Gry Planszowe - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

von Mansfeld,
Carcassonne?

Może nie stricte fantasy, ale realia przypominające średniowiecze. Generalnie to gra do ukończenia w godzinę, z kilkoma dodatkami - do 1,5h. Niemniej bardzo dobra w sytuacji, kiedy nie ma się pomysłu na zagranie w coś. Gra wciąga i zachęca do kolejnej partyjki zaraz po ukończeniu poprzedniej.
krew_na_scianie,
Tylko, że gra jest okropnie losowa i góra na 40 minut. Osobiście nie polecam, jeśli poszukuje się ambitnego czy długiego tytułu.
Trzeci Kur,
Nie grałem osobiście, ale znajomy mi opowiadał, że Ankh-Morpork jest świetna (o ile się lubi klimaty Świata Dysku). Chyba jest zrobiona z lekkim przymrużeniem oka (co nie dziwne;p).
Pandora,
Na dłuższą sesję - Dragon's Ordeal ; d Jeszcze nam się nigdy nie udało dograć do końca : p
krew_na_scianie,
To w takim razie polecam:
- "Arkham Horror" - strasznie długa gra, tym bardziej jak się ma do niej dodatki, nie jest najnowsza, ale wciąż cieszy się popularnością. Gracze wcielają się w grupę badaczy, którzy chcą powstrzymać zło i przebudzenie przedwiecznego zła;
- "Middle-Earth Quest" - też kooperacyjna niestety. Gra dzieje się przed wydarzeniami z "Władcy Pierścieni", jeden gracz zostaje Sauronem, pozostali wcielają się w postacie mające powstrzymać Saurona do czasu, aż plan Gandalfa nie zostanie wcielony w życie.

Pomyślę jeszcze nad innymi tytułami, na tą chwilę nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
Lionel,
Najlepiej jakby była przeznaczona na dłuższe sesje. Niekoniecznie musi występować współpraca pośród graczy. Do 6 graczy to maksimum, ale chyba większość tak ma.
krew_na_scianie,
Szukasz tytułu kooperacyjnego? Na godzinkę czy jednak na znacznie dłuższy okres czasu? Dla ilu graczy? Przeszkadza Ci duża losowość, a może jednak lubisz zawiłą mechanikę?

Tak luźno mogę polecić np.:
- "Small World" - fajna, w miarę szybka gierka, szybko się ją tłumaczy, osadzona w przyjemnym klimacie, świetnie wykonana. Gracze prowadzą dane nację i walczą o terytorium na planszy;
- "Kamień Gromu" - karcianka, również ładna wykonana. Gracze za pomocą kart tworzą własny dek bohaterów, pomocników, czarów, uzbrojenia by w odpowiednim momencie i czasie wkroczyć do podziemi i rozprawić się z czyhającymi w ciemnościach potworami. Gra ma o tyle dodatkowy plus, że za każdym razem wybiera się pewną ilość losowo wybranych kart do wioski, co sprawia, że każda rozgrywka jest zwyczajnie inna, podobny plus ma inna gra "Dominion";
- średnio już nowa, ale cały czas mocno grywalna może być "Gra o tron" - tytuł bardziej zaawansowany niż pozostałe, zaspokoi bardziej wymagających graczy;
- "Chaos in the old world" - do dziś nie rozumiem jeszcze wszystkich zasad tej gry, ale gra wciąga, tym bardziej, że jest tam bóg rzeźnik pragnący krwi - a ja uwielbiam krwiste tytuły.. ,
- i coś kooperacyjnego na koniec "Shadows over Camelot" - stara gra, ale jedyna w tych klimatach i kooperacyjna, która przyszła mi do głowy.
Lionel,
Jakie polecacie gry planszowe bardziej w typach fantasy? Mogą być te nowsze, ale nie te, które nie są już dostępne w przystępnych ilościach.
Wczytywanie...