Parę pytań o Czasy Niepokojów - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Kresselack,
Ten miecz miał chyba pochłaniać esencje nim zabijanych, a następnie przekazywać je właścicielowi, to znaczy Masce. Cyric złamał go, ponieważ sam chciał położyć łapę na domenie Bhaala. I rzeczywiście, miecz dopiero po zaciukaniu paru bóstw stał się Zgubą Bogów.
Maeg,
Zguba Bogów była formą przejętą przez Maskę, gdy ten został zesłany. Cyric wszedł w posiadanie miecza, po czym udało mu się zabić paru bogów, dopiero wtedy zostal nazwany "Zgubą Bogów". Miał tam jakieś moce, nie pamiętam jakie, ale na pewno nie był zwykłym kawałkiem żelaza. Także, Cyric w końcu przejrzał maskę i złamał ostrze na pół, chyba zabierając mu wtedy którać z domen... No, nie pamiętam dokładnie.


@Down.

O, dokładnie, Towarzyszu Kresselacku.
Thal,
To, że Cyric zabijał tym mieczem bogów, nie znaczy wcale, że miecz musiał być jakiś wielce potężny. W Czasach Niepokoju, bogowie przybrali ludzkie postaci i chyba można ich było ukatrupić tak samo jak zwykłych śmiertelników, także taki Cyric nie musiał mieć wcale super sprzętu do koszenia. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Bhaal998,
Wszyscy, którzy lubią Sagę BG wiedzą co to czasy niepokojów więc nie trzeba tłumaczyć. Ja w różnych źródłach (książki z innych gier dziejących się w Zapomnianych Krainach) znalazłem trochę więcej informacji niż można się dowiedzieć z sagi. Dowiedziałem się, że Cyric oprócz Bhaala zabił paru innych bogów (chyba Mystre, ale mogę się mylić, i kogoś jeszcze) bardzo mnie interesuje miecz, którym on zabijał (nazwa bodajże Zguba Bogów) jakie ten miecz ma statystyki i w ogóle (lubię wszystko co potężne, a skoro tym mieczem Cyric zabijał Bogów, to musiał być potężny...) oraz czy w którejś grze można ten miecz znaleźć?

PS mam nadzieję, że po tym pytaniu inni będą zadawać inne (dotyczące Czasów Niepokojów) i zrobi się z tego dyskusja...
Wczytywanie...