Lagi przy czarach - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Withord,
Aww faktycznie, nie zauważyłem. Czyli jednak to zły trop.
Medivh,
Pisałem o tym w poście 6 I 4
Withord,
Czytając jakiś stary temat natrafiłem na post pewnego użytkownika:

Cytat

A czy wyłączasz w "dxdiagu" przyspieszenie DirectDraw przed uruchomieniem gry?

No więc uruchomiłem dxdiaga jednak nie ma w nim opcji wyłączenia przyspieszenia DirectDraw (a przynajmniej nigdzie tego nie widzę).
Ale być może odświeży to komuś pamięć i pomoże nam uporać się z tym problemem?
Crushnik,
Ten sam problem wystepuje przy BG 1. Jezeli dobrze wyczytalem mialem to samo.

Oto moj jakze stary filmik: http://www.youtube.co...4&feature=plcp
Widac dokaldnie jak w niektorych momentach plynnosc spada prawie do zera.


I szczerze mowoiac, stracilem tyle czasu na szuaknie roziwazania, ze skapitulowalem i kupilem starego lapka z windows 98
Medivh,
Nie, mam czarną dziurę. Szukałem po angielskich portalach, bo na pewno tam coś znalazłem, ale wszystkie piszą w tej chwili o tym D3DWindowerze. A tego nie instalowałem, bo po pierwsze nie mam tego programu na dysku i po drugie Torment uruchamia mi się normalnie, a nie w oknie. Przykro mi
Withord,
Już próbowałem. Ogólnie to już próbowałem różnych rzeczy ale jak na razie nic nie pomogło.

Wiem, że z Baldurs Gate II był taki sam problem, ale tam dało się w ustawieniach wyłączyć przyspieszenie sprzętowe 3d (czy coś w ten deseń), co załatwiało problem. Niestety w Tormencie nie ma takiej opcji

[Dodano po dobie]

I jak tam Medivh, przypomniałeś sobie może jak to zrobić?
Medivh,
Ja ten problem rozwiązałem, bo PT śmiga aż miło, a nie odinstalowywałem go od tamtej pory. Niestety totalnie nie pamiętam, jak to zrobiłem. Na pewno żadnego programu nie instalowałem. Jak sobie przypomnę, napiszę. Na bank jest to lepszy sposób niż na XPku, bo nawet kursor się nie krzaczy.

[Dodano po minucie]

Widzę, że mam zgodność z XPkiem ustawione w opcjach pliku gry, ale to zapewne nie pomogło. Nie mniej jednak, spróbuj.
Withord,
Pozwolę sobie odświeżyć temat gdyż ten problem dotyka i mnie.
Znalazłem w internecie rozwiązanie tego http://planescape.phx.pl/?q=tech
Na dole tej strony jest możliwość pobrania programu o nazwie D3DWindower, który podobno załatwia ten problem.

Cytat

UWAGA: Niektóre antywirusy zasygnalizują, że ten program to TROJAN. Chociaż nie miałem z nim problemów, nie gwarantuje, że program jest bezpieczny, ani też nie odpowiadam za jakiekolwiek uszkodzenia, które może wyrządzić. Fakt, że program odnotowywany przez niektóre bardzo wrażliwe antywirusy jako Trojan może wiązać się z tym, że ingeruje na swój sposób w system.

Nie wzbudza to mojego zaufania mimo wszystko dlatego nie zdecydowałem się go ściągać, ale być może ktoś z was ma ochotę zaryzykować
A być może ktoś znalazł takie rozwiązanie tego problemu które nie wymaga ściągania czegokolwiek i zechciałby się podzielić?

Oczywiście cały czas mówimy o odpaleniu Tormenta na Win7.
Medivh,
Kupiłem sobie laptopa z Windowsem 7. Wszystko fajnie elegancko, dopóki nie zachciało mi się odpalić P:T. Pamiętając, że należy do tego wyłączyć przyspieszenie Direct Draw, wpisałem komendę dxdiag w Uruchom. Otóż nie można wyłączyć tym sposobem tego przyspieszenia w Win7. Znacie jakiś inny sposób?
Ezamel,
Dzięki bardzo!
Wczoraj sprawdzałem i wszystko działa pięknie (poza kursorem, ale to szczególnie nie przeszkadza)

Temat do zamknięcia.


Zamykam.
Medivh,
START -> Uruchom...

Wpisujemy dxdiag

Zakładka 'Ekran'. Wyłączamy przyspieszenie Direct Draw. Planescape powinien śmigać jak ta lala. Jedynie kursor będzie się nieco rozmazywał, ale lepsze to niż lagowanie gry.
Ezamel,
NIE POMAGA programowa grafika. Tzn. wyświetlają się czary, ale laguje wtedy nawet okno dialogowe...
Ezamel,
Witam,
zacząłem PT ponownie, tym razem magiem i już od początku gra katuje mnie strasznymi zwolnieniami i pikselami na pół ekranu, gdy mój Bezio rzuca nawet najprostrze czary Przy ostatnim razie z czarów nie korzystałem w ogóle, pojawiały się tylko przy spotkaniu z magami, ale to jakoś przeżyłem. Kompa mam 10x lepszego niż wymagania , win XP i ge forca jakiegoś - zainstalowałem łatkę, która niby naprawia błędy GFów, ale nic nie pomogło. Podobnie włącznie programowych grafik nie działa - wtedy laguje CAŁA gra... Gra oczywiście oryginalna

POMOCY, ja chcę czarować
Wczytywanie...