Składanie komputera. - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Gość_Forgotten*,
Ależ oczywiście że samodzielne składanie kompa jest dużo lepsze. Ja tylko żałuję że lapków się już tak fajnie składać nie da.

Składając kompa samodzielnie nie muszę iść na kompromisy, po prostu bezwstydnie każę obsłudze sklepu sprowadzić sobie dokładnie takie podzespoły jakich żądam.
Bielu,
Ja od wczoraj ciesze się nowiutkim komputerem złożonym z części kupionych w dwóch sklepach komputerowych. Łącznie wydałem ok. 1800 zł. Nie jest to sprzęt moich marzeń, ale jestem z zakupu bardzo zadowolony! Zdecydowanie polecam kupowanie sprzęty komputerowego na części, ponieważ opłaca się to cenowo. Mój znajomy zapłacił za swój sprzęt ok. 2200zł, a mimo tego jest słabszy od mojego! Jeżeli nie przeszkadza Ci (czy komukolwiek) bawienie się przez jeden dzień ze składanie, a potem ze sterownikami to wiadomo co ma zrobić
Sosna,
Lavo, komputer składany może być w jednym sklepie, nikt nie karze biegać za częściami po całym mieście, mamy więc i montaż i możliwość doradzenia się na miejscu, no i oczywiście gwarancję. Kupowanie na Allegro z reguły nie daje nam tej możliwości i ja bym to raczej odradzał (choć oczywiście są wyjątki).
Ammon,
Jak się zamawia przez allegro cały komputer, to powinno się mieć jakieś obeznanie w tym temacie. Bo nie koniecznie komputer za 2k zł może być tym, czego się spodziewaliśmy. Mortton, udaj się do jakiegoś sklepu komputerowego i powiedz sprzedawcy, że chcesz złożyć komputer za tyle i tyle (np. 2000zł) przeznaczony do tego i tego (np. gier). Taki zakup wydaje się najrozsądniejszy jeżeli się nie ma zielonego pojęcia o parametrach odpowiednich podzespołów.

I jeżeli chcesz trochę zaoszczędzić, to nie kupuj w komputroniku - ceny tam zawsze były z kosmosu jak dla mnie i chyba nic się nie zmieniło w tej kwestii.
Lavo,
Lepiej po prostu poszukaj na Allegro aukcji sklepów internetowych i wybierz sobie kompa z najlepszym stosunkiem jakość/cena.
Ja tak zrobiłem i jest OK. Składanie kompa w dzisiejszych czasach (kiedy konkurencja na rynku jest duża, a więc i ceny konkurencyjne) jest już chyba mało opłacalne. Bo oszczędzisz może 200 zł a nachodzisz się za tym tyle, że w pracy przez ten czas zarobiłbyś 500zł ;p
Poza tym zbyt duże ryzyko jeśli nie jesteś w tym obeznany.
Sosna,
Tak, z tym że będąc z Tobą w 100% szczerym, muszę dodać, że większość sklepów ma tak, że część produktów mają nieco tańsze niż u konkurencji, inne, nieco droższe, dlatego rzeczywiście jeżeli będziesz składać sam i będziesz się bawił w szukanie najtańszych podzespołów w 20 różnych sklepach to wyjdzie ci te 100zł taniej, ale nie wiem czy warto się tak wysilać, skoro na co dzień się w tym nie siedzi (nie wiem jak to jest z dostawą, możesz zawsze poszukać sklepu, z którego sam możesz odebrać kompa).
Mortton,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Sosna dnia piątek, 15 lipca 2011, 12:25 napisał

Są sklepy komputerowe, które robią to za darmo, jeżeli kupisz u nich części do swojego kompa. Przykładowe zestawy możesz znaleźć TUTAJ. Wszystkie ceny są pobrane ze sklepu ESC, jakiś czas temu skorzystałem i nie narzekam, zawsze to bezpieczniejsze niż robienie czegoś po raz pierwszy i to na nowym sprzęcie.

Czyli kupuje tylko części tak?
Sosna,
Są sklepy komputerowe, które robią to za darmo, jeżeli kupisz u nich części do swojego kompa. Przykładowe zestawy możesz znaleźć TUTAJ. Wszystkie ceny są pobrane ze sklepu ESC, jakiś czas temu skorzystałem i nie narzekam, zawsze to bezpieczniejsze niż robienie czegoś po raz pierwszy i to na nowym sprzęcie.
Mortton,
Dzień dobry. Mam do was pytanie. Słyszałem, że składanie komputera jest tańsze, że dostajemy swój wymarzony sprzęt itp.
I teraz pytania:
1. Znacie jakąś stronę, gdzie jest instrukcja: "Jak samemu złożyć komputer?"
2. Lub jeśli możecie podajcie numer CD-Action w, którym była instrukcja.
Z góry dziękuje za pomoc.
Wczytywanie...