Nikola Tesla - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Luk' vas Poland,
Na fizyce w mojej szkole byście byli głupsi, o Tesli nie było ani razu, żadnych doświadczeń u nas nie ma, nawet żadnych zajęć praktycznych czy to w domu czy w szkole, same głupie zadanka typu, jedzie samochód z prędkością...
Amral,
Proponuje oglądać "Były sobie odkrycia" i "byli sobie odkrywcy";) skoro was tego w szkole nie uczą
Maeg,
Tesla! Geniusz, geniusz! Gdzie go tam historia zapomniała, tfu! Z Edisonem nie przegrał ani razu, tylko go Marconi, lekko mówiąc, okradał i wyszedł na tym niezgorzej.

Ale owszem, nieczęsto się o nim mówi... Ale to wśród mas zwyczajnych. Każdy Nerd Teslę kojarzy! Nawet sobie koszulkę z nim zrobiłęm ;D !
Sabal,
U mnie na studiach Tesla jest na porządku dziennym :lol: a zwłaszcza jego jednostka. Czego was uczą w tych szkołach
Taramelion,
Zostawcie pradziadka w spokoju!
Medivh,
Dzięki temu, że jest mniej znany masom, pojawia się w różnych produkcjach s-f
Luk' vas Poland,
Ja właśnie mam zamiar zrobić Tesla Coil
Trzeci Kur,
W Red Alert 2 są tesla coils, tesla troopers, tesla tanks - fajna sprawa. Chyba stąd się w ogóle dowiedziałem o Tesli;p A tesla coils to w zasadzie słynne cewki Tesli;p
Mortton,
Ja dowiedziałem się kto to jest gdy zauważyłem, że w wielu grach pojawiały się bronie i pancerz z dopiskiem Tesla. Działo Tesli, Krabin Tesli, Pancerz itp.
Pomyślałem: Hmmm kto to mógł być jakiś wielki elektryk. Może skonstruował największą żarówke albo coś...
Zajrzałem do Wikipedii i się rozwiązało. Gdyby nie min. Fallout 3 nie wiedziałbym kto to. A o Edisonie naczytałem się w ponad 5 książkach, podręcznikach i widziałem programy z jego wynalazkami. Poprostu Edison jest bardziej znany. I tyle. A jedyne co wiem o Tesli to artykuł z Wikipedii.
Trzeci Kur,
O żarówki też się kłócili;p
Ati,
Też mi odkrycie. ;p
Luk' vas Poland,
Ja przez tyle lat sam sie dowiadywałem o tych rzeczach, w szkole ani razu nie wspomnieli. System nauczania jest do bani.
Kresselack,
O Tesli uczą. Prawdę mówiąc na moich lekcjach fizyki jeszcze ani razu nie mówiliśmy o Edisonie, za to Tesla pojawił się już niejednokrotnie.
Luk' vas Poland,
Ale "wojna" między Teslą, a Edisonem była o prąd, a nie żarówki.
Trzeci Kur,
Ale to jego żarówek używasz (upraszczając);p
Luk' vas Poland,
Co do zwycięstwa Edisona bym nie był taki pewien, bo i tak wygrał prąd przemienny.
Lionel,
Czytałem kiedyś, że prowadził on takie badania nad prądem, które nie powinny zostać zauważone przez oko publiczne, więc są przechowywane w Pentagonie czy innym skarbcu USA. Ale to pewnie jak zwykle teorie spiskowe.
Trzeci Kur,
Bo historia należy do zwycięzców, a w jego przypadku - zwycięzcą był Edison.
Hassan',
Prąd go kopnął.
Luk' vas Poland,
Wie ktoś może dlaczego Tesla zniknął z podręczników w latach 50 i dzisiaj nawet o nim nie uczą?
Wczytywanie...