SOPA, czyli amerykański kaganiec na Internet - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Pandemon,
W kupie siła - protestujemy oficjalnie:

1. Warszawa www.facebook.com/events/231718760242341
2. Lublin www.facebook.com/events/174048566035586
3. Katowice www.facebook.com/events/174724099301513
4. Poznań www.facebook.com/events/174451399329583
5. Wrocław www.facebook.com/events/241163632625610
6. Tarnów www.facebook.com/events/195948973836535/
7. Kraków www.facebook.com/events/215317315225357/
8. Rzeszów www.facebook.com/events/370790072935948/


Link do wydarzenia zbiorczego: http://www.facebook.c...3468437693209/
Holden,
W razie cyberataku można wprowadzić stan wojenny - to zdanie szefa BBN xD

Wyrwałem to oczywiście z kontekstu, chodzi o sytuacje globalnego ataku mającego na cele destabilizacje państwa Polskiej, a nie o to co teraz się dzieje. Wszystko wskazuje na to iż trochę dymu wystarczy by rząd zmienił zdanie, zupełnie jak kilka miesięcy temu kiedy groziła nam nowa ustawa medialna.

[Dodano po 2 minutach]

Edit - @Withord, UE nie może podpisywać umów międzynarodowych, one zawsze są w gestii krajów członkowskich.
Withord,
Z tego co ostatnio się dowiedziałem:
ACTA wejdzie w życie, bo podpisało go już chyba 8 krajów, teraz tylko pytanie czy wejdzie u nas.
UE jest traktowane jako jedna strona w umowie, także podejrzewam, że w UE przejdzie ACTA tylko jeśli każdy kraj członkowski to podpisze.
Sosna,
No obawy są, bo fakt, że wiele osób straszy, jednak nie można wykluczyć, że niewiele mijają się z prawdą. Miejmy nadzieję, że rząd polski zmądrzeje i zacznie konsultacje społeczne, zanim podpisze tą umowę.
Bielu,
Kurczę, nawet nie chcę wiedzieć "jak to będzie" kiedy ACTA wejdzie. Moje korzystanie z internetu zmieni się o 180 stopni i będę każdą czynność robił z obawą... Może jednak do tego nie dojdzie?
Noire Panthere,
Cóż, nie powiem, niektórzy mają niezłą fantazję ; ) aktualnie wisi chyba "domena zawieszona- ACTA".
Trzeci Kur,
No dobra już, nie srajcie dzikiem. Wystarczy, że z telewizji, radia i portali onetopodobnych atakują mnie takimi informacjami, jakby co najmniej Niemcy znowu ostrzelali nam Westerplatte.
krzyslewy,
http://wiadomosci.dzi...zyny-tusk.html

"Powiedz tacie, że z nami nie wygra. STOP ACTA"

Takie zdanie wyświetla się przy próbie wejścia na stronę, na której Katarzyna Tusk prowadzi swojego bloga.
Wybieraniec,
Ja słyszałem na bodajże TVP Info, że ludzie chcieli się dowiedzieć czy to prawda z tymi atakami i przez to obciążali strony.Takie błędne koło...
A strona Sejmu znów nie działa, przynajmniej u mnie.
Pandemon,
Ach, no właśnie - doczytałem to, o czym zapomniałem. Graś i kilku innych "ekspertów" twierdzi, że nie było żadnych ataków, a strony były po prostu obciążone, bo "ludzie byli zainteresowani stronami i tematyką"
Niby nie było żadnych realnych ataków ani włamań, ale... sejm.gov.pl przez jakieś 10 minut między 22:00 a 23:00 wyświetlał zdjęcie dwóch całujących się mężczyzn i hasło "Nie ma rzeczy niemożliwych. Pozdro Panowie" A później serwer tej strony został wyłączony przez właścicieli - nie działa do teraz. Czyli typowy włam + deface.
Trzeci Kur,
Myślę, że gdyby byli rozsądni, nie blokowaliby systemów policyjnych, a już na pewno medycznych.
Sosna,
Jeżeli ta ustawa wejdzie w życie, nie można wykluczyć że hakerzy pokażą swoje prawdziwe możliwości, wyobraźcie sobie tylko sytuację, w której grupa hakerów blokuje kontrolę ruchu lotniczego, blokuje systemy policyjne, medyczne.
Pandemon,
To nie jest tak, że DDoSem zablokujesz stronę na amen. Wczoraj około 23:00 padły strony takie jak: premier.gov.pl, prezydent.pl, mkidn.gov.pl i jeszcze kilka z gov.pl.
Ale gdybyście zerknęli na to forum... O zgrozo! Co oni sobie tam pomyślą o Polakach? Taki spam tam powstawał, co minutę powstawało chyba 30 albo 40 nowych wątków, w których jakieś dzieci prosiły o ataki na strony Tibii, WoWa i jeszcze kilku innych gier. Nie dość, że dajemy się ogłupiać rządowi przez dwa lata, to jeszcze 90% naszych "hakierów" to zwykłe dzieci. Enether - zwracam honor, miałeś rację.
krzyslewy,
I wychodzi na to, że Anonymous nie zablokowali tych stron. Zobaczymy jak dalej sprawy się potoczą, ale jeśli Anonymous jeszcze nie zaczęli działać, to już powinni.
Trzeci Kur,
Niekoniecznie - jak będą dobrze podpisane, to nie znikną. Nikt nie tępi zamieszczania obrazków w ogóle, tylko niewłaściwe ich opisywanie, niepodawanie autora itd. Zamieszczenie zdjęcia jest jak cytowanie - dopóki podajemy jego autora (a nie przypisujemy sobie), dopóty jest si.
Raven Captain,
Jeśli nikt nie powstrzyma tej ACTA to niedługo wszystkie obrazki w newsach GeXe mogą wyglądać tak:

SPOILER
Trzeci Kur,
Tego akurat nie wiesz - czy korzystają z internetu, czy nie;)
Mortton,
Stalin zakasuje rękawy! Komunizm powraca! A tak na serio to najśmieszniejsze jest to, że te ustawy piszą ludzie którzy z internetu nie korzystają lub mają o nim cząstkową wiedzę... ;/
BTW: I gdzie ja będę oglądał MLP z napisami jak nie w internecie.. ;(( Boże czemu?
Wczytywanie...