o wiele bardziej szczegółowej historii krain. Dlatego, gdy już przebrniesz przez polskie wydania i wciąż będziesz zainteresowany uniwersum, to zacznij rozglądać się za angielską lekturą, bo na prawdę nie jest to zbyt trudne w odbiorze, a wiedza ogromna.
sirgrubhy,
Bardzo ci Dziękuje Lionel. A jakby ktoś miał coś do dodania o innych przewodnikach to bardzo bym prosił o dodanie czegoś od siebie
Lionel,
Zapomniane Krainy - wszystkie rozdziały,
Podręcznik Psioniki - nic ciekawego historycznie,
Wyznania i Panteony - wszystkie rozdziały,
Magia Faerunu - 1. rozdział,
Władcy Mroku - 1. i 2.,
Księga Potworów - nic ciekawego historycznie,
Księga i Krew - jak i inne klasowe podręczniki, nic ciekawego historycznie,
Przewodnik Mistrza Podziemi - nic ciekawego historycznie,
Czarci Foliał - nic ciekawego historycznie,
Rasy Faerunu - wszystkie rozdziały, zawierają krótkie opisy ras i nieco kultury
Lśniące Południe - 7. - 12.
Przewodnik Gracza po Fearunie - nigdy nie miałem, więc nie wiem, ale zapewne, to samo co w podręczniku dla gracza, czyli nic ciekawego historycznie.

Poza tym możesz zapoznać się z drowią tematyką, dzięki projektowi Cou - Dom Yauntyrr, czy naszemu działowi o D&D - dział
sirgrubhy,
Dzięki, Wszystko uważnie notuje i na pewno na nie zwrócę uwagę (szczególnie na Podmrok). Ale myślę że sprawniej będzie jeśli będę wymieniał poszczególne tytuł i napiszecie czy powinny mi się spodobać
Zapomniane krainy: opis świata(pewnie tak. Po samym tytule można się zorientować)
podręcznik psioniki
Wyznania i Panteony (bóstwa i pół bogowie mieli za dużo cyferek, a temat bogów mnie bardzo interesuje, Więc może to?)
Magia Faerunu
Krainy Władcy Mroku
Księga potworów(Zapewne niestety będą to głównie statystyki tychże)
Księga i krew (Przewodnik dla klas pewnie będzie głównie opisywał testy i sposób gry daną klasą, więc niestety, ale kto wie)
Przewodnik mistrza podziemi
Czarci fiolał
Rasy Faerunu(Więcej tam statystyk ras czy opisu kultury, anatomii, pochodzenia)
Władcy Mroku
Lśniące południe
Forgotten Realms: Przewodnik Gracza po Fearunie
Lionel,
Z polskich wydań to dużo wiedzy zawiera Podmrok o samej tej lokacji, mrocznych elfach i innych mieszkańcach. Krainy Wschodu to moja biblia wiedzy historycznej i kulturowej, jeżeli chodzi o Kara-Tur. Podręcznik Przygód Epickich zawiera rozdział z krótkimi opisami b. znanych postaci Faerun. Srebrne Marchie to takie kompendium wiedzy na temat północy.
A jeżeli już bardzo zależy ci na historii kontynentu, to mogę polecić Lost Empires of Faerun, który b. szeroko opisuje dzieje krain. Niestety, jest po angielsku, ale jak się chce, to nie będzie to przeszkodą, bo aż tak zaawansowany język nie został użyty.
sirgrubhy,
Dzięki za podpowiedz, ale jeśli chodzi o książki to mam co czytać, więc ten temat najlepiej zostawić. Interesują mnie przede wszystkim podręczniki D&D typu: Wyznania i Panteony,
Magia Faerunu ect. A ich w bibliotece nie znajdę, a we wszystkich nie ma dużo opisu świata. Część skupia się na suchych statystykach(Bóg X ma Y kości wytrzymałości) a omija opowiadanie o świecie, co mnie nie interesuje . A na kupienie na chybił trafił mnie nie stać dlatego założyłem ten temat.
