[The Elder Scrolls V: Skyrim] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Sosna,
To akurat Twoje zdanie, Oblivion choć bardzo dobry, nie był idealny, brakowało nieco klimatu, fabuła też porywająca nie była, wszystko to rekompensował otwarty świat, podobnie jest w Skyrim (choć gra jest bardziej klimatyczna). O Morku nie będę się wypowiadał bo nie przypadł mi po prostu do gustu. Tak to już jest że niektórzy idealizują starsze produkcje, wytykając błędy nowszym (nawet jeśli te same mankamenty miały poprzednie odsłony).
Bhaal998,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Wustek dnia sobota, 14 lipca 2012, 23:02 napisał

Mi gra się podoba i tyle. Nie oceniam gier w kategorii x/10 bo moim zdaniem to dziwne ( 6/10 i już gra biedna a przy 7/10 już zniechęca do kupowania). Gra jest wspaniałą odskocznią od ,,ograniczonych'' Wiedźminów. Gra się świetnie, próbuje się ograniczać. Raz grałem 11h i nie miałem dosyć. Nie porównuje gier, po prostu wyciągam z nich potencjał (każda ma jakąś mocną stronę do pokazania nawet:) tak, wyklęta Arcania). Tutaj gra wykorzystuje swój potencjał i daje graczowi olbrzymie możliwości kreowania świata, bycia bohaterem itp. Narzekanie, że gra za długa -ukłon w stronę pokoleń Battlefieldów i Modern Warfarowców. Mi się podoba i nie nudzi a gram już ponad 50h i wciąż zachwyca. Twórcy naprawdę włożyli serce w tą grę i za to ich rozumiem. Jeżeli szukamy gier typu BG czy ID to ich nie znajdziemy, trzeba się przyzwyczaić. A tu proszę czas na Skyrima poświęcam z przyjemnością). Bugów nie znalazłem, fabuła mi się podoba, minusów mie widzę. No może troszkę dialogi nudne, ale polski dubbing nadrabia zaległość. Ocena końcowa:

Fabuła - 5
Muzyka - 6
Możliwości - 6
Świat - 6
Grafika - 6
Dialogi - 4+

Radość z gry - po za skalą
NIE GRAŁEŚ, NIE OCENIAJ!
Pozdrawiam fanów RPG i dobrych książek fantasy!!!



Fabuła jest dla ciebie aż taka dobra? Jak zwykle ogranicza się do ratowania świata przed złem. Muzyka - dałbym 5, bo mimo że dobra, to ciągle ta sama. Możliwości - to jest charakterystyczne dla serii The Elder Scrolls. Świat - jest duży, jest masa lochów, ale te wszystkie lochy powtarzają się. Też gram już taką ilość jak ty, ale ja zaczynam rzygać Skyrimem. Grafika - rzeczywiście jest świetna, ale bez przesady - dałbym 5. Dialogi - dajcie mi spokój równie dobrze mogłoby ich nie być i Skyrim byłby taki sam. Dla mnie 2+, bo dubbing jest fajny. I skoro tak wysoko oceniasz Skyrima to chyba nie grałeś w poprzednie części The Elder Scrolls - tam wszystko (oprócz grafiki) jest w takim samym i lepszym stopniu jak Skyrim.


Tyle.
Gość_Wustek*,
Mi gra się podoba i tyle. Nie oceniam gier w kategorii x/10 bo moim zdaniem to dziwne ( 6/10 i już gra biedna a przy 7/10 już zniechęca do kupowania). Gra jest wspaniałą odskocznią od ,,ograniczonych'' Wiedźminów. Gra się świetnie, próbuje się ograniczać. Raz grałem 11h i nie miałem dosyć. Nie porównuje gier, po prostu wyciągam z nich potencjał (każda ma jakąś mocną stronę do pokazania nawet:) tak, wyklęta Arcania). Tutaj gra wykorzystuje swój potencjał i daje graczowi olbrzymie możliwości kreowania świata, bycia bohaterem itp. Narzekanie, że gra za długa -ukłon w stronę pokoleń Battlefieldów i Modern Warfarowców. Mi się podoba i nie nudzi a gram już ponad 50h i wciąż zachwyca. Twórcy naprawdę włożyli serce w tą grę i za to ich rozumiem. Jeżeli szukamy gier typu BG czy ID to ich nie znajdziemy, trzeba się przyzwyczaić. A tu proszę czas na Skyrima poświęcam z przyjemnością). Bugów nie znalazłem, fabuła mi się podoba, minusów mie widzę. No może troszkę dialogi nudne, ale polski dubbing nadrabia zaległość. Ocena końcowa:

Fabuła - 5
Muzyka - 6
Możliwości - 6
Świat - 6
Grafika - 6
Dialogi - 4+

Radość z gry - po za skalą
NIE GRAŁEŚ, NIE OCENIAJ!
Pozdrawiam fanów RPG i dobrych książek fantasy!!!
krzyslewy,
@Sosna Tyle, że DA2 moim zdaniem jest lepsze I jeśli miałbym polecić kumplowi Skyrim bądź DA2, to wybrałbym właśnie dziecko Bioware. Niedopracowanie wcale nie oznacza w wypadku DA2 kiepskiego produktu, lecz ledwie dobrego z dużym minusem.

