Star Trek - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Amral,
Niestety nie posiadam linku do tego systemu. Informację biorę z własnej biblioteczki.
Tak więc po kolei.

Sam podręcznik gracza jest dość sympatycznie zrobiony ale niestety nie znalazłem go po polsku co jest niewątpliwym minusem. Jest dość przyjemnie napisany i ma całkiem sympatyczną szatę graficzną na którą składając rysunki jak i zdjęcia z filmów.
W nim jest wydzielonych kilka ras, z których każda ma jakieś predyspozycję i inne cechy. I tak mamy: Bajoran, Betazoidów, Kartazian, Ferengi, Ludzi, Klingonów, Okampa, Trill, Volkan i Talaxian. Z wyżej wymienionych np. Volkanie są najsilniejsi ale tracą na prezencji z racji swojego logicznego podejścia do świata. Oczywiście jak każdym systemie ludzie nie mają nic ciekawego ale są elastyczni. Nie widzę sensu wymieniać wszystkich specjalnych zdolności rasowych ale są one mniej więcej zachowane jak w filmach(telepatia u Betazoidów, Scalenie jaźni u Volkan itd.).

Gdy już zdecydujemy się na konkretną rasę to możemy wybrać karierę dla siebie i tu również mamy dość spore pole wyboru. Wcielić się możemy w oficerów floty, kupców, złodziei, mędrców, naukowców i w zasadzie wszystko co nam przyjdzie do głowy a co pasuje do świata. Oczywiste jest, że najprzyjemniej grać oficerem floty, a gdy się na to zdecydujemy możemy wybrać do których mundurków chcemy należeć Oczywiście każda profesja daje nam inny zestaw umiejętności.

Oczywiście wszystkie zabawki znane w filmach są dostępne w systemie. Trikodery też nawet rozpisany jest ich dokładny rozmiar i waga oraz to jakie zapewniają bonusy mechaniczne i co można nimi robić. Rozpisane są też co ważniejsze statki jakie pojawiły się w filmach także jest czym się pobawić.

No i na koniec karta postaci po wydrukowaniu wygląda jak ekranik na pulpicie komputerów pokładowych. Dość kolorowa i w miarę przejrzysta ale może sprawić kilka kłopotów.
Gość_Forgotten*,
Jakiś link z szerszym info o systemie? Opisy bajerów typu tri-kodery? Statystyki ras? Szansa na wcielenie się w Rikera i zaliczanie przedstawicielek każdej napotkanej rasy?

Poza tym rozwalić kilku Borgów... nie ma pojęcia jednostki u Borg.
WE ARE BORG. YOU WILL BE ASSIMILATED. RESISTANCE IS FUTILE.
[normalnie prawie jak w stadzie WE ARE THE HERD. PREPARE TO BE BRONIFIED. FRIENDSHIP IS MAGIC]
Amral,
Ktoś grał w Star Treka RPG? Ja od jakiegoś czasu próbuję zebrać drużynę znająca technobełkot ale coś mi nie idzie:D

Co zaś się tyczy systemu to fabularnie jest całkiem fajny i każdy fan ST raczej nim nie pogardzi.
Możemy się wcielić w dowolna postać na statku kosmicznym czy stacji. Oczywiście bycie pilotem czy kapitanem to coś co uwielbiam. Świat może dostarczyć naprawdę dużo zabawy jeśli zna się terminologię i technologiczne bzdury.

Można też wcielić się w wiele ras znanych uniwersum i powalczyć z Borgami. Co prawda kostki nie udało mi się rozwalić ale kilka Borgów idzie załatwić. Oczywiście każda rasa ma inne cechy i różni się siła i potęgą. Występują tam telepaci oraz inni psionicy. Mamy tez rasy z serialu Voyager także naprawdę jest w czym wybierać i można całkiem zabawna drużynę sklecić.

W cztery osoby d asie poprowadzić statek jak się dobrze dobierze team.

Mechanika niestety troszeczkę, jak dla mnie kuleje i tu mam spory niedosyt. Jest za bardzo uproszczona choć system umiejętności jest dość ciekawy i rozbudowany. Przebrnięcie jednak przez podręcznik po angielsku nie było jednak czymś przyjemnym;)

Tyle tytułem wstępu... nie wiem czy ktoś zna ten system i w niego grał ale zachęcam do wypowiedzi i podzielenia się opinią.
Wczytywanie...