Romanse - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Szakal,
Nie gram pierwszy raz. Ten gość to byłem ja, zapomniałem hasła. Romans jest aktywny, ma wartość 2. Zmienianie wartości lovetalk w shadow keperze nic nie daje, tak samo wpisywanie kodów na przyspieszenie upływu czasu.
Wolvertino,
W takim razie ja bym się raczej skłaniał ku typowej "zawieszce" w romansie. Po prostu może być tak, że dość długo grasz (w sensie w czasie gry, czyt. dużo śpisz podczas rozgrywki w BG) i po prostu wyczerpałeś rozmówki romansowe do jakiegoś przełomowego momentu kiedy odblokują się nowe

Ja dużo spałem jak grałem pierwsze razy i zawsze tak było
Courun Yauntyrr,
Spróbuj odpalić ShadowKeeper'a, edytuj wartość przy romansie lub po prostu zobacz, czy wartość przy romansie jest na odpowiednim poziomie. Jeśli ("ViconiaRomanceActive") wynosi 2, to romans jest na zaawansowanym poziomie i problem leży gdzieś indziej.
Gość_Michał*,
Oczywiście, że tak.
Wolvertino,
Kopia legalna ?
Gość_Michał*,
Witam. Mam problem z romansem z Viconią. Po tym jak miała ona przeczucia dotyczące Lloth romans został "ucięty", choć nadal jest aktywny i w odpowiednich miejscach elfka się odzywa: np. w Podmroku kiedy odrzuciłem propozycje Fare. Teraz powinny pojawić się służki Lloth próbujące ją porwać, ale mic się nie dzieje, a jestem już pod koniec gry. Zabiłem już Bohdi, Vicki została porwana i wskszesiłem ją w ruinach świątyni. Zostało mi już tylko udać się do miasra elfów. Żadne kody, nic nie pomaga aby ruszyć dalej z romansem.
Obserwator,
Co do romansów to uważam ,że gracz wcielający się w płeć męską ma o wiele lepiej niż wszystkie wojowniczki, paladynki, kapłanki czy czarodziejki.
Aerie - to słodki i fajny romansik. Jeden z moich ulubionych.
Jaheira - jak już ktoś powiedział trzeba długo czekać i być cierpliwym.
Viconia - jakoś nigdy z nią nie romansowałem , pomimo przechodzenia BG II

Co do Anomena to romans jest beznadziejny.
Na szczęście jest wiele ciekawy modów dodających dobrych NPC
Gość_darksamurai*,

Cytat

Powiedz, czy wszystko w podstawce zrobiłeś dobrze - czy nie krzyczałeś na Aerie, czy nie przespałeś się z drowką w Ust Natha itp.

Oczywiście, że nie. Wszystko było tip-top.

Cytat

Jak w podstawce wszystko dobrze zakończyłeś, to polecam udać się do Saradush. Tam robisz swoje i dostajemy zadanie udania się do kryjówki Yaga-Shury. Idziemy, aż docieramy do ruin świątyni i do Nyalee. Nim jednak porozmawiamy z wiedźmą, czeka nas spotkanie z "Gorionem". Powinien zaserwować nam jakieś cienkie teksty o tym, że jesteśmy źli, że odpowiadamy za wojnę etc. (warto mieć Sarevoka, który naprostuje fakt kto kto zabił wink.gif ). Romansując z Aerie pojawi się dialog, że skazujesz ją na coś tam. Powinno pokazać się widmo (chyba jej matki o ile pamiętam). Po tej rozmowie idziemy do Nyalee a potem proponuję iść do strefy kieszeniowej i odpocząć. Powinien odpalić się dialog odnośnie tego, co Aerie usłyszała od widma (prawie-Goriona).

Yaga-Shura gryzie glebę, wcześniej do piachu poszła Nyalee.

Cytat

Jeśli nie - spróbuj wpisać w konsoli kod z mojego postu (#26 w tym temacie) i sprawdzić, czy coś się pojawia. Odczekaj chwilę, kilka razy odpocznij i pochodź chwilę w kółko dla pewności. Gra nie wybiera za ciebie opcji dialogowych - więc albo błąd samej gry, albo coś sknociłeś wcześniej z romansem, albo jesteś w bardzo początkowym etapie gry, tj dodatku.

Nie trzeba. Problem rozwiązał się sam - przed chwilą miałem dialog z Aerie. Ten odnośnie imienia dla dziecka.
Widzę dwa wyjścia - albo gra rzeczywiście "pominęła" dialog, albo mój pies dostał przebłysku inteligencji niedostępnej psom i "przeleciał" przez dialog, kiedy ja odszedłem na chwilę od kompa...
W każdym bądź razie - nie mam się co smucić, bo romans "działa". Co prawda jedna konwersacja mnie ominęła, ale to przeboleję.