Ati,
Szczerze? Czytaj wszystko. Najlepiej zacznij od opisu świata, później popatrz po książkach jakie zostały wydane, a najlepiej idź do biblioteki. Jeżeli mieszkasz w Warszawie, a jeszcze jeżeli uczęszczasz do Śniadka to mniemam, żeś z Woli tudzież okolic - polecam Ci bibliotekę na Młynarskiej, jest nastawiona właśnie na fantastykę i mają kilka sążnych regałów właśnie nią wypełnionych. Jest też kilka serii (niestety chyba niepełnych) z FR, także będziesz mógł bez przeszkód sobie próbować to jednego to drugiego.
sirgrubhy,
No dobra ale wracając do przewodników po świecie... No który by mi się spodobał?
Lionel,
Niestety, to taka beletrystyka i poza ciekawym uniwersum, to nie odróżnia się zbytnio od twórczości autorów z przedziału "midi".
Hassan',
Bez większej głębi.
sirgrubhy,
Przepraszam za tak długą przerwę, ale właśnie zaczynał się rok szkolny a ja dostałem się do LO (im. Jana Śniadeckiego w Warszawie, może ktoś z forumowiczów uczęszcza/ł?). ale wracając do tematu. Wiem że dość sporo przewodników zostało spolszczonych, np. :
Księga plugawego mroku
Zapomniane krainy: opis świata
podręcznik psioniki
Krainy wschodu
Wyznania i Panteony
Magia Faerunu
Srebrne Marchie
Krainy Władcy Mroku
Księga potworów
Księga i krew
Pieśń i cisza
I znalazł bym jeszcze trochę. A dla przypomnienia nie interesuje mnie nauka jak grać, statystyki itp tylko opis świata i sfer. Słyszałem też o książkach opowiadających o Drizzt'cie Do'Urdenie, ciekawe? Jak dużo mógłbym się z nich dowiedzieć? To książki raczej z jakąś większą głębią(Saga wiedzmińska A. Sapkowskiego), czy może bez jakiejś większej głębi?Wybaczcie że zadręczam was tymi pytaniami, ale bardzo ciekawi mnie ten świat a nie mam za bardzo koncepcji jak w niego wnikać poza grami komputerowymi.
Lionel,
To trudno będzie coś znaleźć, bo jednak D&D nie było zbytnio tłumaczone na polski, jak większość systemów RPG.
sirgrubhy,
Niestety na tyle dobrze nie znam Angielskiego. A najbardziej, ale nie tylko, interesują mnie plany zewnętrzne
Lionel,
Jeśli znasz angielski i masz dostęp do podręczników D&D, to o sferach, krainach i ich mieszkańcach opis znajduje się w różnych tytułach, m.in:
[z 3 i 3.5 edycji] Elder Evil, Fiendish Codex I & II, Grand History of the Realms, Lost Empires of Faerun, Planar Handbook, Wyznania i Panteony, Zapomniane Krainy,
[z 2 edycji] Old Empires, wszystkie przewodniki Volo

To tak ogólnikowo, bo każdy podręcznik jakiś skrawek wiedzy zawiera pomiędzy wszystkimi tabelami. To zależy, co cię konkretnie interesuje, jaka kraina, konkretna sfera itd.
sirgrubhy,
Znam sfero pedie i wiele się z niej dowiedziałem, ale wielu rzeczy tam brak
Bhaal998,
Jeśli chodzi ci o ogólne informacje o wszystkim i o niczym polecam stronę sfero-pedia - tylko, że tam nie będzie statystyk, a jedynie ogólne informacje. Ew. angielską wersję strony The Forgotten Realms Wiki, gdzie jest więcej informacji.
sirgrubhy,
Witam, jestem oddanym fanem gier cRPG szczególnie tych spod znaku Forgotten Realms
. Ten świat mnie bardzo zaciekawił więc chciałbym się o nim dowiedzieć jak najwięcej, więc proszę żeby ktoś mi polecił jakiś przewodnik po świecie, szczególnie po sferach. Przeczytałem już „Księgę Planów” oraz „bóstwa i pół bogowie” z czego pierwsza mnie zachwyciła, ale w drugiej jest więcej statystyk a mniej rzeczy z których dowiadujemy się o świecie, czy o tytułowych bogach. Niestety liczby, statystyki itp. nic mi nie dają bo niestety nie mam z kim przeprowadzić klasycznej sesji RPG, a chętnie bym zobaczył jak to jest. W skrócie : proszę o polecenie jakiegoś przewodnika, lub dobrej książki opowiadającej o świecie Forgotten Realms. Z góry dziękuje
Wczytywanie...