Co do zadań - mamy odmienną opinię. Mam nadzieję, że dużo "perełek" znajdę w DLC, bo jest za mało ich w samej pełnej wersji.
Sosna,
Tych "perełek" nie jest mało, rozdzielmy tutaj te zadania na zapchaj dziury (świat jest ogromny i nie sposób, żeby wszystkie zadania były porywającymi przygodami), od tych większych, ocena dziwi mnie o tyle, że sam się z początku tą grą zachwycałeś, a jak ci się znudziła (no powiedzmy sobie szczerze wiecznie w jedną produkcję grać się nie da), to oceniłeś tą grę mniej więcej tak jak ocenia się DAII, produkcję mocno niedopracowane i ogólnie krytykowane. Brak tu chłodnego spojrzenia, ale cóż twoje zdanie, mam tylko nadzieję, że nie zrazi nikogo do samego Skyrima, bo patrząc na ostatnie kilka lat jest jedną z niewielu gier RPG, w które warto zagrać.
krzyslewy,
@Sosna Doceniam możliwości i ogrom tej gry, ale nie przyćmiewa mi to minusów, moim zdaniem wcale nie takich małych. Grafika, zgoda jest bardzo dobra (ale irytuje mnie śnieg na powierzchniach, wygląda on czasami płasko, jakby nie nałożono na nie grafiki (wiem, że to złe słowo, ale brakuje mi tego odpowiedniego i fachowego), przez co wydaje mi się, że np. podłogi są białe), ale co do zadań pobocznych to znaczna większość jest słaba, choć można trafić na perełki.
Sosna,
Dobra, tyle że twarze to detal, wyjdą mody i będzie po sprawie. Co do klimatu to się nie zgodzę, jego brak dało się wyczuć w Oblivionie, który pod tym względem był trochę nijaki, ale Skyrim swój klimat ma. Tutaj jest podobnie jak w poprzednich częściach serii, główna fabuła nie jest najistotniejszym elementem gry, a wczucie się w swoją postaci i poznawanie świata, gra z całą pewnością nie jest płytka.
Bhaal998,
A ja się zgadzam z tą recenzją. Jednej rzeczy nigdy nie wybaczę - co oni zrobili z twarzami mrocznych elfów (mojej ulubionej rasy)? Wyglądają obrzydliwie. Jak fan serii The Elder Scrolls uważam, że Skyrim nie ma klimatu charakterystycznego dla TES (Skyrim swój klimat ma, ale nie taki jaki czuć było w Oblivionie czy Morrowindzie). Trochę grałem w Skyrima (ok 30 godz. - chciałem z tej gry wycisnąć jak najwięcej) i bugów nałapałem cały worek. Chociaż jest jedna rzecz w tej recenzji, z którą się nie zgodzę - poziom trudności. Według mnie jest dobry.

Tyle.
Sosna,
6,5? Za grę roku 2012? Śmieszne, możliwości tej gry są olbrzymie, duża liczba zadań sprawia, że niektóre, owszem, są nieco schematyczne, ale trafiają się też takie na naprawdę wysokim poziomie, grafika bardzo dobra, chyba tylko Wiedźmin 2 ją przerasta, bugów mało, ja właściwie nie dostrzegam, ludzie narzekają na poziom gry, ale prawda jest taka, że gra na najwyższych poziomach trudności aż tak łatwa nie jest, a to że co raz częściej poziom normalny w grach oznacza najzwyczajniej w świecie łatwy, to nie oznacza, że nie można przejść tej gry na trudnym, lub bardzo trudnym i trochę się nagimnastykować.
Redakcja Game Exe,

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry "The Elder Scrolls V: Skyrim"!

"Skyrim". Większość zapewne już słyszała o tej pozycji – przez krytyków jest wychwalana pod niebiosa, została "Grą roku" i "RPG-iem roku". Zdominowała życie wielu graczy i znaczna część osób uważa tę pozycję za jedną z najlepszych. Czy rzeczywiście tak jest? Czy krytycy słusznie ocenili "Skyrim", dając mu najwyższe noty?... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Wczytywanie...