Bard vs Mag - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Fodro,
O kurde, widzę, że wszyscy zapomnieli o tym dziale niemal że
Ja tam lubię Zawadiake, za premie jakie ma.

A Spytam się coś bo mam problem.

W BG 1 co robi takiego pieśń barda bo jakoś nie zauważyłem nic specjalnego jak jej używam.
LIRAEL,
Są polskie, tylko musisz zainstalować spolszczenie jest z tego co pamiętam w odzielnym "modzie" a czar to owtarcie zamków 2 poziomowy chyba więc szybko go dostaniesz.
Zola,
Wybrałem czystego bo mi sie wady w Fechmistrzu nie podobały a reszta podklas była lipna Szkoda, że nie będę mógł otwierać żadnych zamkniętych skrzyń chyba, że jakimś czarem.A czemu w BGT nie ma polskich znaków tylko jakieś koślawce
LIRAEL,
aha czyli czystym będziesz grał? przetestuj też tego fechmistrza mi się całkiem nieźle sprawował ale go robiłem na dwie katany.. w 1 części bym w łuki szedł bo to będzie Twoje przetrwanie jeżeli idziesz solo, a w dwójce bym w miecz dalej iwetswoał zwłaszcza że na epickim poziomie będziesz mógł z tego co pamiętam krasomira używać
Zola,
Właśnie zainstalowałem całą sagę BG + BGT i patch dzięki któremu będę otrzymywać maksymalną możliwą ilość punktów życia przy awansie na wyższy poziom.

Zdecydowałem się na grę 1 osobowym składem a dokładniej Bardem

Oto moja postać sami oceńcie





Biegłości

+ Miecz Oburęczny
+ Długi Łuk
LIRAEL,
Z tego co pamiętam to o sile czarów barda w baldurze chyba decydowała inteligencja, później zmienili dopiero na charyzmę ,ale ja bym raczej się nastawił na walkę bardziej niż czarowanie ( jako wspomaganie raczej)czyli siła zręczność i kondycha
Zola,
A jaka statystyka czyni barda silniejszym? Np magowi potrzebna jest inteligencja, złodziejowi zręczność a Bardowi?
LIRAEL,
w BGT jest całość fabularna, kończysz jedynkę i od razu przechodzisz fabularnie do dwójki i lepiej chodzi( czytaj mniej błędów w konwersji silnika ,teoretycznie) ale w sumie gdzieś tu było chyba o tych modach na forum,ogólnie polecam BGT ,Baldur nabiera od razu innego wymiaru:)
Zola,
A czym się różni mod BGT od BG TuTu ?
LIRAEL,
No zgadza się w czystym nie ma...ale w BGT już są dlatego proponowałem żeby zainstalował bo jest niezła frajda jak się gra w jedynkę na silniku dwójeczki:) można np latać 1 poziomowym wojem z kataną w ręku za Gorionem:)
Fodro,
Ale Liraelku nie ma CHOWAŃCA w BG 1 I nie ma ofensywno-defensywnych ataków tych piruetów
LIRAEL,
No ja bym polecał jednak zainstalować ,bo to da dużo nowych możliwości...np będziesz mógł wziąć podklasę barda która ma te piruety ofensywo-defensywne a to już Ci ułatwi mocno rozgrywkę w pojedynkę,a grając magiem będziesz miał dostęp od razu do czarów z 2 części więc przyzywanie chowańca np.na początku te dodatkowe kilkanaście punktów życia dla maga to prawdziwy skarb;)
Zola,
Właśnie się zastanawiam nad instalacją całej sagi + BGT i mod OzPWM ale nie wiem czy nie będzie za ciężko
LIRAEL,
A czystym bardem chcesz grać czy masz zaistalowane BGT albo cuś?
Fodro,
Według mnie trudniej bardem. Zauważmy że bard nie może nosić żadnej zbroi w której by mógł czarować. Musi chodzić goły. Mag za to może nosić szate co ziwększa kp o ochronę. Bard może mało czarów zapamiętać a czasem więcej czarów to zabicia się przyda. Mag ma ich dużo więcej i nie powinno nam zabraknąć do zabicia każdego. Zwłaszcza jak jest dużo przeciwników. Bard może używać prawie każdą broń, ale i tak nie jest w niczym dobry. Mag umie jeszcze mniej więc tutaj mogę dać po remisie jeżeli chodzi o bronie. Więc moje zdanie jest takie e bardem trudniej się gra
Złoty666,
Grałem kiedyś solo Bardem, dotarłem do 3 rozdziału i stwierdziłem.... że jest naprawdę trudno Magiem aż tak daleko nie doszedłem, jednak łatwiej wg mnie jest nim grać solo ze względu na o wiele większą liczbę czarów. Bard jest lepszy dla kilkoosobowej drużyny, jako idealne jej dopełnienie.
Zola,
Jaką postacią najtrudniej przejść Baldura? Bardem czy Magiem? Nie grałem jeszcze żadną z tych klas postaci a chciałbym jeszcze raz przejść sagę BG. Oczywiście chodzi mi o 1 osobowy skład
Wczytywanie...