Inspiracje twórców Skyrim - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

FilipSid-Archer,
W czarnej przystani w jakiej lokacji chyba jakis dom cos takiego w skale to byl tam pokoj przypominajacy ten z :

"Obcy VS Predator" . Taka okragla , lozka ofiarne i na srodku taki jakby oltarzyk zamiast "Kratki Sciekowej".

Ok w koncu sobie przypomnialem zebym edytowal i...mam twierdze ktora wyglada jak Helmowy Jar z filmu/ksiazki "Wladca Pierscieni" autorstwa J.R.R Tolkien . Jest to nieco na polnoc od polodniowego zachodu od Rorikstead czy jak sie tam te porabana nazwe pisze xd
Comnen,
Taa. choć brakuje jakiegoś fajnego fiordu albo klimatu jak w komiksach o Thorgalu... to jednak miły i kolorowy świat wikingów, a nie mhoczny i bhutalny.
Lavo,
To, że Skyrim przypomina świat wikingów, to żaden sekret. W końcu akcent (w angielskiej wersji przynajmniej), hełmy i broń, nazwy (np. Nord, Jarl), a także wygląd rodowitych mieszkańców Skyrim na to wskazują.
Appotemnofil,
fakt z tym że "Kompania Wschodnioindyjska"
Ati,
6) Kampania Wschodniocesarska - Kampania Wschodnioindyjska jak się patrzy
krzyslewy,
4) Małżeństwo - w średniowieczu mąż miał oddzielne łóżko od żony. Maż przychodził do żony tylko po to, aby "zrobić to co trzeba" i do siebie. W Skyrim z tego co słyszałem też tak jest - w sensie oddzielne łóżka

[Dodano po 4 dniach]

5) Legion cesarski - przypomina cesarstwo rzymskie. Najbardziej to widać po generału Tuliusie, który wygląda jak Juliusz cezar - nawet strój ma podobny. Na dodatek te tytuły - legat, pretor - nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że też są zaczerpnięte ze starożytnego Rzymu.
Appotemnofil,
Skyrim to dla mnie pierwsze spojrzenie na świat TES, a jak w każdym poważniejszym świecie fantasy zawsze szukam analogii do historii i mitów. Patrzę także jak ewoluują, bądź zostają zapożyczone, niektóre wizerunki. Temat będzie dość ogólny, więc nie krępujcie się dodając tutaj swoje obserwacje, nawet te z dość luźnymi nawiązaniami.
1) Smoki - o smokach wiemy już sporo, ale gdybyśmy grali tylko w Skyrim, to świat smoków byłby dość ubogi gatunkowo - pod spodem artykuł do różnych ciekawych wyobrażeń smoków, aż szkoda że nie mamy w grze smoków bez skrzydeł, albo smoków bliższych formie węża, albo potworów morskich wszelkiej maści
http://histmag.org/?id=4629
2) Jarl - słowo nie zostało wymyślone przez twórców (a może w wersji PL zostało to inaczej przetłumaczone?)
Jarl – w średniowiecznej Skandynawii wojownik, przywódca drużyny wikingów lub dowódca floty. Pierwotnie słowo jarl oznaczało człowieka możnego, potężnego. Później tytuł oznaczający namiestnika królewskiego, zarządcę prowincji. W Wielkiej Brytanii od słowa jarl wywodzi się tytuł earl.(za wiki)
3)Sagi (skandynawskie, islandzkie itd itp) - Beowulf, akurat ta rzuca się najbardziej w oczy, klimat zbliżony, są olbrzymy, są smoki. Tutaj również można by się pokusić o ciekawą wersję olbrzyma, odmienną od tej zaprezentowaną w Skyrim, a za to bardzo interesującą i wzbogacającą świat
link do trailera filmu http://youtu.be/v9qpqyO_dmU

Na pewno jest tego więcej, ale na razie z mojej strony tylko tyle.
Szkoda że twórcy nie pokusili się o większą różnorodność w temacie smoków chociażby, na pewno uatrakcyjniło by to walkę z nimi
Wczytywanie...