Narzędzie do ustawiania języka MassEffect 2 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Gość_Gosc 90*,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość_p4trol* dnia niedziela, 1 października 2017, 11:40 napisał

Jak ktoś ma cyferki wejdźcie w Mass Effect 2\data -> sku tam gdzie jest POL zmieńcie na INT.


ale co to zmienia jak zamiast polskiej znowu mam ang ?
Gość_p4trol*,
Jak ktoś ma cyferki wejdźcie w Mass Effect 2\data -> sku tam gdzie jest POL zmieńcie na INT.
Gość_xxdd*,
zainstalowałem to gówno wybrałem wersje najpierw polską potem angielską z polskimi napisami i zamiast napisów mam # i ciąg liczb
Gość_Caro*,
Jeśli macie cyferki to uruchomcie program jeszcze raz. Tym razem zaznaczcie "Wersja angielska". Dzięki temu powinniście mieć angielski dubbing i polskie napisy.
Gość_Kacper*,
dzięki temu programowi nie da się grać, bo wyskakują cyferki i nei wiem jak to naprawić. ma ktoś jakiś pomysł?
Gość_Gość*,
Też mam cyferki może dlatego że w samym folderze z grą nie ma polskiej wersji gry pościągam spolszczenia oddzielnie
Gość_Joker.*,
Co jeśli po zainstalowaniu programu zamiast liter wyskakują cyferki ? Da się temu jakoś zaradzić ?
Gość_paulasaf*,
Wiem, że odkopuję prehistorię, pisząc w tym temacie, i za to przepraszam, ale akurat natrafiłam na ten nieznośny problem jakim jest gra w Mass Effect 2 z polskim dubbingiem. Kiedyś umiałam bawić się ustawieniami tak, żeby mieć tylko napisy polskie, ale teraz to mi, nie wiedzieć czemu, nie działa. Dlatego postanowiłam spróbować tego tutaj programu. Ale jednej rzeczy nie wiem, więc muszę zapytać - co trzeba zrobić, żeby ten program wrzucił do gry oryginalny dubbing z polskimi napisami? Po zainstalowaniu co trzeba zrobić? Bo mnie każe zainstalować grę (mimo, że już ją zainstalowałam, przed ściągnięciem tego programu). Mogę włączyć grę z innego folderu, ale wtedy mam wszystko po Polsku...
Skiff,
Ściągnij sobie najnowszą wersję 11-04-08. Wybierasz krzyżykiem tą opcję, którą chcesz mieć.\

Uwaga do zainstalowania:
Shadow Broker polecam użyć programik stąd http://social.bioware.../project/3620/

Natomiast tutaj piszę co zrobić, żeby zainstalować najnowszy dodatek (trzeba wiedzieć co to rejestr Windows):
1) usunąć gałąź rejestru MassEffect lub wyłącznie informację o wersji językowej,

gałęzie dla systemów 64-bitowych HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\BioWare\Mass Effect 2
dla 32-bitowych HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\BioWare\Mass Effect 2
lub jak napisałem tylko informacja o wersji językowej w tej gałęzi.

Usunięcie jej nie będzie powodować żadnych problemów z grą! Pod warunkiem wykonania kroku 2

2) włączyć konfigurację MassEffect i ją zapisać,
3) zmienić wersję językową programem na angielską,
4) zainstalować DLC Arrival (Przybycie)
5) wybrać dowolną wersję językową.

[Dodano po 5 miesiącach]

11-09-03:
- dodana obsługa DLC: Geneza (Genesis), Pakiet innych strojów 2 (Tali, Grunt, Miranda)
11-09-04:
- dodaba obsługa spolszczenia Arrival

Link w pierwszym poście
Gość_JSeyktan*,
czy trzeba zaznaczyć dwa miejsca na krzyżyk czy tylko to co chcemy ustawić
Skiff,
Oczywiście, że do zmian nie potrzeba programu. On tylko znacznie ułatwia i przyspiesza pracę, jeżeli chcemy zagrać w wersję angielską z polskimi napisami.

[Dodano po 21 dniach]

Nowa wersja! Dodano możliwość obsługi DLC Handlarz Cieni przez polską wersję gry (oczywiście ten DLC pozostanie po angielsku, ale będzie można go wykonać).

[Dodano po 3 miesiącach]

Wersja 0.7
+ do zainstalowania ShadowBroker należy użyć Kryjówka Handlarza Cieni PL wersja 1.1.exe, a programik nie będzie już mieszał ustawień po użyciu tego dodatku
eimyr,
Nie potrzebujesz tego programu. Jeżeli zrobiłeś wszystko ręcznie, wg powszechnie znanych zaleceń, DLC będą automatycznie full english
Luk' vas Poland,
To DLC też są przetłumaczone?
Skiff,
Jeżeli masz na myśli kod skryptu NSIS to przynajmniej na razie nie mam zamiaru. Ale jak ktoś znajdzie jakiś błąd lub sposób na ulepszenie (w szczególności kod do NSIS na lepsze wybieranie opcji tzw. radio buttons, gdyż sam NSIS robi to nie zaciekawie) to wówczas możliwa jest współpraca.

Na razie jednak myślę, że wystarczy sam programik.

[Dodano po 2 miesiącach]

Nowa wersja 0.3:
dodano obsługę DLC: Kasumi - Stolen Memory, Firepower Pack, Alternate Appearance Pack #1

Mogę dopisać nowe DLC jeżeli tylko ktoś podał by mi foldery z nazwami plików np.:
Mass Effect 2\BioGame\DLC\DLC_UNC_Moment01\CookedPC\DLC_31_POL.tlk
eimyr,
Udostępniasz źródło?
Skiff,
Jako, że jestem użytkownikiem Mass Effect 2 i po ukończeniu gry kilka razy znudziła mi się polska wersja językowa to poszukałem na Internecie sposobu zmiany wersji językowej.

Okazało się to jednak uciążliwym zadaniem, więc stworzyłem w NSIS programik, który za nas automatycznie wszystko ustawi.
W tej chwili jest możliwe wybranie następujących wersji językowych:
- polska z obsługą DLC Handlarz Cieni
- pełna polska,
- pełna angielska,
- angielska z polskimi napisami.

Nowa wersja 11-09-04

Programik jest dostępny na SkyDrive: MassEffect 2 LST (po otwarciu strony kliknij na odnośnik Pobierz - znajdujący się po prawej.

Program obsługuje podstawową wersję gry + następujące DLC (nazwy ze strony BioWare): Broń i pancerz Cerberusa, Kasumi - Skradzione wspomnienia, Miejsce katastrofy Normandii, Pakiet Egida, Pakiet Nadzorca, Pakiet uzbrojenia, Projekt Hefajstos, Projektor błyskawic Cerberusa, Przybycie, Shadow Broker, Zaeed - Cena Zemsty, Zestaw innych strojów 1 (Garrus, Thane, Jack)
11-09-04: - obsługa spolszczenia dla DLC Arrival
11-09-03: - dodana obsługa DLC: Geneza (Genesisi), Pakiet innych strojów 2 (Tali, Grunt, Miranda)

Jeżeli jest ktoś w posiadaniu innych DLC to w porozumieniu mogę dodać obsługę nowszych DLC (w zasadzie chodzi tylko o opcję angielskiej wersji językowej z polskimi napisami, ponieważ reszta wariantów już teraz jest w pełni obsługiwana).
Wczytywanie...