Dallas '63 - Stephen King - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Gość_Magda*,
Wlasnie skonczylam. az sie poplakalam tak mi zal ze juz koniec. wspaniala jedna z jego lepszych powiesci. ogolnie zarzuca sie Kingowi wodolejstwo,, za duzo opisow za dlugie ksiazki ale ja uwielbiam te dlugie bo dluzej sie czyta:) Wolalabym chyba tylko inne zakonczenie, takie jak myslalam ze bedzie a jednak okazalo sie inaczej....
baczekX,
Hm, to nawet nie jest sensacja zbytnio ani historical fiction - wątek podroży w czasie zajmuje stosunkowo mało miejsca w książce. King zajmuje się głównie kwestią obyczajową (odwzorowanie lat 50. i 60 USA, życie głownego bohatera w przeszłości) oraz... romansie, co jest dopiero rzadko spotykane w jego przypadku
Wiktul,
Właśnie tego nie zdążyłem jeszcze dorwać, zatem to ja pytam o ewentualne wrażenia
Dodam tylko, że nie jest dla mnie niczym niezwykłym King w wydaniu sensacyjnym, nie horrorowym. "Shazani na Shawshank" są tutaj chyba najlepszym przykładem, choć "Dallas" jest, jak sądzę, swoistym sensacyjnym historical-fiction. Podobnie historyczny rys miało opowiadanie "Serca Atlantydów", aczkolwiek tam więcej było autobiograficznego opisu rzeczywistości okresu wojny wietnamskiej, niż sensacji jako takiej.
baczekX,
No jak wskazuje temat - choćby o jego najnowszej powieści Czytałeś już? Jezeli tak, to jakie wrażenia?
Wiktul,
Ja zawsze chcę rozmawiać o Kingu, tylko o czym konkretnie?
baczekX,
Załatwicie mi książki, to moge pisać

[Dodano po 3 dniach]

Ale to już nikt nie chce rozmawiać o Kingu?
Matthias Circello,
No i piękna sprawa. Tylko dlaczego tam, a nie u nas?!
Matthias Circello,
A Ty nie masz ochoty spróbować swoich sił w pisaniu recenzji tej książki?
baczekX,
Czekam Tylko jak mówię - to dość nietypowy King, z małą ilością grozy. Trochę bardziej sensacyjna obyczajówka z podróżami w czasie w tle i mocnym wątkiem romansowym.

tak czy siak - świetna książka
Matthias Circello,
Ja mam zamiar przeczytać. Potem podzielę się wrażeniami.
baczekX,
Opis fabuły z okładki:

"22 listopada 1963 roku w Dallas padły trzy strzały, które zabiły prezydenta Kennedy’ego i zmieniły świat. A gdyby tak można było temu zapobiec? Gdyby można było ocalić JFK i zmienić bieg historii?

Jake Epping to trzydziestopięcioletni nauczyciel angielskiego w LisbonFalls w stanie Maine, który dorabia, prowadząc kursy przygotowawcze do matury zaocznej dla dorosłych. Od jednego ze swoich uczniów, Harry’ego Dunninga, dostaje wypracowanie – makabryczną, wstrząsającą opowieść w pierwszej osobie o tym, jak pewnej nocy przed pięćdziesięciu laty ojciec Harry’ego zatłukł na śmierć jego matkę i braci, a siostrę pobił tak bardzo, że nigdy nie odzyskała przytomności.Od tego wszystko się zaczyna…

Wkrótce potem przyjaciel Jake’a, Al, właściciel lokalnego baru, zdradza mu tajemnicę: jego spiżarnia jest portalem do roku 1958. Powierza Jake’owi szaloną – i, co jeszcze bardziej szalone, wykonalną – misję ocalenia Kennedy’ego. Tak oto Jake zaczyna swoje nowe życie jako George Amberson, życie w świecie Elvisa i JFK, amerykańskich krążowników szos i wczesnego rock and rolla, gniewnego samotnika nazwiskiem Lee Harvey Oswalda i Sadie Dunhill, pięknej szkolnej bibliotekarki, która zostaje miłością życia Jake’a – życia wbrew wszelkim normalnym regułom czasu.

Dallas ’63 to hołd złożony prostszym czasom i poruszająca opowieść pełna gwałtownie narastającego suspensu, to Stephen King w swoim najlepszym epickim wydaniu. "

Właśnie skończyłem czytać tę prawie 900-stronicową cegłę, ale warto jej poświęcić tyle czasu - rozbudowane watki polityczne, miłosne i obyczajowe (możecie się przekonac jak wygladała szkoła w USA w latach 50.) - dość nietypowo, bo w zasadzie bez grozy.

Czytaliście? A może macie zamiar przeczytać?smile_prosty.gif
Wczytywanie...