profil gracza - osiągnięcia - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Gość_piotr*,
to jest fajna gra fajna grafika
eimyr,
Powodzenia z jednoczesnym zdobywaniu achievementów za przejście gry w różnych poziomach trudności. Nie da się za pierwszym podejściem do gry zdobyć achievementu za przejście na najwyższym możliwym poziomie trudności, bo ten nie jest od razu aktywny.
Gość_yossarian*,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik eimyr dnia niedziela, 21 marca 2010, 17:22 napisał

Absolutnie żadna. Nie da się zdobyć wszystkich achievementów w jednym przejściu, ale nie ma to wpływu na grę. Podobnie jak poprzednio, medale służą tylko porównaniu stopnia znajomości gry. Życzę powodzenia w polowaniu na Zbieraczy.


Oczywiście, że się da zdobyć wszystkie osiągnięcia w jednym przejściu jak grasz postacią z ME1.
eimyr,
Nie no, miejsce jest w sam raz, ale widocznie gra zbyt często wykonuje na nim operacje. Właściwie, poza awarią dysku albo ingerencją innego programu albo osoby trudno zniszczyć taki plik inaczej niż przez błąd w operacji gry. Zapewne akurat podczas zwiechy gra zapisywała coś na dysk, zapisała do połowy... i tyle. Sumy kontrolne się nie zgadzały, informacje tworzyły niezrozumiały dla gry bełkot, więc zostały usunięte... Cóż, dobrze wiedzieć, jak to cofnąć.
Gość_mrovik*,
Tak, odzyskałem profil z dnia przed zniszczeniem starego
osiągnięcia są
swoją drogą długość wątków na "forum społeczności Bioware" na ten temat
świadczy o tym że plik profilu jest podatny na zniszczenie
nie jest to chyba najlepsze miejsce na trzymanie zapisu achievement-ów
mały kamyczek do ogródka Bioware do następnego patcha
eimyr,
Niezły pomysł. Nie wpadłbym na to, że przywracanie systemu pomoże. Udało Ci się?
Gość_mrovik*,
Pogrzebałem na zagranicznych forach, nawet na stronach Bioware, ludzie dość często piszą o utraconych profilach
Znalazłem też sposób na odzyskanie profilu. Dzięki funkcji przywracania systemu, sprawdziłem na Win7
gdy po krachu gra założy nowy profil, wchodzimy do katalogu Moje Dokumenty/BioWare/Mass Effect 2/BioGame/Profile
stajemy kursorem na pliku Player1.prf, naciskamy prawy klawisz myszy i wybieramy "Przywróć poprzednie wersje"
system chwilę poszuka i wyświetli zachowane kopie pliku
wybieramy tę najbliższą dacie skasowania profilu, jest wielka szansa na odzyskanie danych
eimyr,
Absolutnie żadna. Nie da się zdobyć wszystkich achievementów w jednym przejściu, ale nie ma to wpływu na grę. Podobnie jak poprzednio, medale służą tylko porównaniu stopnia znajomości gry. Życzę powodzenia w polowaniu na Zbieraczy.
Gość_Gość*,
Niestety, skasowanie profilu powoduje że gra zakłada nowy, tak jak po poprzednim "upadku"
ale traci się kompletnie wszystkie achievementy
zniknęło nawet to za zwerbowanie egzekutorki
czyli tak jak by zaczynamy od nowa z osiągnięciami, bo nowe się pojawiają, za rozwój broni, zabitych przeciwników itp.
trudno, zdobędę je grając inną postacią, to na razie mój pierwszy "przemarsz"
Pytanie tylko, czy braki achievement-ów mają jakiś wpływ na grę

a nauka z tego taka że oprócz sav-ów trzeba robić kopię profilu
Gość_mrovik*,
Dzięki za podpowiedzi, popróbuję
eimyr,
Achievementy są przechowywane w plikach profilu, w folderze BioGame w Dokumentach. Nie ma to związku z Twoim podłączaniem się do Cerberusa ani save. Prawdopodobnie uszkodzeniu uległ plik profilu. Możesz sprobówać zrobić następującą rzecz:

1. skopiuj cały folder Mass Effect 2 z save'ami i zapisz go sobie w jakimś bezpiecznym miejscu gdzie indziej na dysku (standardowo znajdziesz je w [Moje Dokumenty/BioWare/Mass Effect 2])
2. Kiedy masz już zrobioną kopię zapasową usuń folder Profile (standardowo [Moje Dokumenty/BioWare/Mass Effect 2/BioGame/Profile]).
3. Sprawdź czy pomogło, uruchamiając grę, wczytując save i DOPIERO WTEDY sprawdzając achievementy.
4. Jeśli nie pomogło, wywal cały folder BioGame. (UWAGA! NIE BioWare tylko BioGame!)
5. Jeśli nie pomogło, pozostaje tylko reinstalacja gry i wkopiowanie od nowa folderu [Mass Effect 2/save]
6. Jeśli nawet to nie pomoże, pozostaje tylko wkopiować spowrotem folder, który wcześniej zachowałeś w bezpiecznym miejscu, bo nic nie da się zrobić.

Uwaga, wszystkie operacje na plikach gry grożą utratą istotnych danych, takich jak na przykład savegame'y. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić - nie rób. Ani ja ani GameExe nie ponosimy odpowiedzialności jeśli będziesz musiał grać od zera, więc próbuj na własną odpowiedzialność.

W ME1 takie operacje działały, a tam kilka rzeczy potrafiło się popsuć w profilu. Nie zdziw się tylko, jeśli znikną wszystkie Twoje ustawienia, klawiszologia, ustawienia grafiki itd., to nieuniknione. Zanim weźmiesz się do zabawy z usuwanie katalogów, sprawdź czy jeśli uruchomisz nową grę będziesz mógł zdobywać achievementy od nowa.

Napisz jak poszło.
Gość_mrovik*,
Witam
Mam następujący przypadek z grą.
Gra w czasie misji na Illium zawisła, trzeba było resetować komputer.
Po ponownym uruchomieniu okazało się że zgubiła login i hasło do profilu w sieci Cerberus
po podaniu danych wszystko się uruchomiło, dało się wczytać ostatni save, wszystkie dodatki i postacie są
ale jest jeden bolesny problem, straciłem kompletnie wszystkie osiągnięcia
Mam pytanie, czy jest jakaś metoda odzyskania tego i w ogóle gdzie gra to trzyma, bo nie w sejwach
śmiesznie to teraz trochę wygląda, bo mam już zwerbowaną prawie całą ekipę, a nie mam za to "medali"
podobnie jak za inne dokonania
Wczytywanie...