Problem z instalacją - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Fodro,
Też mam ten sam problem z tą głupią sagą. I jak tu teraz sobie spokojnie pograć. Przecież nie będę jakoś kombinował tylko z tego powodu, że saga nie umie nagrywać płyt...
Bhaal998,
Jak uruchamiam instalację z instalatora w płycie wszystko się zacina jak normalnie z menu to tylko instalator. Co do tego Deamona to mógłby mi to wytłumaczyć jak się go używa? Tu albo na prv bo jestem w tym zielony

[Dodano po 22 godzinach]

Ok już BG zainstalowałem wykorzystałem 1 sposób wrzuciłem grę na pulpit i z setup zainstalowałem po ok 3 godzinach się włączyło i się zainstalowało. BG II włączyło się dobrze i praktycznie od razu. Dzięki za pomoc wszystkim
Courun Yauntyrr,
Co rozumiesz przez "wszystko zawiesza"? Cały komputer czy tylko instalator? Rozwiązania szukałem dla ciebie, oto rezultaty:

Cytat

Możesz spróbować przerzucić zawartość płyty na dysk i wtedy z niego zainstalować, czasem działa


Cytat

włączyłem tryb awaryjny i zainstalowałem z obrazu płyty na Daemon Tools


Cytat

możesz przerzucić pliki Baldura z jednego komputera na drugi (...) Omijasz niekompatybilności instalatora. 2/ Skopiowanie jest dużo szybsze niż instalowanie. 3/ Nie martwisz się, że przez stary napęd/porysowane płytki gra się źle skopiuje 4/ Można mieć kilka działających wersji tej samej gry w komputerze z różnymi modami lub bez. Trzeba tylko pamiętać o wpisaniu prawdziwej lokalizacji gry (tzw. ścieżki dostępu) w pliku baldur.ini w folderze gry, jeśli litera dysku lub nazwa folderu różni się od lokalizacji tej pierwotnie zainstalowanej. Wrzucasz skrót z BGmain.exe na pulpit i masz komfort jak przy grze zainstalowanej. Jedynie uruchomiony Baldur.exe (np. z opcji autostartu) rzuca się , że gra niby niezainstalowana, bo nie ma niepotrzebnych do działania gry kilku śmieci w rejestrze Windy.


Niesprawdzone sposoby, jedyny sprawdzony to ten:

Cytat

Już wiem. Instalacja ruszy, ale tylko w trybie awaryjnym. Zrób obraz płyty z Sagi, załaduj w Daemona i zainstaluj. To jedyny znany mi i sprawdzony przez innego gracza sposób.
Bhaal998,
Dobra rzuciłem płytę w ciemny kąt przez noc się zakurzyła brudną wsadziłem i cudownie działa. Lecz dalej po kliknięciu instaluj nic się nie dzieje.


Komputer: AMD Athlon(tm) XP 2000+ 1.66 GHz, 512 MB RAMU miejsce na dysku 18,6 GB

Wiem, że stary i słaby, ale poprzednio gra działała bez zacinania, a teraz nawet zainstalować się nie chce. A systemu nie zmieniałem.
A czy jest 64 bitowy nie wiem nawet gdzie to się sprawdza...
Crushnik,
Wróżenie z fusów, co masz za kompa, zmieniłeś ostatnio system? Czy jest on 64bitowy?
Bhaal998,
Mam problem z instalacją BGI (mam sagę). Gdy klikam na instaluj wszystko się zawiesza i nic nie ma. Gdy wchodzę "inaczej" i klikam na setup.exe jest tak samo. Ktoś gdzieś napisał żeby zmienić tryb zgodności na Win 98. Zrobiłem tak było podobnie jak wyżej z tą różnicą, że się nie zawieszało. Postanowiłem zmienić tryb zgodności na inne, był podobny efekt. W końcu po kilku takich próbach zmieniłem spowrotem jak było na początku. Teraz gdy wkładam płytkę nie wyświetla mi się menu z wyborem BG I i II tylko to gdzie jest setup.exe itd. Nic nie mogę zrobić gdy chcę ręcznie zainstalować to mi pisze: "D:\BG1\Setup.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32."

Próbowałem zmienić znów tryb zgodności ale jest ciągle tak samo.

Dodam też, że zawsze gra instalowała mi się bez problemów...

Z góry dzięki za pomoc.
Wczytywanie...