Zagrożenie systemu - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Lavo,
Ściągnij jeszcze programik "Spybot: Search & Destroy". Ponoć jest niezły do wykrywania złośliwego oprogramowania.
Poza tym do bezpiecznego przeglądania neta polecam ściągnąć dodatek do Firefoxa, zwany "WOT", czyli Web of Trust (ale chyba na innych przeglądarkach też działa). Użytkownicy tego addona oceniają różne strony w internecie, a ty w przeglądarce od razu widzisz, czy witryna jest bezpieczna.

Na marginesie, możesz jeszcze sobie ściągnąć programik CCleaner. Bardzo dobrze czyści ciasteczka, historię i inne śmieci systemowe. Może też podreperować rejestr systemu i jest stabilny.

No i AVG antivirus jest lepszy od Avasta. Przynajmniej takie jest moje zdanie.
Tamc.,
Yo! Ostatnio na stronie ekino złapałem przez przypadek wirusa/czy inne g***o i teraz praktycznie co wejdę na jakąś stronkę, to Avast kwiczy, że wykrył i zablokował jakieś zagrożenie. Skoro zablokował, to chyba nie ma czym się za bardzo martwić, ale mimo wszystko chciałbym się tego czegoś pozbyć.

Poczytałem w necie, ściągnąłem program HJT, zrobiłem skana i tak: wykrył mi 3 czerwone X, ale tym programem mogłem naprawić tylko jeden z nich. Teraz jako dwa pozostałe mam procesy:

C:\Documents and Settings\Administrator\Dane aplikacji\dwm.exe
C:\DOCUME~1\ADMINI~1\USTAWI~1\Temp\csrss.exe

Pierwszy z nich mogę usunąć menadżerem zadań, drugiego nie, bo pojawia się, że to błąd krytyczny. Jednak usuwanie tego dwm.exe nie ma sensu, bo co wejdę na nową stronę, to właśnie takie zagrożenie znajduje i znów się toto pojawia. Powstaje zatem pytanie, w jaki sposób mogę naprawić te dwa procesy, a szczególnie csrss.exe, bo to w nim tkwi sęk najwyraźniej.

Pisałem, że chyba nie ma co się martwić, bo nic mi nie muli, nic się nie włącza/wyłącza i gdyby Avast nie kwiczał, to nie powiedziałbym, że coś jest nie tak. Macie jakieś pomysły/rady/sugestie? Uwzględnijcie fakt, że w ogóle się nie znam na tego typu rzeczach, a jestem w takiej sytuacji, że żaden ze znajomych nie może do mnie wpaść i na to rzucić swym okiem. Hm?

~~

Zrobiłem skana Avastem i wykrył 5 trojanów, których wcześniej nie było - Win32/Cycbot.B - w necie za miło o nich nie piszą. Kazałem je usunąć, następnie ponownie zrobiłem skana i nic nie wykrył.
Wczytywanie...