Dziękuję za pomoc.
Narmeril,

Cytat

W "Trąbalu", po pewnym czasie, Aerie powinna zacząć rozmowę przy odpoczynku. Niestety, dialog się w ogóle nie pojawił.


Cytat

Jak w podstawce wszystko dobrze zakończyłeś, to polecam udać się do Saradush


Dziwne, bo wydaje mi się, że od razu na początku ToB powinna kwestia się pojawić. Przynajmniej z Viconią tak było...

Powiedz, czy wszystko w podstawce zrobiłeś dobrze - czy nie krzyczałeś na Aerie, czy nie przespałeś się z drowką w Ust Natha itp.
Courun Yauntyrr,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik darksamurai dnia pią, 20 lut 2009 - 18:56 napisał

Witam.
Mam pewien problem. Gram romansując z Aerie. Wszystko było ładnie-pięknie, do momentu ukończeniu podstawki. W "Trąbalu", po pewnym czasie, Aerie powinna zacząć rozmowę przy odpoczynku. Niestety, dialog się w ogóle nie pojawił. Niemniej, romans nie wydaje się być skończony.
Pytanie - czy gra mogła za mnie wybrać opcje dialogowe w dialogu, który się nie pojawił? Czy po prostu się "wciął" romans i wszystko diabli wzięli?Vel'bol? Jak w podstawce wszystko dobrze zakończyłeś, to polecam udać się do Saradush. Tam robisz swoje i dostajemy zadanie udania się do kryjówki Yaga-Shury. Idziemy, aż docieramy do ruin świątyni i do Nyalee. Nim jednak porozmawiamy z wiedźmą, czeka nas spotkanie z "Gorionem". Powinien zaserwować nam jakieś cienkie teksty o tym, że jesteśmy źli, że odpowiadamy za wojnę etc. (warto mieć Sarevoka, który naprostuje fakt kto kto zabił ). Romansując z Aerie pojawi się dialog, że skazujesz ją na coś tam. Powinno pokazać się widmo (chyba jej matki o ile pamiętam). Po tej rozmowie idziemy do Nyalee a potem proponuję iść do strefy kieszeniowej i odpocząć. Powinien odpalić się dialog odnośnie tego, co Aerie usłyszała od widma (prawie-Goriona). Jeśli nie - spróbuj wpisać w konsoli kod z mojego postu (#26 w tym temacie) i sprawdzić, czy coś się pojawia. Odczekaj chwilę, kilka razy odpocznij i pochodź chwilę w kółko dla pewności. Gra nie wybiera za ciebie opcji dialogowych - więc albo błąd samej gry, albo coś sknociłeś wcześniej z romansem, albo jesteś w bardzo początkowym etapie gry, tj dodatku.
Gość_darksamurai*,
Witam.
Mam pewien problem. Gram romansując z Aerie. Wszystko było ładnie-pięknie, do momentu ukończeniu podstawki. W "Trąbalu", po pewnym czasie, Aerie powinna zacząć rozmowę przy odpoczynku. Niestety, dialog się w ogóle nie pojawił. Niemniej, romans nie wydaje się być skończony.
Pytanie - czy gra mogła za mnie wybrać opcje dialogowe w dialogu, który się nie pojawił? Czy po prostu się "wciął" romans i wszystko diabli wzięli?
Courun Yauntyrr,
TERAZ dopiero mówisz, że masz BGT? *wolicie nie wiedzieć*
Jak rozumiem masz też te poprawki i zwykły patch, jak ten. Jest też wersja 7. Na moje oko po prostu nie masz wszystkich poprawek Baldurasha do BG2. Co do zawalonych rozmów - jak znasz jako tako angielski to może zajrzyj do poradnika => klik.
Leszek,
Witam
Zrobiłem to co powiedziałeś. (Prawie bo ten link z podpunktu 1 jest nie aktywny przy najmniej u mnie) Poza tym wartości są ustawione na 1.
A i jeszcze coś czy zdarza się że ten romans się zawiesza. Bo od pewnego czasu Jahera pyta mnie czy podobała mi się ostatnia bitw. To pytanie zadała już 5 raz. I czy może to być związane że gram w BGT?

