Wymiana karty graficznej - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Sosna,
Jeśli się na tym nie znasz to na własną rękę tego nie rób, znajdź jakiś serwis laptopów, oni oferują takie usługi.
Lionel,
A jak się w ogóle wymienia karty w laptopie, może mnie ktoś oświecić? Może się skuszę.
Sosna,
http://www.expressit....pie-procedura/ - to odnośnie wymiany (która jest możliwa, ale jak wspomniałem raczej nieopłacalna)
http://www.notebookch...0.23698.0.html - a tu masz test tego Radeona, na dole masz testy działania różnych gier.

Ogólnie laptopy nie są sprzętem do grania, choć oczywiście te lepsze modele (ceny 2,5-3k i droższe), dają taką możliwość i to nawet w wysokiej rozdzielczości, jednak prawda jest taka, że na chwilę obecną stacjonarka za 1,5k jest w stanie uciągnąć każdą grę przynajmniej na średnich detalach, jeśli nie na najwyższych.
Bhaal998,
Aha. Czyli wychodzi na to, że nie pogram w nic nowszego, bo mam zintegrowaną kartę graficzną i nie ma jak wymienić. No cóż, trudno dzięki wszystkim za pomoc.
Sosna,
Sprawdziłem w necie model, który podałeś i masz 2 karty, integrę i Radeona, jeżeli cały czas wyświetla ci Radka, to jeżeli mało jedziesz bez ładowarki to jest niewielki problem, jeżeli jednak cały czas wyświetla ci Intela, to znaczy, że korzystasz na okrągło z bardzo słabej karty do zastosowań biurowych, ale z pewnością nie do grania, ale jak mówiłem twój Radeon, też do najlepszych nie należy i najnowsze gry na nim nie pójdą.
Bhaal998,
Sprawdziłem tak jak piszesz - nic się nie zmienia. Jeszcze dzisiaj lub jutro sprawdzę papiery i się upewnię.
Sosna,
To sprawdź jak radził eimyr, jaką masz kartę (np. programem CPU-Z), bez ładowarki i z ładowarką. Istnieje możliwość, że przy lepszych grach jest to dla ciebie bez różnicy, bo obie są za słabe, ale warto zobaczyć, czy ta lepsza jest w ogóle wykorzystywana.
Bhaal998,
Sprawdziłem - nie ma żadnej różnicy czy gram na ładowarce przy 100% mocy czy bez ładowarki. Karta graficzna mi się nie zmienia.
Sosna,
Karta, którą podałeś to integra, Twój laptop pracuje na niej kiedy jest odłączony od zasilania i do grania oczywiście się nie nadaje. Przy podłączonej ładowarce, odblokowuje się Radeon HD 5470, która jest kartą lepszą, ale wciąż zbyt słabą, żeby dało się grać w nowe tytuły. Co do wymiany może być ciężko, a na pewno nie tanio, nie wiadomo jakie karty wchodzą w grę przy Twoim laptopie, ale zapewne są to jedynie Radeony, których dobrych modeli jest na rynku kilka choćby Radeon HD 6770M (choć nie gwarantuję, że może pracować z twoim lapkiem).
eimyr,
np. rachunek od sprzedawcy, albo instrukcje obsługi laptopa ze specyfikacja. Poza tym, raczej wklej info z CPU-Z albo Everest. DxDiag ssie.

Chodzi o to, że twój procesor zawiera układ arty graficznej jako jeden albo dwa rdzenie i wygląda na to, że twój lapek korzysta właśnie z tego. Ale czasem się zdarza, że oprócz takiego procesora w lapku jest druga karta graficzna zintegrowana z płytą główną - kiedyś to był standard. Być może ze względu na ustawienia sterów albo biosa używasz tej z procesora, a nie tej z płyty głównej.
Bhaal998,
Yyyy... na to wygląda to co napisałem skopiowałem z dxdiag. A te papiery mam przejrzeć, aby się upewnić czy rzeczywiście mam taką kartę graficzną jaką podałem? Poszukam je i napiszę co tam jest.

Nie rozumiem tylko tego:

Cytat

Jesteś pewien, że nie masz karty graficznej, tylko na przykład bez zainstalowanych sterowników
eimyr,
Czy jesteś absolutnie pewien, że masz grafikę taką jak napisałeś? To by znaczyło, że jako grafę wykorzystujesz procesor - ma to sens, ale tylko w zastosowaniach biurowych. Popatrzyłem na ten model na komputroniku i wydaje mi się, że tam jest radeon HD 5470. Jesteś pewien, że nie masz karty graficznej, tylko na przykład bez zainstalowanych sterowników, albo zablokowaną w BIOSie? Weź poważnie przejrzyj papiery, które dostałeś z laptopem, może się okaże, że masz całkiem dobrą grafę.

[Dodano po 14 minutach]

Widzę że rodzaj grafiki zależy od konkretnego modelu tego modelu laptopa... Jesteś pewien, że masz tylko zintegrowaną w procesorze?
Bhaal998,
Napiszę najkrócej jak się da:

Chcę wymienić kartę graficzną w moim laptopie, ponieważ przeczytałem, że generalnie nie nadaje się ona do gier - i chyba jest w tym racja, bo w część nowszych gier nie da się zagrać, aby się nie zacinały.

I tu moje pytanie - ponieważ jestem zielony w tego typu sprawach jaka karta graficzna byłaby najlepsza do grania w nowsze gry (o ile w ogóle możliwa jest wymiana) choćby na małych ustawieniach (w tej chwili mam na myśli Wiedźmina 2)? (co do samego procesu wymiany to nie ma problemu, gdyż w necie znalazłem tony poradników na ten temat)

I nie daje jakiegoś zakresu cen, byleby była możliwie najmniejsza

Mój laptop:

System operacyjny: Windows 7 Home Premium 64-bitowy
Model: Packard Bell EasyNote TK85
Procesor: Intel(R) Core(TM) i3 CPU M 380 @ 2.53GHz (4 CPUs), ~2.5GHz
Pamięć RAM: 4096MB RAM
Karta graficzna: Intel(R) HD Graphics (Core i3)

Jak by trzeba było jeszcze jakieś informację to pisać.
Wczytywanie...