Tak mógł wyglądać Fallout 3 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Lavo,
Jako, że nie widziałem podobnego tematu, to chciałbym Wam przedstawić projekt firmy Black Isle [Tej, która stworzyła pierwsze fallouty], który miał być Falloutem3. Niestety firma upadła, projekt ukończony w 90%, jednak nie został oficjalnie wypuszczony. Niestety, bowiem z krótkich filmików na Youtube można zobaczyć, że Van Buren nadal trzymał klimat.



A teraz krótki artykulik z Fallout Wikia


"Van Buren to robocza nazwa Fallouta 3 tworzonego przez Black Isle. Projekt ten miał obsługiwać dwa tryby walki: turowy i w czasie rzeczywistym, miał obsługiwać grafikę 3D. Muzykę do Fallouta 3 miał stworzyć Devin Townsend, twórca ambitnego metalu. Jednak w grudniu 2003 roku studio Black Isle zostało rozwiązane, a prace nad niemal ukończonym Van Buren przerwane. W czerwcu 2004 roku Francuska firma Titus, główny udziałowiec Interplaya, ogłosił bankructwo. W lipcu 2004 roku pojawiły się informacje o sprzedaży praw produkcji do Fallouta 3. Wykupił je za 1,1 mln dolarów Bethesda Softworks, twórca serii The Elder Scrolls. Interplay zachował prawo do wydania Falloutowego tytułu MMORPG. Twórcy TES-a zaczęli pracować nad Falloutem 3 od nowa, a w internecie zaczęły się pojawiać dokumenty udostępnione przez autorów Fallouta 1 i 2.Zawierały one opisy postaci, fabuły i zadań jakich miał się podjąć gracz. Tech-demo Van Burena można pobrać z sieci."


Oto kilka filmików, jakie możemy znaleźć na YouTube:
Filmik 1
Filmik 2


No, myślę, że jest co żałować. A naprawdę szkoda, bo gra była niemal ukończona. Grafika też bardzo dobra, bowiem trzeba pamiętać, że Van Buren miał być wydany około 2003 roku.


Demo "Van Buren" do ściągnięcia Tutaj
UWAGA! Gra może się wykrzaczać. Istnieje też prawdopodobieństwo zawieszania się komputera.
Sam dopiero ściągam. Jak pogram to napiszę nieco więcej o tym demie.

[Dodano po 3 godzinach]

Dobra, pograłem chwilę i mogę się z Wami podzielić wrażeniami. Niestety jest to beta, więc czcionkę ledwie się da rozczytać, tworzenie postaci nie jest ukończone i gra się strasznie często wykrzacza. Mimo wszystko warto zobaczyć, choćby tylko po to, żeby wiedzieć jak mógł wyglądać Fallout3. Moim zdaniem, gdyby grę dopracowano i ukończono, byłby to kawał świetnej roboty. Widać, że gra trzyma klimat i duszę poprzednich części, grafikę udoskonalono a i rozgrywkę trochę uproszczono i zmodyfikowano. Liczba umiejętności spada dość drastycznie. Bronie strzeleckie skumulowano do jednej umiejętności "Firearms". Podobnie jest z kilkoma innymi umiejętnościami.
Prócz tego można sobie w pewnym stopniu dobrać wygląd naszej postaci, kolor skóry czy włosów, rodzaj fryzury, wąsów, a nawet posturę.
Walkę można ustawić sobie według własnych upodobań. Starzy wyjadacze wybraliby pewnie tryb turowy, jednak jest też do wyboru podobny tryb do tego z Follout tactics, mianowicie w czasie rzeczywistym. Niestety w demie tryb turowy mi nie zaskoczył i się gra po prostu zawiesiła. Perki przy tworzeniu postaci nie działają, gra się co chwilę zawiesza i literki są trudne do rozczytania. No, ale czego się spodziewać po nieukończonej grze?

[Dodano po 13 minutach]

Aha, nie da się robić save
Wczytywanie...