Zapamiętywanie czarów - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Dinagon,
Na każdym poziomie jest ograniczenie co do liczby zapamiętanych czarów, więc trzeba albo inny usunąć i nauczyć się go za niego albo sprzedać zwój i kupić z innego poziomu.
Finrod,

Cytat

Czy to możliwe, że nauczyłem się za dużo czarów pierwszego poziomu i przez to nie mogę już się nauczyć innych?

No, raczej nie sądzę. Z moich obserwacji wyglądało, że dla każdego poziomu magii jest osobny limit.

Pisząc wcześniejszy post trochę mi się pomieszało. Na liczbę czarów w księdze ma wpływ poziom postaci (co do modyfikatora inteligencji, to możliwe, ale nie wiem na pewno).

Tabelki niestety nie mam.
Gość_Daro*,
Dzięki za odpowiedz - nie mam tych czarów w księdze. Trochę zmartwiło mnie to, że nie mogę się nauczyć czaru z 2 poziomu (nie jest z Brody, zwykły czar, który nie jest z przeciwnej szkoły), pomimo tego, że na razie umiem tylko 3 czary z tego poziomu. Wiedza 16, Inteligencja 16. Czy to możliwe, że nauczyłem się za dużo czarów pierwszego poziomu i przez to nie mogę już się nauczyć innych? Jakie są ograniczenia i z czego wynikają? Może jakaś tabelka albo coś? Ktoś coś na ten temat wie? Pzdro
Finrod,
Tak, z tego, co pamiętam liczba czarów z danego poziomu (zapisanych w księdze) jest ograniczona. Jeśli się nie mylę, to limit ten można podnieśc zwiększając współczynnik inteligencji.
Thal,
Proponuję sprawdzić czy to zaklęcie nie jest już aby w twojej księdze czarów. Chyba że chodzi o BG1 OZWM. W Brodzie Ulgotha jest do kupienia kilka czarów których nie można wpisać do księgi bo to czary kapłańskie.
Gość_Daro*,
Siemka, mam pytanie, gram magiem specjalistą i jestem w sytuacji, w której nie mogę zapisać zaklęcia ze zwoju, mimo tego, że nie jest ono z przeciwnej szkoły. Jaki jest powód? Czy istnieją jakieś ograniczenia maksymalnej liczby czarów w księdze? Czy to zależy od poziomu mądrości? Jeżeli tak, to jaki jest sens w zapamiętywaniu czarów z np. 1-szego poziomu, skoro potem nie będę w stanie nauczyć się zaklęć wyższych poziomów? Jeżeli jest jakaś tabelka, to chętnie obejrzę. Z góry dzięki za pomoc
Wczytywanie...