Baldur's Gate Enhanced Edition - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Sosna,
A właśnie o iOS pomyślano, ale o Androidzie nic nie wspomniano, jak rozumiem BG:EE nie jest przewidywane na tą platformę? Może ktoś dotarł do innych informacji?

Fakt jest obecnie port na androida, ale ostatnie aktualizacje sporo w nim namieszały, zresztą wersja tworzona przez amatorów, to nie to samo co rozwiązanie, które szykuje się na urządzenia Apple.
Cryticus,
Wreszcie gra którą naprawdę mam ochotę kupić z App store , zastanawia mnie tylko co ma być w tym nowym contenncie dungeony w stylu opowieści czy może raczej jakieś subtelne aluzje co do wydarzeń z następnej części , mam nadzieję że będzie to to drugie.
Sosna,
Wiem o co chodziło krzyslewemu, chodziło mi o to żeby szerzej wykorzystać potencjał tego rozwiązania, za wiele w multi się nie bawiłem, ale jedno jest pewne przez ostatnie 13 lat ten aspekt gier mocno się rozwinął i jego poprawa może wyjść na dobre odświeżonej edycji.
Obserwator,
Skoro odświeżają grę to dlaczego by nie dali Multi Player? Pff jasne że się pojawi. Jestem pewien na 80 %
większość graczy lubi grać z żywą osobą przez sieć .Chociaż wtedy jest szkoda NPCów
krzyslewy,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Obserwator dnia wtorek, 10 kwietnia 2012, 17:30 napisał

Krzysiowi chodziło o tryb multiplayer ,który jest dostępny nawet w zwykłym BG a nie o to czy pojawi się w tej edycji gry. Osobiście nie grałem przez sieć więc się nie wypowiem. Dzięki MP nawet na single można w tym trybie wykreować własną drużynę np. tak jak Icewind Dale

Oczywiście pojawi się w Edycji Rozszerzonej, ale czy powinna zostać odświeżona? O to jest pytanie.
Obserwator,
Krzysiowi chodziło o tryb multiplayer ,który jest dostępny nawet w zwykłym BG a nie o to czy pojawi się w tej edycji gry. Osobiście nie grałem przez sieć więc się nie wypowiem. Dzięki MP nawet na single można w tym trybie wykreować własną drużynę np. tak jak Icewind Dale
Sosna,
Z tego co wiem są wśród nich twórcy baldura, więc nie jest to zbieranina ludzi nie wiadomo skąd. O multi nic nie słyszałem, ale gdyby odświeżona wersja rozwinęłaby ten aspekt nieco bardziej to byłby to mocny argument za zakupieniem tej gry.
Bishin,
A ci Overhaul Games to kto?
krzyslewy,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Sosna dnia niedziela, 8 kwietnia 2012, 17:53 napisał

A wiadomo jak będzie sprzedawana? Tylko przez neta czy w wersji pudełkowej również?

Nie wiem. Ale cena dotyczy tylko pierwszej części i wersji na iPada (podejrzewam, że cena wersji na PC będzie podobna). Aha, a co uważacie o trybie multi w "BG"?
Sosna,
A wiadomo jak będzie sprzedawana? Tylko przez neta czy w wersji pudełkowej również?
krzyslewy,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Redhorn Steelaxe dnia niedziela, 8 kwietnia 2012, 16:46 napisał

Do świątyni idź i na tace daj, sława ci podskoczy. Czy jak to tam sie zwało
Baldur ma być tani, tak przynajmniej twierdzą twórcy.

Dzięki Zastosuje się do twej rady, mam nadzieję, że pomoże.

BG: Edycja Rozszerzona ma kosztować mniej niż 10 dolarów.
Redhorn Steelaxe,
Do świątyni idź i na tace daj, sława ci podskoczy. Czy jak to tam sie zwało
Baldur ma być tani, tak przynajmniej twierdzą twórcy.
krzyslewy,
Z chęcią zagram w odnowionego Baldur-a - szczególnie dla lepszej grafiki. Sam skończyłem swą epicką przygodę we "Wrotach Baldur'a" na uratowaniu Viconi. Gdzie teraz się ruszę - najemnicy Płomiennej Pięści mnie atakują (walka z nimi kończy się śmiercią mojej drużyny) Nie chce mi się od nowa rozpoczynać rozgrywki - wolę poczekać na edycję rozszerzoną.
Sosna,
Jak dla mnie wszystko zależy od ceny, nie sądzę że będzie to 100zł, ale obawiam się tego co zrobiono w przypadku Warcrafta III, czy Diablo II, tzn. 60zł, a to zdzierstwo. Jeżeli cena będzie atrakcyjna, a zmiany większe niż kosmetyczne (co na chwilę obecną wynika z opisu), to rozważę zakup.
Obserwator,
Baldur's Gate: Enhanced Edition jest moim "must have" i zamierzam go kupić ponieważ tak kolega powyżej uwielbiam BG. Ach wracają piękne wspomnienia związane z BG
Bhaal998,
Ja myślę, że to całe "Enhanced Edition" to pierwszy krok do wydania BG 3. W jedynce zrobią drobne zmiany, aby potem zmienić w BG 2 zakończenie, przez co autorzy będą mieli więcej swobody co do tworzenia trójki. Czy kupie jak to wyjdzie? Pewnie tak, bo uwielbiam sagę BG.
Lavo,
Nie ma chyba wśród użytkowników Game Exe osób, które choćby nie spróbowały swoich sił w sadze Baldur's Gate (A jeśli są, to na co jeszcze czekacie?!).
Całkiem niedawno dotarła do mnie wieść, że szykuje się pewne odświeżenie sagi, zwane "Baldurs Gate: Enhanced Edition", nad którym będzie sprawować pieczę Overhaul Games, w którym są również oryginalni developerzy Baldura.
Niewiele jednak wiadomo na temat odświeżenie starej ale jarej gry. Jedyne co możemy wyczytać z oficjalnej strony BG: EE to to, że saga będzie również dostępna na inne platformy poza PC (m.in. na IPada)





Co poza tym? Szperając w sieci, można znaleźć strzępkowe informacje na temat udoskonaleń, jakie ma przejść Infinity Engine - czyli silnik graficzny serii. Będzie możliwa zmiana rozdzielczości, grafika zostanie dopasowana do panoramicznych ekranów, ulepszony interface, czy kompletnie zmienione filmiki, pojawiające się pomiędzy różnymi etapami gry. Zasady w całej sadze będą się opierać na D&D 2, czyli tych, jakie były w dodatku Baldur's Gate 2 Tron Bhaala. Będzie też paru nowych NPCów, pobocznych zadań itp.
Czy jednak to się opłaca? Przecież to już było! Masa modów oferuje nam niemalże to samo: Lepszą rozdzielczość, dodatkowe questy, a nawet połączenie całej sagi w jedną nieprzerwaną grę z zasadami D&D2...
Miejmy tylko nadzieję, że Overhaul Games ma dobrą mikrofalówkę do odgrzewania tak starych (i smacznych) kotletów.


Chodzą również pogłoski (których firma nie neguje) o wydaniu przez Overhaul Games kolejnej częsci sagi, tj. "Baldur's Gate 3". Twórcy jednak podkreślają, że to tylko zamiary, a żadne prace w tym kierunku nie zostały jeszcze poczynione.
Odświeżenie przez Overhaul Games ma też przejść też "Planescape Torment", który jest kolejnym tytułem na liście twórców.

Premiera "Baldur's Gate: Enhanced Edition" już latem!

.
Wczytywanie...