Pozdrawiam

PS. dzięki za odpowiedź

[Dodano po 33 minutach]

Witam
Nic nie pomogło z tym Shadow Keeperem poza tym ze spotkałem po raz drugi Dizzirta i jego drużynę. Przespałem z 4 dni i nic. (ustawiony romans mam na 1)
Nie jestem specem ale może można wpisać kod na określony tern na którym byłby ten gostek co wzywa Jaherą na sąd? Cała sprawa by się wtedy sama rozwiązała.
Pozdrawiam
Courun Yauntyrr,
To błąd znany i czasem trudno go obejść. Możesz próbować go jednak obejść.
1. Ściągnij: http://www.sorcerers.net/...lotPatchV21.zip
2. Teraz Shadow Keeper (edytor save'ów do BG2) - jeśli go nie masz: http://bsi.gry-online.pl/html/pliki.htm - do pobrania choćby i stąd.
3. Wybierz do edycji swój save z Jaheirą (nie może być to quick save ani autosave)
4. Przejdź na zakładkę "GLOBALS"
5. Znajdź zmienną "JaheriaRomanceActive". Jak masz wartość 3 - już po romansie, albo postać zginęła, albo źle odpowiadałeś w rozmowach.
6. Spróbuj ustawić wartość ponownie na "1".
7. Zapisz save i odczytaj ZEDYTOWANY w grze.
Leszek,
Witam
Mam pytanie.
Czy poza kodem przy spieszającym czas i wymuszający rozmowę nie ma sposobu by pchnąć romans z Jaheirą. Próbowałem wszystkiego.
Utknąłem przed wezwaniem Jaheiry przed sąd Harfiarzy. Wykonałem wszystkie misje BG2 i przeszedłem twierdze strażnika. Obecnie jestem przed załatwieniem wampirzycy która z jakiegoś powodu nie porywa Jaheiry.
Za wszelkie sugestie dziękuję.
Courun Yauntyrr,
Viconia romansuje z ludźmi, ale nie romansuje z elfami. Z krasnoludami też raczej nie, ale polecam mody - wtedy romansuje nawet z kobietą
Gość_morgoth*,
Witam. Pomimo, że przechodzę Baldura po raz N-ty nie prowadziłem romansu z Viconią. Mam zwyczaj eksportowania postaci z BG1 do BG2 i tutaj rodzi się pytanie. Gram aktualnie krasnalem i nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy Vicki romansuje z krasnoludami. Wie ktoś???
Courun Yauntyrr,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik SIEPACZ dnia pon, 25 sie 2008 - 21:41 napisał

Mam pytanie.
Czy Anomem (kiedy gramy kobietą) bajeruje każdą rasę czy ma do jakiejś wstręt?
I jeszcze coś
Miałem romans z Viconia ale jak przeniosłem się do rozdziału Tron Baala to sie do mnie nie odzywa nie wiem czemu.Anomen nie jest wybredny. Co prawda z półorczycą bym nie próbował, ale wystarczy w zasadzie płeć żeńska.
Co do drugiego pytania - Tron Bhaala to dodatek dodający rozdział. Opisz dokładniej swój problem i spójrz na posty powyżej - kwestię momentu, w którym odzywa się Viconia poruszano już wcześniej, jak i odpowiadałem na ten problem. W swoim nie podajesz także miejsca w grze, więc doraźnie polecam spojrzeć na poprzednie posty i ewentualnie uciec się do kodów na rozmowy.
Fodro,
Mam pytanie.
Czy Anomem (kiedy gramy kobietą) bajeruje każdą rasę czy ma do jakiejś wstręt?
I jeszcze coś
Miałem romans z Viconia ale jak przeniosłem się do rozdziału Tron Baala to sie do mnie nie odzywa nie wiem czemu.
Courun Yauntyrr,
Tu ponownie pojawiam się ja Charakter zmienić jest trudno, gdyż trzeba dobrze dobierać odpowiedzi. Nie podam ci dokładnie jakie powinny być odpowiedzi, bo masa roboty z tym. Byłem raczej cierpliwy i za każdym razie mówiłem, że nie jest taka zła. Możliwe, że masz też jako postać zły charakter i po prostu się to gryzie. Ogólnie wymagany jest romans z Viconią - podobnie jak dla Sarevoka do zmiany potrzebna jest odmowa przysięgi. Testuj odpowiedzi - podawałem pomocne kody - co prawda to oszustwo, ale akurat odnośnie dialogów nie jest to zbytnie ułatwienie
No i na koniec wyrzekamy się mocy, ale to już nie będzie mieć dla ciebie znaczenia. Nie zrażaj się po prostu - to drowka
Wczytywanie...