Manga i Anime - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Qurnik,
Lubiłem , ale to dawno i tylko Dragon Ball .
Deunan,
Hm... Czas odkopać stary temat, w dodatku jeden z nielicznych w jakim mogę się wypowiedzieć.

Swoją "przygodę" z M&A zaczęłam od Secret serwice. Oglądało się wyedy co leciało, i pewnie dlatego antypaci tego gatunku grafiki wyzywają nas czasem od zdziecinniałych zboczeńców. No dobra.
Pierwsza kaseta wideo jaka mi wpadła w łapki to trzy tytuły - Ghost In The Shell, Akira i Sazan Eyes (3x3 Eyes, polecam, polecam, nawet po tylu latach - jest to kilkuodcinkowe oav troszkę powiązane z indyjską mitologią o dziewczynie z podwójną osobowością - słodkiej uczennicy Pai i ekscentrycznej bogini/deminicy, która by chronić cialo Pai, odbiera duszę jej najlepszemu przyjacielowi, przez co Yakumo staje się nieśmiertelny i narażony na wszelkie niebezpieczeństwa grożące demonicy. Nie wyobrażacie sobie tego, ale można mieć kupę śmiechu ze scen, kiedy np. chłopak wpada pod samochód i ku zdziwieniu przechodniów jego rozczłonkowane ciało składa się do kupy, albo na pytanie Pai, co z jego odciętą ręka odpowiada "ech... łatwo przyszło, łatwo poszło...")

Jak widać, zaczęłam od poważnych tytułów. Przeskok z tych staroci, co dotychczas się widziało, na dwa największe wówczas dzieła japońskiej animatografii wywołało niemały szok i zaczęłam szukać więcej. Wtedy też zaczęło się moje zamiłowanie do cyberpunku i poniekąd do survivalu (mimo iż sama nie mam warunków do umacniania własnego ciała - ciężka dość sytuacja rodzinna/materialna/psychologiczna). No i zostało mi w głowie jedno - dzieło Masamune i Oshiiego - Ghost In The Shell. Postać major. Stawiane tam pytania. Shirowa wizja przyszłości...
Potem pojawił się JPF. Potem inne wydawnictwa. Ja sama zamówiłam angielską wersję "Ghosta" z "Dark Horse". No i choroba "pani major" została mi do dzisiaj. Uwielbiam wszystkie dzieła Masamune ze szczególnym naciskiem na Ghosta i Appleseed.
Też zahaczylam o tytuły, które podajecie (widziałam tego mnóstwo, a róznorodność oznacza, że tutaj KAŻDY może znaleźć coś dla siebie). Hellsing (mrrrr, Victoriaaa!!). Samurai Champloo. Trigun. Ninja Scroll. Lodoss. Noir. DB (gagi w japońskiej wersji są nie do porównania nieziemskie z francuską). Ruroni Kenshin (cała seria 94 odcinków + dwie OAVki). Irira, Armitage III, Alita (klasyka cyberpunku POLECAM!!!). GTO (czyli jak to zajebiście może być w szkole). Teraz nowości - genialna druga część GITS'a: Innocence, Appleseed 2004. I inne serie i filmy. Mogłabym tak wymieniać i wymieniać... Wy i tak połowy nie załapiecie ' Jak ktoś chce, niech zajrzy na Google.

Co jeszcze? Nieodłącznie kojarzą mi się grafiki Tetsuyi Nomury, projektanta postaci dla gier Final Fantasy i nadchodzący film w całości CG - Final Fantasy 7 Advent Children, który też, mocno, gorąco polecam nawet tym nie-mangowym.

http://www.final-fantasy.it/advent.html
http://www.a-seed.jp/en.html
http://www.innocence-movie.jp/
Lord Andre,
a ja nie lubie tych "mniej dziecinnych " takie jak dragon ball mi sie podobają bo sa jajcarskie
Black,
ja lubie mononoke dragon balla
Selena_de_Moon,
DB..kiedy to było? :blink: Huhu..kiedyś uwielbialam to anime No a teraz Hellsing mrr.. tuli> Alucard to rzeczywiście psystojniak jakich mało B) Mało co do ekranu sie nieprzykleiłam Lubię jeszcze:Angel Sanctuary,Blue Submarine >,Inuyasha,Sailor Moon >,Card Captor Sakura >,Slayers niaf niaf>,Chobits,Tenchi,Vampire Princes Miyu,Vampire Hunter DNeon Genesis Evangelion,Kamikaze Kaito Jeanne..
Uff...tego jeszcze wiecej jest!Ale mnie łapki bolą
Finkregh,
Kiedys lubiłem DB, ale teraz przerzucam sie na mniej "dziecinne" (bez obrazy :ph34r:), jeszcze Gaundam Wing, Crest of Stars. Ogólnie to dużo mi sie podoba.
rafi,
Ja tylko dragon balla!!
Finkregh,
Naruto, princess Mononoke, Labuda, i jeszcze parenaście innych (te dwa ostatnie to pełnometrażowe filmy anime, ale za to jakie! Można ja oglądać i nigdy ni mieć dosyć )
Pavel,
Ja tylko Dragon Ball Nawet mam z niego avatar
San,
Dragon Ball hmm od tego i od paru innych anime zaczynałam , a skończyłam zadużona w Mandze i Anime o wdzięcznym tytule: Hellsing :D:D Arucard mrrrrrr....jak tu go nie kochać ?
"Mój sąsiad Totoro", "Ruronin Kenshin", "Akira","Lodoss War","Line"...oj można by wymieinać dłuuugo tytuły, które przypadły mi do gustu.
Co do reżyserów. Bije pokłony kunsztowi pracy Hayao Miyazaki'ego, Mamoru Oshi'ego.
Dzisiaj mój entuzjazm do mangi i anime nieco przygasł ustępując filmom fabularnym japońskich reżyserów. Tu warto wspomnieć "Aoi Haru", "Tabu" :] (główny bohater mrrr )

PS.Może zna ktoś adres sklepu internetowego bądź innej drogi, przez którą mogłabym wejść w posiadanie kopii rękawiczek Arucarda???Byłabym dozgonnie wdzięczna
Lord Andre,
Tak jak w temacie czy lubicie jeśli tak to jakie . Ja najbardziej Dragon Balla, yu gi oh i poki

jesli ktos nie lubi prosze sie po prostu brzydko nie wypowiadac kazdy ma swój gust
Wczytywanie...